Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    И моята бивша Африка беше с такава помпа и не съм имал никакви ядове и проблеми. Само когато я монтирах на мотора и сложих по-дебели маркучи и щуцери, че оригинално помпата беше в комплекта с тънки маркучи, като на кръвопреливна система.
    И аз направих същото
    Dimitar Dyakov

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      И моята бивша Африка беше с такава помпа и не съм имал никакви ядове и проблеми. Само когато я монтирах на мотора и сложих по-дебели маркучи и щуцери, че оригинално помпата беше в комплекта с тънки маркучи, като на кръвопреливна система.
      ВладиЧ, не си имал проблеми, но помня, че припомпваше газта постоянно, при спиране на светофар или в задръстване. Това профилактично ли или все пак се е случвало да изгасне поради недостатъчно вакуум за помпата на празен ход (очаквам честн отговор за да спрем спекулациите)?
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Ами никога не ми е гаснал мотора, но някой ме беше "открехнал", (или излъгал), че ако стоя много време 4-5 минути на минимални обороти тогава вакум помпата не работи и ще се изпразнят карбураторите. И аз за това от време на време давах газ да ги пълня карбураторите... В същност никога не ми е гаснал мотора след дълга работа на минимални обороти и аз така, и не разбрах, дали това, изобщо е вярно.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          само ако имаха ABS...щяха да ми спестят толкова колебания и търсене... м@мка му...
          щото така, избора се свежда само до
          BMW R 1100 GS
          или
          Honda XL1000 Varadero
          с цена 3-4 000 EUR...
          Последно редактирано от ivied; 26-12-13, 14:03. Причина: избора

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            В същност за БМВ Р 1100 ГС 4000 евро са малко множко. Тези мотори в момента вървят по 5-6000 лева, или максимум до 3000 евро.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              При мен също категорично никога не е гаснел при работа на ниски обороти. Стоял е по половин час да си тупа на място и винаги карбовете са до горе. При определени модели вакумни помпи предполагам е възможно да се случи, но моята е от Супер Тенере и като и извадя изходящия маркуч направо хвърля като пожарникарска помпа
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                В същност за БМВ Р 1100 ГС 4000 евро са малко множко. Тези мотори в момента вървят по 5-6000 лева, или максимум до 3000 евро.
                Да, към 4 вече са 1150 GS... Карал си и двата... Избора към ABS-а ли е?

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  БМВ 1100 ГС - 1998-99 год. за 3000 евро или Хонда Варадеро 2005-6 за 4000 евро, и двата с АБС - не виждам къде е дилемата. БМВ с една идея по-лек и по офф ориентиран, но с наколко идеи по сложен за обслужване и проблемен. Моля феновете на биймъра да не ми скачат. Просто лично мнение, базирано на доста четене по темата.
                  BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                  LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                  Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    Ами никога не ми е гаснал мотора, но някой ме беше "открехнал", (или излъгал), че ако стоя много време 4-5 минути на минимални обороти тогава вакум помпата не работи и ще се изпразнят карбураторите. И аз за това от време на време давах газ да ги пълня карбураторите... В същност никога не ми е гаснал мотора след дълга работа на минимални обороти и аз така, и не разбрах, дали това, изобщо е вярно.
                    Изпързалял те е!
                    При празен ход(затворен дросел), вакуумът е най-голям

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      ....много грозен този 1100 GS бре,с този огромен клюн и фар като от "малко фиатче".....
                      при 1150 GS нещата са съвсем различни..
                      А относно бензиновата помпа на АТ-смених контакторите на около 75000,струват 40лв и се надявам да изкарат поне 40000-50000,бях се замислил да слагам вакумна помпа,но се отказах.
                      Cherokee WJ 4.0L- NP242
                      Honda Africa Twin XRV 750

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Не раздухвайте някакъв НИКАКЪВ проблем до ЕДВА ЛИ НЕ СВЕТОВЕН.Ще кажеш, че без помпа можеш да останеш на пътя. Хората още си карат без помпа и не се оплакват(ясно е какво става , ако си без помпа), а и винаги на пътя можеш да я свалиш, отвориш и с 1кв.см шкурка да зачистиш контакторите и да тръгне.Аз вече за 30 000 съм правил упражнението 2 пъти и при МНОГО ИЗНОСЕНИ контактори помпата си работи. Мисля , че на 40-50 000 км може да се дадат 50 лв. и с едни контактори да не го мислиш изобщо. Напълно съм съгласен с колегата kalintv. А за вакуума. Тъй като вакуумна помпа не съм виждал разглобена , а и как действа, попитах от къде се взема вакуум, защото свободното болтче на двигателя от където се взема вакуум за ойлера е с такъв дебит, че ИЗОБЩО НЕ МИ СЕ ВЯРВА ВАКУУМА ОТ ТАМ ДА СТИГА ЗА ПОМПА И ЗА ОЙЛЕР(сечението на шлаухката за ойлера сигурно е 2кв.мм.) ,ама след като някои слагат, значи стига. Самата шлаухка за вакуума за ойлера е по-тънка от медицинска система, а си е оригинална и не бих си задействал сериозен агрегат като бензиновата помпа ТОЧНО С ТРОЙНИК ОТ ТАМ. Кита за ремонт вече е при мен и чакам да минат празниците ( и мързелът ми ) , за да си ремонтирам помпата.
                        А безмисленият спор АТ-GS да си го води който си иска и всеки да си се кефи на мотора и да си мисли , че по- хубав няма. ВИНАГИ ще си поддържам мнението , че НЕ МОЖЕ ЗА 100% КАЧЕСТВО ДА СЕ ТЪРСЯТ 140% ЦЕНА.А , че БМВ си работят и създават по- модерна техника , а жълтурите се светнаха късно(имам в предвид Хонда) и започнаха да си вадят наследниците на тежките ендура едва преди 2-3г. не означава нищо. Каквото и да си драскаме тука не можем да спрем прогреса, а разсъжденията са само от техническа и ремонтно-пригодна(направи си сам в нищото) гледна точка. Весели празници на всички и повече финанси за нови дестинации!!!!
                        ПП Хванах се , че БЕЗ ДА СЪМ ГО ТЪРСИЛ УМИШЛЕНО от всичките превозни средства в къщи(3 коли и 2 мотора), вече не остана НИЩО ПРАВЕНО В ЕВРОПА
                        Последно редактирано от egerchev; 27-12-13, 12:29.

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Искам да си намаля височината на задният амортисьор.
                          Каква е резбата на гайките ?
                          -Контрагайката е със ЛЯВА резба.
                          -Другата е със нормална ДЯСНА
                          Така ли е ?
                          Защото май ще играе чука и искам да съм подготвен.
                          Ако някой има по лесен начин ще му бъда изключително благодарен.
                          Сега - BMW R1200RT 2006 г
                          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            И двете трябва да са с нормална /дясна/ резба , но аз ти препоръчвам да намалиш височината с линковете , така запазваш хода на амортисьора.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              И двете трябва да са с нормална /дясна/ резба , но аз ти препоръчвам да намалиш височината с линковете , така запазваш хода на амортисьора.
                              Точно

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Не разбрах това за "линковете" ???
                                Сега - BMW R1200RT 2006 г
                                Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                                По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                                По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X