Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Имам спомен,че щеше да звъниш като си във Варна. . Тел. ми го имаш. Два дни работя, два почивам(31.12 и 01.01 тая година са ми почивни..да не повярваш). Ако ти се започва Новата Година нестандартно ...заповядай, ще побръмчим за завист на тия дето са си свалили акумулаторите

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      А отказали се от правата вяра и минали от Африка на В-стром приемате ли за компания. Баш по Нова година надали, ама по-нанатък бива. BTW и аз днес врътнах едни 150 км. И понеже комуникациите в днешно време са много трудни, се разминахме с Румбата. За отминалия сезон и за още по-хубавия нов и за Новата година. На всички много безаварийни километри!
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Аха ... ама не съм казал на никой ... да не ни се смеят ....
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Позволявам си да копирам поста на kalintv тук, защото идеята е много интересна и си струва дълбоко да се замисли човек. Нали хем не искаме прекалено много компютри, хем да е по-мощен, хем да е доказан, хем да е Africa Twin
          Щом вече имаме Super Tenere 850, зашо да нямаме скоро Africa Twin 1000. При това цифри от порядъка на 15'000 EUR са само за тия дето ръцете са им в ...(цензура)... или ги бие парата и се чудят как да я похарчат .
          Ако пак вземе, че му се присади на това добиче и една по-сериозна предница(пак по идея на същия автор (Иване, няма да скрия, че ти се радвам много за тия решения))...
          .
          Някой засърбяха ли го ръцете вече?
          .
          Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
          Eто го моето предложение от African Queens
          AT RD 07 с двигател от Варадеро
          Само дето цялата операция струва.......15000 евро

          [ATTACH=CONFIG]668188[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]668189[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]668015[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]668016[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]668017[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]668018[/ATTACH]
          Това е и източника: http://www.africanqueens.de/html/twindero.html
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Ilarioncho; 08-01-14, 11:54.
          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Въпросът е какви са целите и средтствата, с които ги гоним.
            Старото варадеро е известно с апетита си, освен това е много тежко, теглото на двигателя ще се предаде на новата концепция.
            За да стане мотор, адекватен на двигателя си, трябва да се подобри окачването, спирачките и рамата, т.е. всичко останало.

            При СуперТенерето, теглото на двигателя е същото, а ако се вземе от 900, е дори по-лек. Разходът на бензин прогресивно намалява със всеки нов модел на ТДМ.
            Още две точки в подкрепа на ямахата

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Ами дай да му сложим от TDM 900 (Анатема...... )
              .
              Идеята е да е от новото Varadero с инжекцията (ама тях май ги поправят и ги карат, не ги продават)
              Спирачките на Africa-та са прилични. Няма да им се отразят кой знае колко няколко килограма в повече. Трябва да се избегне типичното гмуркане на предницата, но аз писах за подмяната и, така че е ясно.
              Задницата и без друго пързаля при спиране, дори и с натоварен мотор, няма нужда от повече спирачки. Може би с избягването на гмуркането ще е по-стабилна, може би ще трябва да се втвърди (май със сигрност ще трябва да се втвърди), но спирачката ще върши работа.
              Динамиката... хм дали пък ще стане толкоз много по-бърз, че да му трябват нови спирачки? Не ми се вярва.
              Още повече гледам тия момци и те са запазили оригиналните дискове.
              ...
              Виж, откъм гледна точка на окачване си е въпрос с повишена трудност. Смяна предно, втвърдване задно (нова пружина).
              Дали пък целия мотор няма да стане прекалено тежък (той и сега не е лек), а и с този висок център на тежестта може да е предизвикателство.
              ...
              Лошото е, че няма да се намери Africa с блокирал двигател за да си струва упражненията, това в кръга на шегата
              Последно редактирано от Ilarioncho; 08-01-14, 14:59.
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Aко бяхте поразгледали сайта малко по-подробно,а не само да гледате картинките,
                щяхте да видите,кои компоненти сменят немците.... и на мен немския не ми е силната страна,но с усилие човек може да разбере за какво иде реч
                Аз комуникирах с тях преди 3-4 години и тогава те ми казаха Africa RD07 и 15000 евро и получаваш Twindero
                Като имаш предвид цената на RD 07 и тези 15 000,мисля,че се получава безбожно скъп мотор и не си заслужава....
                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  А колко е просто,вземете си едно Варадеро

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Да де Калине, прав си, ама ние си говорим за "балкански" тунинг, не за такъв, струващ 15к ЕUR
                    И в тази връзка е логично да се замислим кое не ни харесва в Африката за да се наблегне на него, а не просто да се копира чуждият опит (макар копирането да е успешна стратегия, ако съдим по японците и китайците )
                    А за купуването на Varadero... виж, не бих се сетил Само че то е за друга тема. Тук си говорим за Аfrica Twin.
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Ти сам каза, че не искаш компютри, затова разгледах варианта със стария двигател.
                      Бих се хванал да направя такъв тунинг и цената ще е далеч от 15000Е.
                      Спирачките са добри за 60к.с., а дали са за 100?
                      Окачването не е само пружини, амортисьорите са по-трудни за напасване и настройване.

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Абе .... на мен ми се въртят в главата едни идеи, ама ...
                        Да направя Африката "инжекция" ....
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Това си е тромав тежковоз и надежден бегач (не особено бърз) на дълги разстояния. Цялостната и концепция е адекватна на оригиналния двигател. Не мисля, че конструкцията е слаба, но дали пътното поведение и спирането ще е прилично при 100к.с.?
                          Засега ще си я карам оргиналдъ (устройва ме) Като ми се прииска повечко вървеж - R850R.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                            Идеята е да е от новото Varadero с инжекцията (ама тях май ги поправят и ги карат, не ги продават)
                            Спирачките на Africa-та са прилични. Няма да им се отразят кой знае колко няколко килограма в повече. Трябва да се избегне типичното гмуркане на предницата, но аз писах за подмяната и, така че е ясно.
                            Задницата и без друго пързаля при спиране, дори и с натоварен мотор, няма нужда от повече спирачки. Може би с избягването на гмуркането ще е по-стабилна, може би ще трябва да се втвърди (май със сигрност ще трябва да се втвърди), но спирачката ще върши работа.
                            Динамиката... хм дали пък ще стане толкоз много по-бърз, че да му трябват нови спирачки? Не ми се вярва.
                            Още повече гледам тия момци и те са запазили оригиналните дискове.
                            Лари, като чета твоите желания ти направо си си за друг мотор.
                            Не може окачването да е добро за офроуд (каквото е на Африканеца) и да не потъва на асфалта.
                            Няма проблем да си направиш хубаво шосейно окачване, което да не потъва, но тогава забравяш доброто поведение на черно.
                            И да - силен мотор иска и добри спирачки. Африката си спира добре, но с по-силен двигател идва и по-голямо ускорение, по-висока максимална скорост, а с 6-та предавка и по-висока поддържаща скорост.

                            И човек, ако иска все пак да кара Африка и да е в крак със съвременното мотоциклетостроене, трябва да бръкне дълбоко в джоба, за да подобри тази стара концепция, няма друг вариант.
                            Ако искаме да го направим по нашенски, моето лично мнение е, че няма вариант нещо да не куца.
                            Но, ако искаме да стане горе-долу като хората имаме нужда поне от следните неща:
                            Примерно една предница от КТМ Адв би свършила идеална работа за Африката, задължително в комплект с капла, дискове и апарати + смяна на помпата на предната спирачка. Бих сменил задната гума с 18", но е добър вариант да се смени с главината, а не само обръча, защото Африканската разбива легло на лагера за венеца, а по-голямата мощност ще го товари допълнително. Или да се купи нова оригинална главина и да се изплете с 18" обръч. Но аз съм за смяна на цялата капла, което ще даде възможност да се подмени и спирачката с нещо на Брембо например, нищо че задницата пързаля, по-доброто разпределяне на спирачното усилие определено ще подобри задната.
                            Вече стигнахме до двигателя, тук всеки сам може да интерпретира нещата, както душа му иска, но всичко под 1000сс мисля, че няма смисъл да се гледа и според мен задължително инжекция.
                            Обаче идва моментът с рамата и задната вилка - как ще им се отрази натоварването от по-голямата мощност и не би ли се наложило усилване на тези компоненти, за да се предотврати прекомерното им усукване?!
                            Аз лично бих опитал да сложа задна вилка, капла и шок от КТМ Адв., за да съм на 100% сигурен в здравината, стабилността и не на последно място модернизацията, нали все пак това е целта.
                            Т.е. остава въпроса само с рамата - ще издържи ли или ще трябва подсилване и ако да... къде и как ще подсилим.

                            Аз лично ако тръгна да преправям мотор и нямам възможност и желание да го направя по този начин с необходимите труд, средства и нерви никога не бих се захванал. А и дори тези условия да са налице, трябва да съм голям почитател на този модел, за да го захвана. Ако трябва да съм честен - не бих се захванал да поправям грешката на джапанките, че спряха от производство Африката и останаха без модел в този сегмент.

                            Лесният вариант е - обява за Африката, покупка на един Адвенчър или 800ГС, зависи коя марка ти е на сърце и си готов

                            Поздрави,

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              И двата, и КТМ 990 Адвенчър и БМВ 800 ГС могат да се намерят на цена 10-14000 лева някъде за четиригодишни мотори, а БМВ 1200 ГС 15-16000 лева 5-6 годишен. Така че да дадеш 15 000 евро за Африка, ама с двигател на Варадеро на мен ми се струва доста глупаво, но всеки сам си решава, за какво ще си даде парите. .
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение

                                Лесният вариант е - обява за Африката, покупка на един Адвенчър или 800ГС, зависи коя марка ти е на сърце и си готов

                                Поздрави,
                                Лятото говорих с познатите ми от Литва и те казаха , че там имало такава преправяна Африка , ама ТОЧНО ПО СЪЩИЯ начин както го обяснява Жоро, И....финалното заключение беше горното. Работата е между 12-14 000 евро и май няма смисъл.
                                ПП Мисля , че жълтите са на път да поправят пропуска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X