Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Браво, браво ама хич не е за браво! С Африката можеш да правиш каквото си искаш, ама с физиката не-! Оригиналните крушки са 35/35 вата , а Н4-40/60. И резултата:11,8 на волтметъра(добре, че имам и хванах веднага недостига). Много ми е интересно Африките дето са правени оригинално с Н4 крушки с друг алтернатор ли са- т.е повече ток ли произвежда за да ги захранва или как? Сега трябва или да минавам на ксенон, или да махам единия фар и все едно нищо не съм направил с осветлението. Бааах таз крива нива. Ама не може някъв си ток да е по- инат от мене...ще си реша проблема някак си . Само дето от това дупчене ще си останат 2 дупки. Идея си нямам ксеноновата крушка как се закрепя за рефлектора , но сигурно ще има ксенон за този тип захващане(оригиналния). За този , който си е сложил Н4- не знам как му стига тока

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Забравил съм вече фаровете на Африката RD 07 с Н4 крушки ли бяха? Спомням си, че фаровете на моята Африка бяха много добри. Перфектно и силно светеха и осветяваха, и на къси, и на дълги, както трябва. Или бяха със старите крушки, но не 35х35, а с 50х55? Май бяха с Н4 на Африката, а 50х55 бяха на ТДМ-а. БМВ-то ми и то е с Н4.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
        Браво, браво ама хич не е за браво! С Африката можеш да правиш каквото си искаш, ама с физиката не-! Оригиналните крушки са 35/35 вата , а Н4-40/60. И резултата:11,8 на волтметъра(добре, че имам и хванах веднага недостига). ...
        Нищо подобно! Аз съм монтирал H4 на мястото на старите лампи преди няколко години и проблем със зареждането и всичко останало категорично нямам. Така че, мани физиката и си прегледай връзките, особено на РР
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Куплунга на регулатора ... както е казал Ники!
          Нормално се запоява.

          Пак казвам аз съм с фабрични Н4 и нямам ядове със зареждането, а .. на всички африки генератора е 360 вата ...... за тези дето не знаят ВСИЧКИ "нормални" Н4 са 55/60 Вата.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            На РР нямам куплунг отдаааавна. Там всеки кабел е с кабелна обувка, а връзките са С БОЛТЧЕ, проверено от мен преди 3 дена. А самото РР е на има- няма 2 месеца. Слагах го преди да тръгна да карам това лято , демек на 8500 км някъде. ОРИГИНАЛНО ЯПОНСКО внесено от Япония- вносителят ми е приятел. Там всичко си е ОК.

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              ОК!
              Утре ще меря .... на празен ход ... зареждане ..
              С пусната една къса ... с пуснати две къси ...
              С пуснати дълги ....
              Ще пусна всичко тук, дано само ми остане време!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                ОК!
                Утре ще меря .... на празен ход ... зареждане ..
                С пусната една къса ... с пуснати две къси ...
                С пуснати дълги ....
                Ще пусна всичко тук, дано само ми остане време!
                Ще съм благодарен , ако пишеш какво ти показва, че аз първоначално си помислих , че се е развалило волтметърчето , но после и с уреда ми показваше същите стойности . То много не ми пречи , защото денем вече ще мога да си карам с ЛЕД-ове +габарити, но вечер ще е кофти и все ще ме боде нещо.

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Герчев, акумулЯтора как е, да не е хванал свеща с едната ръка?
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                    Герчев, акумулЯтора как е, да не е хванал свеща с едната ръка?
                    Ами Варта - 14 амперчаса. От миналата есен е и още е гаранционен. Като съм на габарит и ЛЕД-общо към 16 вата всичко си е ОК , като пусна къси или дълги и пада под 12 волта.Ще го боря. Първият ми свободен ден и съм ги свалил и отивам да търся ксенон(че да видим как е захващането ) . Поне ще знаем със сигурност.

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Има Н4 ксенони с двуфокусни крушки. Аз съм с такива. Светло е.
                      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Само гледай да е с малките баласти, че да не се чудиш къде да ги слагаш ония кютюци.
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Знам , че ако сложа ксенон трябва да е със слим блъстъри. Обаче снощи ме засилиха нещо-то колкото човека , толкова и акъла, ама е хубаво да се чуят много мнения ,а човек да си решава сам. Казаха ми , че при ВКЛЮЧВАНЕТО САМО ксенона КОНСУМИРА УЖАСНО МНОГО ТОК, не знам дали е така и не мога да твърдя нищо.И ако акумулаторът е поостарял, може да му се случи нещо (не знам дали може да го пробие и да умре). Илко , като си с ксенон забелязал ли си , като си включваш фаровете на работещ двигател, или ако си ги забравил включени и дадеш на контакт , какво се случва като натиснеш копчето на стартера? Съжалявам , че питам неща дето са НА ПРЪВ ПОГЛЕД ТЪПОТИИ, ама ако се замислиш понякога решението е ТОЧНО В МАЛКИТЕ НЕЩА

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Герчев, аз откога ти разправям да не се занимаваш с глупости, а да слагаш ксенон. Ама като не трябва да е по лесния начин... Чудя ти се що питаш във форума, като не слушаш съветите.
                            Виж си зареждането на мотора. Мощността на генератора е предостатъчна за всякакви крушки!

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Вярно, че ксенона има много голяма консумация през първите 15-20 секунди след включването си (около 4 пъти по-голяма от тази на обикновените, халогенни крушки). После консумацията му пада до около 50% от тази на халогенните крушки.

                              Аз винаги паля мотора с включени фарове(ксенони). Никога не си играя да ги изключвам и си пали коректно и бързо. Стартера върти нормално.

                              Мислих преди време да правя едно електронно реле със закъснение да включва фаровете примерно 30 секунди след като двигателя е запалили с идеята генератора вече да е възстановил акумулатора след сериозното му разреждане от стартера, при запалването. Имам индикатор на зареждането и действително първите 20-30 секунди след запалването и едновременното включване на ксеноните напрежението е ниско (свети жълтия диод на индикатора) и след това се възстановява (светва зеления диод на индикатора).
                              На практика никога не стигнах до реализирането на идеята за релето защото не се е наложило. След вече 5 години и може би хиляди запалвания с включени ксенони всичко е наред.

                              Акумулатора ми е на 4 години, обикновен, италиански, UNIBAT, 14Ah. Работи си добре.

                              Няма как генератора ти да е слаб. 55А са мисля на всички африки генераторите. Това са 700 W. Ако има нещо гнило с него, при тези симптоми, то ще е прекъснала/окъсила фаза или лоша връзка на фазата към реле-регулатора. преди да се вкарваш в тия филми обаче провери най-вероятните виновници цитирани и горе:
                              Още веднъж, провери си акумулатора и реле-регулатора. Това че са сравнително нови не е гаранция, че работят добре (за съжаление).
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                                ..................... ................

                                Няма как генератора ти да е слаб. 55А са мисля на всички африки генераторите. Това са 700 W. ............ .................. .

                                НЕ!!!
                                Писал съм по-горе ... 360 Вата е генератора на всички Африки. Тоест ... може да даде 25-26 Ампера при 14 волта.
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X