Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    За зелето не знам , но при моторите като размениш местата на маркучите /вход, изход/ , през помпата не тече и не тече , и после други са виновни.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Категорично предпочитам електрическата по много причини. Не знам какво толкова и се плашите. Консумацията и е пренебрежима, ремонтопригодна е и в полеви условия, дава възможности за принудително пускане.. Вакуумната, при евентуален пробив на мембраната е идеално средство за напълване на колектора с бензин.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Незнам само защо като е открита топлата вода , някой се мъче да я открива отново.Оригиналната електрическа помпа без никакви подобрения, спокойно минава 60000км.Е на 60000км африката не заслужава ли поне една помпа да и се купи поне.Пък може и да мине само и с контактор.Знайте само едно.От оригинала по добро няма.Върху тая помпа са мислили минимум пет инженери в япония.Ако е трябвало щели да сложат вакумна ,ако трябва щяло и да няма помпа.Ако искате да нямате проблеми с тая супер много #проблемна# електреческа помпа продавате африките и си вземете по един трансалп.

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Първо електрическата помпа бе отчетена като грешка от Хонда.
          И второ - не знам за случай на пробита мембрана, поне не съм чувал. А като говорим за оригинално....те и оригиналните ЦДИ-та се притискат от седалката и спойките се чупят....това, че 10 инжинери са го мислили не значи, че ще се оакже надеждно след 15 години експлоатация примерно.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Тия производители наистина че не мислят много.Слагат и идни тежки оригинални гърнета дето и аз не не знам защо ги слагат . Просто им се чудя.Още една тяхна грешка.Някой знае ли защо. Чаво нищо лично.

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Май се базикаш За гърнетата е друго. Гърнето е специално проектирано спрямо двигателя, така че да осигури оптимално изпускане на газовете и съответно оптимална работа при всички режими. Помпата по никакъв начин не влияе на рабоата на двигателя. Нейната задача е само да напълни поплавъковате камери на карбураторите и съм на мнение, че колкото по-просто става това толкова по-добре.
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Първоначално публикуван от captain.slow Преглед на мнение
                Незнам само защо като е открита топлата вода , някой се мъче да я открива отново.Оригиналната електрическа помпа без никакви подобрения, спокойно минава 60000км.Е на 60000км африката не заслужава ли поне една помпа да и се купи поне.Пък може и да мине само и с контактор.Знайте само едно.От оригинала по добро няма.Върху тая помпа са мислили минимум пет инженери в япония.Ако е трябвало щели да сложат вакумна ,ако трябва щяло и да няма помпа.Ако искате да нямате проблеми с тая супер много #проблемна# електреческа помпа продавате африките и си вземете по един трансалп.
                Куца логика! и вакумната е мислена от прибл. същия брой инндженери и то също японски! ... А! и също е оригинална
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Куца логика! и вакумната е мислена от прибл. същия брой инндженери и то също японски! ... А! и също е оригинална
                  Да ама Хонда е мотор компъни, а ямаха за музикални инструменти!!!
                  не се сдържах...сори

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
                    Да ама Хонда е мотор компъни, а ямаха за музикални инструменти!!!
                    не се сдържах...сори
                    Взе ми го от устата.

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
                      Да ама Хонда е мотор компъни, а ямаха за музикални инструменти!!!
                      не се сдържах...сори
                      Готина смешка... но не променя факта, че логиката е куца
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Готина смешка... но не променя факта, че логиката е куца
                        Някои се смеят,други си караме.

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Първоначално публикуван от captain.slow Преглед на мнение
                          Някои се смеят,други си караме.
                          па некои ем карат, ем докато карат се смеят
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Аз карам с вакуум помпа от скутер Хонда Пантеон ,същата я слагат и на Дио . Спокойно си храни Африката. На ниски обороти има достатъчно гориво и не гасне на светофарите, на високи също няма проблем . Тествах я със скорост 160 км/ч което за Африка 650 е почти на макс. Нямаше проблем със захранването на двигателя с бензин . Цената на тази помпа варира от 35 до 60 лв нова. Вече 5000 км съм с нея и нямам никакви проблеми въпреки че моята е втора употреба.
                            Dimitar Dyakov

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
                              Аз карам с вакуум помпа от скутер Хонда Пантеон ,същата я слагат и на Дио . Спокойно си храни Африката. На ниски обороти има достатъчно гориво и не гасне на светофарите, на високи също няма проблем . Тествах я със скорост 160 км/ч което за Африка 650 е почти на макс. Нямаше проблем със захранването на двигателя с бензин . Цената на тази помпа варира от 35 до 60 лв нова. Вече 5000 км съм с нея и нямам никакви проблеми въпреки че моята е втора употреба.
                              Направо ерес! Да сложат ямаха на хондата...
                              Егерчев се оплакваше, че нямало от къде вакуум да вземе, та му предложих да карам до него и да му давам от моя, ама нещо се разсъхна работата.

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                И моята бивша Африка беше с такава помпа и не съм имал никакви ядове и проблеми. Само когато я монтирах на мотора и сложих по-дебели маркучи и щуцери, че оригинално помпата беше в комплекта с тънки маркучи, като на кръвопреливна система.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X