Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Преливането на карбовете е нещо нормално, особено при каране по хендеци. Поплавъците като почнат да се лашкат за момент освобождават иглите и влиза по мъничко бензин в поплавъковата камера в неподходящия момент. Оригиналната помпа наистина спира да помпи, когато карба е пълен, но лошото е, че понякога спира за постоянно
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Такаааа, дойде времето в което открих сезона психически, в главата си, но дъжда вън не позволява да се кара и затова чопля.
      Разхвърлях карбураторите.


      Idle Screw = Винт за празен ход
      Предписание по менюал - развий на 2,25 оборота от затегнато положение
      Оказа се следното:
      На левия карбуратор - оптимална настройка 1,5 оборота
      На десния карбуратор - оптимална настройка 0,75 оборота
      Pilot Jet = Жикльор на празен ход не съм го пипал. Изглеждат наред и чисти.
      Не съм гледал цвета на изгарянето нито газовете. Настройвах до положението в което оборотите започват да падат. Класика. Доста голяма разлика от заводското предписание обаче.
      Имате ли идеи защо?


      Cut-off Valve = Система за обогатяване при празен ход
      И на двата карбуратора е чиста, мембраните са здрави, пружините са на място, има проходимост на каналите за вакуума, който я управлява и пак пука в ауспуха на върната газ. Ще рече бедна смес на затворена дроселова клапа. Пукаше със стандартните настройки на Idle Screw, пука и сега. Тук ще трябва да се чете още.
      Приемам и съвети и идеи.


      Float Level = Ниво на поплавъковата камера
      Тук беше главното подозрение за високия разход. Всичко обаче е точно. И в двата карбуратора 7 мм от ръба на карбуратора до най-долната част на поплавъците при едва допряна игла, но без да се свива пружинката на пинчето на иглата.
      Чанев, след подробния оглед на системата ми се струва, че нещо бъркаш тук долу. Ако разстоянието при теб е било 8 мм., то нивото ти е било ниско, а не високо и тогава не трябва да имаш преразход.
      Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
      ...Това, което с времето започва да 'бяга' е нивото в поплавъковите камери. То се регулира посредством една метална пластинка на самия поплавък, която натиска иглата, която спира притока на гориво в камерата. На нашите Рд04-ки нивото на поплавъка трябва да е точно 7 мм. При мен бяха над 8 мм и затова е харчела много...

      Needle, Needle Jet and Main Jet = Игла, пулвелизатор и Главен жикльор
      Ово е стандарт. Тук не съм пипал. Изглеждат добре и чисти. Нямам ядове в средните, на пълна газ не карам... а едни ла*на колкото по-малко ги бъркаш...


      Синхрон
      Оказа се че метода за синхрон, който ползвах преди дава незадоволителен резултат и се наложи да коригирам доста. Няма да описвам как го правех защото очевидно не върши работа Сега ползвах прозрачен шлаух закрепен на вертикална дъска и малко антифриз в шлауха.
      В лошият синхрон виждам една потенциална причина, за по-високият разход, наблюдаван до момента, но ще Ви кажа със сигурност по-късно, като покарам малко. Дано да е по-скоро

      Интересен въпрос е кога трябва да се регулира Idle Screw преди синхрона или след него. Който знае моля да каже.
      (Аз го побазиках и преди и след, че да е сигурно)
      Последно редактирано от Ilarioncho; 08-04-13, 22:25.
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Айдъла регулираш преди синхрона. Ако искаш дай карбовете, както са разглобени, да ги изчистим подробно с ултразвук. Стават нови и отвън и отвътре.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Мерси за айдъла.

          Ултразвука е конструктивно предложение, но честно да си кажа не ми се свалят пак кзрбураторите. Ще покарам малко да видя как е разхода и ако е Ок ще се възползвам от предложението ти следвъщият път като ме бръмне мухата да ги чопля.

          Всъщност не свалянето на карбураторите ме дразни най-много, а резервоара. Демонтирането му трябва да е рутинна операция а са го направили толкова чоглаво тия жълтури. Особено неприятно е откачането и закачането на маркучите за гориво към него. Направо си е мизерия да се бърка в тая теснотия там на RD04. Мисля следващия път да му турна едни дълги маркучи, къде 0,7 - 1 м. и въобше да не ги откачам повече. Ако трябва да махам резервоара просто ще го издърпам назад. Ако пък трябва да го махна наистина ще е много по лесно да откача/закача маркучите когато е издърпан на широко.
          Чудя се също как може да се направят винтовете, които го държат долу да се свалят лесно. Нещо като металните щракалки, които държат спойлерите отстрани - завърташ на ръка, щрак и готово. Нещо такова.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clips.png
Прегледи:1
Размер:448.6 КБ
ID:5469492

          Идеи за улеснения?
          Последно редактирано от Ilarioncho; 09-04-13, 12:12.
          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            @ Ilarioncho:

            Как провери мембраните на cut-off valve-а? И при мен пука като върна газта и съм не съм пипал нищо по настройките. Карбуратора беше разглобен на основните му части и с два спрея за почистване на карбуратор и киснене на жигльорите в 99.99% ацетон беше почистен толкова добре колкото можах, прегледах мембраните на cut-off valve-а които на пръв поглед бяха ОК също проверих и всички канали за проходимост и ги "продухах" със спрея за карбуратори, но след всичко това пукането с върната газ си остана. В transalp.de четох някъде за един тест и идеята беше, че ако върнеш газта и чуваш пукане но при дърпане на смукача пукането изчезва значи са мембраните иначе е от неуплътнена изпускателна система. Трябва ми идея за проверка на тея мембрани за да мога да ги изключа на 100% като причнина, защото цената на новите много ми убива на джоба и все ми се изка да не е от тях .

            @Scrapheap:

            Офертата за ултразвука само за Ilarioncho ли важи или мога и аз да ти подосаждам малко другата седмица ?
            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Grayfox, Cut Off Valve мембраните са различни от мембраните на диафрагмата. Тази система се намира отстрани на карбуратора и е голяма колкото 50 ст. Изглежда така:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT-Air-Cut-Off-Valve.png
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:5469494
              Намирам мембрани на цени 12-20 EUR, Което не е убийствено :-)
              Под проверка имах предвид оглед дали са здрави и дали малкото елипсовидно уплътнение е монтирано правилно с изпъкналата част навън от карбуратора.
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Точно за тези говоря и аз , и имаш право, тези цени по 40 лева за комплекта които посочваш найстина не са убийствени, но я попитай в бултрако да ти дадът една цена от около 200 лева за един комплект като този от снимката и ще разбереш какво имам под убийствени . Къде ги намираш тези цени? Може ли линк, може и на лични ако е в разрез с правилата на форума да си поръчам 2 комплекта и така за 80 лева ще изключа мембраните като причина за пукотевицата без дори да свалям карбураторите и ще се съсредоточа върху изпускателната система.
                Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Пратих ти на лични няколко линка. Ако решиш да поръчваш, сподели ня всяка цена какъв е резултата.
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Лари отговарям на питанката ти - объркал съм, било е 6 мм а не 8 както съм написал Факт, е че след като оправих нивата над 5 и нещо трудно качва при нормално каране. Последно юрках с 100-110 постоянно с каката отзаде и даде 5.2
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                      ..................... .................. .......................................... ............................... ................ ........... ...... Последно юрках с 100-110 постоянно с каката отзаде и даде 5.2
                      Не си се "юркал" достатъчно!
                      Сам с топ каса 52 литра ... при 140-150 км/ч, за 2/3-ти от времето , почти тихо време без вятър го вързах на 6,4-6,5 на сто ....
                      На "пуна" газ - заварена ....за около 130 км път, без да връщам никъде ми изгаря десетина литра .... скоростта е около 170-175 км/ч

                      А пък, каква е тая кака ... дето нищо не харчи!?!
                      (Прати ми телефона и на лични)

                      Моята, ако я "изпусна" и 100/ 100 ще са и малко ....
                      Последно редактирано от CarTest™; 09-04-13, 21:51.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Ако искате да гори точно 5 л на 100 км и то при скорост до 110 км/час решението е 40 зъба заден венец. Малко по-муден става мотора. Не става за каране по черно, но върви много кротко и спокойно по асфалт и гори малко, даже и с куфари. Пробвано!
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Gary

                          На много места видях да пишат, че след подмяна на мембраните проблема изчезва. Май сме на верен път.
                          В допълнение в GoldWing форума се споменава за проблеми със здрави мембрани, но ако са стари. Или се втвърдявали и не можели да са издърпат правилно назад => не могат да затворят клапана или се разтегляли неравномерно. Предполагам това последното ще означава, че една част на мембраната се издува като балон, а другата не мърда, като резултата пак ще е че не издърпва пина и не затваря клапана.
                          Има логика като че ли...
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            До тук добре, обаче: На сайта на CMS мембраните за Африката ги има и без капачето и са само за 12,5 евро обаче за моя трансалп ги има само с капачето и пущинята струва 80 евро на брой което не е далече от цената на бултрако. На тези за Африката пише че са OEM тоест правят се от същата фирма която прави и оригиналните което е хубаво и то много. На другия сайт (NRP carbs) има мембраните за моя карбуратор и то на приемливата цена от 14.4 паунда, обаче там ме притеснява малкото уплътнение, нещо ми изглежда много кръгло като форма, а не елипсовидно като оригиналното и сечението на самата гума ми се вижда квадратно, а не заоблено което също е притеснително при положение, че точно това уплътнение трябва да се монтира с изпъкналата част навън както и ти самия писа по-горе. Във Вемото за Трансалп няма нищо за cut-off valve, а само мембраната за кранчето . Не знам дали имаш/знаеш размерите на мембраните и дали са взаимно заменими? Ако се окаже че са същите ще е супер, ако не ще пробвам първо да сменя всички уплътнения по изпускателната система за да видя дали това ще реши проблема, защото е соколо 300 лева по-евтино и ако не тогава ще си приготвя едни 4 стотака и отивам в бултрако.
                            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Имам питане:Днес ми попадна суперизгодно една задна гума Метцелер Туаранс(по- шосейната шарка) . Размерът обаче е 150/70/17 -т.е. в сравнение със сегашния ми Туаранс 130/80/17 е 2 см. по- широка. Притеснението ми е , че ако я монтирам , може да опре в ляво на предпазителя на веригата. От всички други страни няма проблем. И освен това на нея пише , че може да се кара безкамерна, ама нашите капли са за вътрешни . Някой карал ли е такъв размер на Африка , защото явно това е гума за Варадеро или за друго ендуро от 1000 кубика нагоре? Благодаря за евентуалните отговори, че не ми се сваля гума само за едната проба.

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Емо, РД07 е със 140/80/17. Не знам ти защо караш със 130-ка, но мисля, че слагането на 150 няма да е яд. Деду на РД03 беше наръгал 150-ка отзаде, така че давай смело
                                Yamaha XT​M600E '98
                                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X