Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Но щом сме на вълна преработка - ако някога това нещо ми излезе на дневен ред бих си направил такава Африка
    Този мотор определено ще ми донесе голямо задоволство.
    И веднага ще си сменя снимката на аватара от КТМ на Африка със същото действие.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Африка.jpg
Прегледи:1
Размер:190.4 КБ
ID:5554526

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Не знам тази Африка хубава ли е или не, но ми харесва като изпълнение

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1011254055_bKBzD-X2.jpg
Прегледи:1
Размер:207.9 КБ
ID:5554535

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1011249241_HZkn7-X2.jpg
Прегледи:1
Размер:232.1 КБ
ID:5554536

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1011245268_TZsYu-X2.jpg
Прегледи:1
Размер:202.6 КБ
ID:5554537
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        В тоя ред на мисли имам питане:В момента съм с едно гърне на Marving хромирано и тежко. Така си купих мотора и всяка година се мъча ,полирам го както мога, но ВИНАГИ в края на пролетта е ръждиво . Твърдо ще го сменям , че ми писна( и го лакирах и с какво ли не го трих ...влагата си е влага). Питането ми е , ако сложа гърне от друг мотор по- голям от 750 сс , дали ще трябва да се прави пак центровка и има ли опасност да взема някакво гърне и да се набутам . Всички знаете какви цифри са тия бурии . Или ако някой има за продаване някакво в добро състояние , което не е ръждясало и е сравнително леко, (може и титаниево), да ми пусне цена и снимки на лично . Знам колко струват гърнетата и цена 50-80 лв. по- малко от ново не ме интересува. Ако не намеря изгодно ....ще си стисна г.за и ще си купя титаниево за 250 евро, ама мисля , че за 21г. мототор просто не е оправдателно.

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          А защо не пробваш да си поръчаш гърне от български производител.Има доста обяви в нета и доста мнения по форумите.

          П.П
          Относно промяната по Африката,аз бих се замислил единствено за махане на веригата и слагане на кардан.Не знам дали е технически възможно,но това е единственото нещо което малко ме дразни във мотора.
          Останалото засега ме удовлетворява.
          Сега - BMW R1200RT 2006 г
          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Намери си едно оригинално запазено гърне и си карай с него. Хем е тихични, хем двигателя работи както трябва. Другото е побългарявания разни....
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Емо, имам един "кюнец", останал от Африката.В прилично състояние. С него я купих, но после го смених с тунинговано от на Владича неговата Африка. Давам срещу бира /не повече от две/, с мезе. Ако те интересува, пиши на лични.
              BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
              LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
              Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Ако емо не го иска аз ще го отнеса, че да не се препъваш в него
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
                  Емо, имам един "кюнец", останал от Африката.В прилично състояние. С него я купих, но после го смених с тунинговано от на Владича неговата Африка. Давам срещу бира /не повече от две/, с мезе. Ако те интересува, пиши на лични.
                  Благодаря много , но за сега ще почакам. февруари и март са почти мъртви за каране и най- вероятно с парите от спестения бензин ще си взема или Акрапович, или Лео Винчи или GPR. Поздрави!

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Много я глезиш тая Африка, бре. Чаво, твой е!
                    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      В края на есента ми изгоря реле-регулаторът и се наложи да гледам звездите два часа от една отбивка на Подбалканския,
                      докато ми докарат друг акумулатор от София, добре поне че бях близо на 30-40 км. Както си карах и токът свърши и те ти Спас.

                      Въпреки, че бях чел за проблема с лошия контакт на фазите, не го бях отстранил превантивно, защото някакси си мислех, че ще ми се размине.
                      В началото на тази седмица реших най-сетне да оправя тази работа и си поръчах едно реле от Ангел от Сливен. За него има доста информация
                      в нета и досега не съм прочел отрицателен коментар за неговите релета. Отказах се да поръчвам от wemoto, защото прочетох тук-там,
                      че са им боклучави и реших да заложа на българското.

                      В понеделник следобед се свързах с човека, обясних му колко кабела ми излизат от релето и колко дължина ми трябва
                      и в сряда на обяд го взех от офис на Еконт. По-бързо от това здраве му кажи.
                      Цената беше 90 лв. за релето и доставката отделно, която е 6-7 лв.

                      Вчера си поиграх да го разпробия и монтирам. Има си занимавка, мерене и рязане на кабели, кабелни обувки, ала-бала,
                      отиват си няколко часа, за да стане читаво. Този път вече разкарах буксите на фазите и сложих една лустер клема и всичко заспа.
                      Днес врътнах 130 км. за да тествам мотора и реленцето си бачка чудно.
                      Ето снимки на старото и новото:



                      Човекът е човек, когато е на път...

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Всичко добре, ама изхвърли тези лустерклеми. Те нямат никаква работа в МПС. Или си сложи ХУБАВИ водонепропускливи автомобилни клеми или просто ги запой с по един термошлаух отгоре.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Аз съм сложил едни конектори тип мъжко и женско. Кабелите се пъхат в тях, стискат се с клещи за клеми и след това двете се съединяват. Щракват доста здраво, контактната повърхност е голяма и трудно се вадят едно от друго.
                          Мъжкото изглежда така:

                          http://www.dn-bg.com/resources//Reso...ктор_B.png


                          Женското така:


                          http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...I5iZacr3IDhP3_

                          Наистина най-добре е със запояване, ама аз от смяна на 3 релета подред (хората които ме познават знаят че съм карък и винаги от 4-тия път се получават нещата при мен) и от рязане на спойките кабелите ми станаха с една педя по-къси
                          Yamaha XT​M600E '98
                          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Хм, бях останал с впечатление, че може и с лустер клема да мина. Сякаш бях чел, че хората и така го правят.
                            Какъв и е минуса на нея, поставя ли под съмнение хубавия контакт между проводниците на фазите?
                            Аз съм застъпил вътре проводниците по 1 см. всеки, не съм се стискал.
                            Не исках да запоявам, за да мога лесно да разкача релето ако ми се наложи поради някаква причина.
                            Как изглеждат хубавите автомобилни клеми?
                            Заводското свързване на фазите не е ли точно с такъв тип клеми, пък прави мизерии?

                            ПП - c_chanev, писал си докато и аз пиша, знам ги тези конектори, но явно си бях навил с клема да го правя.
                            Няма да е трудно да го преработя. Достатъчно надеждни ли са според тебе тия?
                            Запояването ще е сигура на 100%, но не ми се прави перманентен монтаж.
                            Човекът е човек, когато е на път...

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Чавдар е показал добра алтернатива. Лустерклемата си е хемороид. Виждал съм такова нещо и на жило, ама не си е работа.
                              Не че контактът е лош, но е по-уязвима на вибрации и влага,която ги окислява. Оригиналните клеми се скапват след 20 и няколко години.
                              При мен сдадоха на път преди няколко години. Просто оголих кабелите, усуках ги стегнато и изолирах с идеята, като се прибера да ги запоя. Излишно е да казвам че още са си така..
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Ясно, ще потърся някакви по-читави конектори, от типа на тези показани по-горе, пък докато намеря ще си бръмча с лустер клемата.
                                Благодаря ви за съветите.
                                Човекът е човек, когато е на път...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X