Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    аз по-скоро имах предвид такава стойка: http://motoboom.bg/n/index.php/catal...-za-honda.html
    а не такава: http://www.jankomoto.com/view_produc...d=&selected_2=
    Honda Africa Twin RD07 '95

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Първоначално публикуван от kiketo Преглед на мнение
      аз по-скоро имах предвид такава стойка: http://motoboom.bg/n/index.php/catal...-za-honda.html
      Такава стойка за такива пари НЯМА КАК ДА НАМЕРИШ, освен ако не се пробваш да си направиш сам.
      Имам питане:Кой с Африка си е направил байпас на отдушниците на карбураторите за да не се изпарява бензина и да пали лесно . Аз от миналата зима съм с такъв и нямам никакъв проблем(след 1 месец не палене , си паля на четвърт оборот) , но сега забелязах , че карбураторите ми са омаслени ( и двата ) от долу, а не се вижда масло да избива от гарнитура или от отдушника на картерните газове (гуменото маркуче от главата на задния цилиндър, което влиза във филтърната кутия). Самата филтърна кутия е сравнително суха , а затапения маркуч долу от нея( края на отдушника е празен и няма НИКАКВО МАСЛО ВЪТРЕ) . Съмнява ме , че тръбичките от карбураторите дето влизат във въпросния байпас са много тесни и газовете не могат да се отвеждат до маркуча долу, а се разпръскват горе още по тръбичките и ми цапат двигателя. Питането ми е , ако някой е правил байпас с колко дебели маркучи го е правил и дали това има значение.Оригиналните маркучета са тънки(с малък дебит)и НЕ БЯХА ЗАПУШЕНИ(като духнеш въздухът си върви през тях).Миналата г. в жегите пак ми омасляваше , ама се оказа ,че гумената гарнитура на капака на главата на задния цил. не е сложена правилно в единия край и духаше от там. Оправихме го и сега всичко ми е идеално , но карбураторите пак са ми омаслени отдолу и не друго , ама дразни . Не гори масло или да го духа , а само цапа. Отдавам го само на тоя байпас , ама не съм много сигурен и нищо не може да ми роди куфалника от къде идва това масло (не е бензин със сигурност) . Изобщо:ГОЛЯМ ХИКС ????

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Някой да има интерес към АT RD04,че ми се въртят разни мисли в главата.....но за сега само "проучвам терена"
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
          Някой да има интерес към АT RD04,че ми се въртят разни мисли в главата.....но за сега само "проучвам терена"
          Тооо .. интереси всякакви ...
          Другото кажи?
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Имам перфектна АТ РД 04,която се замислям да продам,но понеже съм влагал много в този мотор,не искам да го дам на някой мундар,та ако някой от тук четящите има интерес може да обсъдим темата.....
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Я пусни малко снимки и разкажи, ама за онова ДЕТО НЕ СЕ ВИЖДА , А Е СМЕНЯНО..Другото...тука всички знаят за какво става въпрос и няма да има смисъл да го описваш.....то просто ще се вижда.И не казвай , че ще ставаш БМВ-ст, (последното е майтап естествено ).

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                ....да,към БМВ съм се "запътил" но на този етап само в плановете си
                а и няма голямо предлагане тук в БГ,или поне в ценовия диапазон,който ме интересува....
                Не зная дали да продължаваме дискусията тук в темата(да не би "шефовете" да се разсърдят или да ти дам информация по алтернативен начин-скайп,тел,л.с.....
                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Калине ... и аз имам същото животинче, ама ... искам да си ги развъждам ...
                  Аз колко съм налял ... не ми се говори ...
                  Последно се сдобих с АБС от БМВ ... мисля и него да слагам .... някога ...
                  В разработка е и да и правя бензиново впръскване ...
                  Само, че като я спра ... няма какво да карам. Тоест имам, ама CBR .....
                  Давай на Л.С. ...
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    За това става въпрос
                    Прикачени файлове
                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Здравейте момчета,
                      с интерес изчетох цялата тема за машинките, ще ми се и аз да си взема една такава по ред причини, искам да знам дали исканата от теб цена ще отговаря на възможностите ми, а и ти сам казваш че искаш следващия собственик да се грижи достатъчно, за което мога да гарантирам.

                      Благодаря предварително,
                      Поздрави!
                      LZ1NIM/P
                      B pos

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Тъй като сезона вече лееееко започна да оттича, взех да се замислям за едно от последните неща на което не съм обърнал внимание до сега на бабата, а установих , че ми е проблем ( може и от възрастта ми да е де) . Както знаете фаровете на АТ са едно от слабите и места и ако ти се наложи да караш сериозно в тъмнина доста ще се озориш (преди 2 седмици карах прохода Айтос-Провадия) в напълно тъмно и доста се озорих (добре , че го знам наизуст).
                        Изчетох каквото успях за преправянето на цоклите на крушките на Н4 , но май не ми се прави точно това(не съм убеден от ефекта-по-точно ефект може и да има , ако са фабрично Н4, но ако са преправяни.....не знам ). Та питането ми е : Някой знае ли дали има LED крушки с оригинален цокъл за АТ? А и дали би имало ефект от смяната. НЕ ГОВОРЯ ЗА КСЕНОН , А ЗА ЛЕД.

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Такива крушки няма но дори и да има те са а дневни светлини. В тъмното няма да видиш нищо с тях....
                          Слагай Х4 и забрави за случая, става ден пред мотора.
                          Yamaha XT​M600E '98
                          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            За LED не знам, ксенони има от този модел. BA20d - виж в ибей.

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Сега се прибирам.
                              Минах същия проход днес сутринта по светло и сега ... по тъмно.
                              Аз съм фабрично с две Н4 ... ами ... няма проблем при скорост 80-100 км./ч .... ако скоростта е по-висока ... по завоите наистина има "недовиждане" .... но това си е слабост на Африката по принцип. Но дори и това е преодолимо с трети фар "вързан" на кормилото, за да може да следи треакторията.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                                Сега се прибирам.
                                ... Но дори и това е преодолимо с трети фар "вързан" на кормилото, за да може да следи треакторията.
                                Не вярвам в силния ефект на това. Мотора не е косачка или три-колка за да завива със силно завъртяно кормило.
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X