Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Адмирацийте са за колегата който го монтира.Моята работа беше да закарам мотора,малко да помагам и да казвам дали така ми харесва или не.
    Сега - BMW R1200RT 2006 г
    Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
    По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
    По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
      Колеги скъса ми се слайдера ( плъзгача ) на веригата.Това е гумата която пречи на веригата да се плъзга по шарнира.
      Имате ли някакви идей от къде може да се поръча и евентуално някакви пари ?
      http://makinaparts.com/lang-en/honda...ica-twin-.html - за тези който не се сещат.
      Обади се и в Бултрако и питай по телефона. Приготви си номера на рамата на мотора преди да се обадиш. За Доминатора купувах ама не си спомням колко беше.
      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Миналата година купувах и двата слайдера,тъй като бяха заминали и двата,от Бултрако.Доколкото си спомням цената беше 75 лв. за големия и 50 лв за малкия.

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Във момента цената там е 78 лв.
          Сега - BMW R1200RT 2006 г
          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Просто ми е любопитно.

            -Обръщали ли сте внимание до колко оборота ви се форсира мотора ?

            При мен,със стандартна конфигурация на пиньонините - 100 км - 4400-4500 оборота,120 - 5000 оборота.
            Напъвал съм го и до повече, но не си спомням доколко стига оборотомера.
            Днес реших да пробвам на място колко оборота стига.Отива на 6000 оборота и все едно се задейства прекъсвач и пада на 5000 оборота.Така и не успях да вдигна повече от 6000 оборота на място.Достраша ме да "ръчкам" , защото мотора си "ревеше" стабилно.Мисълта ми е да не би да е симптом на някакъв проблем или е нормално.Иначе мотора си върви нормално,до 5000 оботора мисля,че си показва нормално но нещо просто ме човърка от вътре и реших да се допитам до вас ?
            Сега - BMW R1200RT 2006 г
            Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
            По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
            По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              При мен се е случвало като вместо 2-ра скорост включа неутрал да го изфорсирам за миг без да искам и отива към 7000. Не го ръчкай, това не е пистарка Иначе отзад съм с 42 зъба и със 100 км/ч съм малко над 4000 оборота, 4050 или 4100 някъде.
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                и какъв разход ти дава със 42 зъба ?
                Сега - BMW R1200RT 2006 г
                Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Как да ти кажа.....до миналата година карах с не добре нагласени нива в карбовете. В началото под 6 трудно падаше, дори сам и без багаж. Като сложих 42-та зъба нещата се движеха между 5 и 6 на сто сам и над 6 с двама човека и багаж. Миналото лято си нагласих нивата в поплавъковите камери и с двама човека и много багаж при скорости до 100 ми даде 5.2. С двама, обаче без багаж май успя да падне и под 5. Общо взето там, над 5.5 не ми е давал или ако даде то трябва да карам със 120 през цялото време. Динамиката обаче е малко по-зле. За сам човек е перфектно, има достатъчно мощност. С двама става леко тегаво, не че не върви но трябва малко да смениш маниера на избор на предавки и така нататък. Обаче съм с гума 140/80. Следващия път ще хакна 130/80 и мисля, че нещата ще си дойдат на мястото зарадимало по-малкия и диаметър. Иначе казано 43 зъба и 140/80 е може би идеалната комбинация. Може и отзаде оригинален а отпред 17 зъба, както мисля да пробвам някой ден.
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Болтчето което държи капака на предният пиньон е със нормална резба ( отвива се налява,завива се на дясно ) нали ?
                    Досега се борих със него и няма отвиване.
                    Сега - BMW R1200RT 2006 г
                    Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                    По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                    По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Те са две или три болтчета - едното е зад тръбичките за масло към масления филтър и се развива с камък. С нормална резба са. Хубав инструмент и напъване. Предварително може да го почукнеш по главата с чук.
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Вече и аз мога да се похваля със нова седалка.Моделът е взаймстван от нета (може би най-разпространеният модел по мои наблюдения ).Исках по-мека,по-удобна,семпла и изчистена седалка.Със максимално близък до оригиналният цвят.Удобна и практична.Все още нямам наблюдения за возията ( токущо я взех ) , но на първо четене е супер.Изработката беше около 2 седмици,като миналият уйкенд,я взех само със дунапрените да я пробвам и ако има нещо за коригиране да се оправи.
                        Материал - Изкуствена кожа за яхти - импрегнирана,имам уверенията на майстора,че няма да има проблем със дъжд или мокрене.
                        Исках и да се разшири колкото е възможно,разширението беше около 1,5 сан.на страна или общо около 3 сан.
                        Излезна ми 110 лв.
                        Цената се определя от материалите и труда по нея.Предварително не се ангажира със някаква цена,предположенията бяха 80-150 лв.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0029.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5490464Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0030.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5490465Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0037.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5490466Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0040.jpg
Прегледи:1
Размер:59.7 КБ
ID:5490467
                        Сега - BMW R1200RT 2006 г
                        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Кажете къде да отида в София да ми сменят охлюва на километража в предното колело (купил съм си го от Бултрако).
                          Понеже нямам средна стойка на мотора и не ми се експерементира с подлагане на дънери, тухли и подобни.

                          А също така и кой може да ми направи такава стойка и колко парички струва (ако някой си е правил), че купешките май бяха по 300лв.
                          Honda Africa Twin RD07 '95

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            колега, по 100ина лв. са тези стойки!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              А имаш ли информация от къде, някакви контакти?
                              Може и на лично ако ще се счете за реклама.
                              Honda Africa Twin RD07 '95

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                В Мотобум има фабрични, но съм попадал и на правени по разни форуми, които са по 5-60 лв и не изглеждат лошо. Напиши "мотоциклетни стойки", или "стойки за мотори" и избирай!
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X