Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Цената е супер за това което виждам на снимките.
    Можеш ли да ми пуснеш на лично координатите на човека , защото не съм от София да го потърся.
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Последните 3 дни добре би ми дошла подобна седалка.Със жена ми ходихме до Варна ( от Хасково - във двете посоки 720 км ) за да монтирам ойлер.Във интерес на истината, проблемите със седалката бяха по малко,отколкото очаквах.Повече почивки правехме на връщане.На отиване успяхме да се справим само със 2 почивки.Припомних си един стар номер,който мисля,че ми помогна доста.
      - От време на време (не задължително когато започнеш да се схващаш ) стягаш мускулите на седалището (г*за) задържаш 1-2-3 секунди и отпускаш.Може едновременно,можеш и да ги редуваш.Същото и със мускулите на бедрата.По този начин се стимулира движението на кръвта и все едно си се разходил няколко крачки.Мисля,че този номер доста помогна.
      Относно седалката почти съм се навил за този модел,единствената ми дилема е колко да бъде съотношението м/у двете места?
      Последно редактирано от kirilkirilow; 26-05-13, 20:45. Причина: поправка
      Сега - BMW R1200RT 2006 г
      Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
      По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
      По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Дойде чак до Варна, за да ти направят ойлер?
        Върни се пак да ти направя седалка

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Абе то и при нас има кой да ми направи седалка,ама искам да му дам точни параметри,че инвестицията не е малка и после да не се налага преправяне.Малко са ми нестандартни габаритите.Видях подобна/същата седалка направена от този майстор и ми хареса изработката.
          Иначе да,разходихме се до Варна за ойлер,просто за там имаше най-много позитивни мнения.Хареса ми и как работи човека,внимателно и със внимание към детайла - всичко хем да е максимално скрито,хем да е на достатъчно добро място за обслужване.
          Времето и километрите ще покажат дали инвестицията си е заслужавала.
          За сега първите ми впечатления са,че след като се прибрахме веригата ми изглеждаше по чиста и по добре смазана,от колкото когато тръгвахме.Обикновенно е обратното

          П.П
          Не разбрах че ,ти се занимаваш със правене на седалки.Може ли малко по подробно как се вземат мерки,има ли някакви стандартни пропорций,материал за предпочитане за дунапрена/пълнежа и т.н
          Последно редактирано от kirilkirilow; 26-05-13, 21:33. Причина: поправка
          Сега - BMW R1200RT 2006 г
          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            ........................
            Върни се пак да ти направя седалка
            Кога да идвам ....? ....
            Последно редактирано от CarTest™; 26-05-13, 22:43.
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
              .....Иначе да,разходихме се до Варна за ойлер,просто за там имаше най-много позитивни мнения.Хареса ми и как работи човека,внимателно и със внимание към детайла - всичко хем да е максимално скрито,хем да е на достатъчно добро място за обслужване.
              Привет,
              дай някакви сминки на ойлера... и за го имам в "to do list-a", но най- вероятно ще остане за зимата- не знам дали ще намеря време да се занамавам сега с наго..... за момента се чудя, дали да си го направя сам, или да купя Tutoro oiler?

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                Здрасти ! Добре е станала седалката.Поздравления! На Пламен(pj)дето му я правиха във Варна е идентична, а той казва , че му е много удобна.Ама да си сподели сам.Измислих как ще разберем дали е удобна или не достатъчно:Просто лятото живот и здраве за един ден или за по- малко ще разменим седалките и то ще си покаже.Така ще имаме по-комплексни наблюдения. УФФФ, КАК ИСКАМ ВЕЧЕ ДА Е КРАЯ НА ЮЛИ
                Привет, момци.

                Емо, само да вкарам едно уточнение ... Модификации на седалките си направиха Боби и Добри. Факт е, че са доволни и двамата.
                Аз си карам с една мириносна овча кожа, която ми даде Любо и трябва да кажа, че също съм доволен. Не съм сигурен обаче, че има лек за болката в четирибуквеното величие. Каквото и да слагаш или да правиш, почти съм убеден, че няма човек, който да се размине с болките в Д-то след 700 - 900 км преходи на ден. Но ... както казва Любака ... важното е да се въртят километри.

                Поздрави.

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Такива гъзарски седалки не правя, а и не искам да правя.
                  Мога да увелича комфорта на седалката с минимални промени по външния вид, без шевове по кожата.
                  В края на юни съм на линия.

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Значи теб ще търся !

                    Не искам да ми е хубав мотора ... дори няма да го боядисвам. Колкото по-грозен, толкова по-малко хваща окото на тукашните джамбази.

                    Въпроса е дали можеш и имаш материали да я направиш удобна от 0 ... т.е. ако няма никакъв дунапрен по нея ... щото моята ако ще я правя, ще го махам това недоразумение което е сложено сега.
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      В момента нямам снимки на ойлера.Но и без това почти нищо не се вижда.
                      Клапана го сложи до въздухозабора от вътрешната страна на левият капак,резервоара за маслото във мястото за инструменти ( при мен е празно и реално неизползваемо ) остави малко по дълга тръба за да може да се отваря капака,при смяна на въздушният филтър.Кранчето за регулиране е на рамата точно м/у капака и стойката на степенките.Маркуча е прекаран по задният шарнир,инжектора е закрепен от вътрешната страна на долният предпазител на веригата/задният пиньон.От целият оилер се вижда само кранчето за регулиране на дебита,и то трябва да се вижда за да може да се регулира дебита по твое желание.Електрически е оилера и е вързан към габарит.По нататък ще направя снимки и ще постна.
                      Сега - BMW R1200RT 2006 г
                      Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                      По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                      По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Колеги скъса ми се слайдера ( плъзгача ) на веригата.Това е гумата която пречи на веригата да се плъзга по шарнира.
                        Имате ли някакви идей от къде може да се поръча и евентуално някакви пари ?
                        http://makinaparts.com/lang-en/honda...ica-twin-.html - за тези който не се сещат.
                        Сега - BMW R1200RT 2006 г
                        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Материали има, ако не държиш да си запазиш оригиналния дунапрен, се ползва и той за среден слой.
                          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                          Значи теб ще търся !

                          Не искам да ми е хубав мотора ... дори няма да го боядисвам. Колкото по-грозен, толкова по-малко хваща окото на тукашните джамбази.

                          Въпроса е дали можеш и имаш материали да я направиш удобна от 0 ... т.е. ако няма никакъв дунапрен по нея ... щото моята ако ще я правя, ще го махам това недоразумение което е сложено сега.

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Ето и малко снимки на ойлера,доколкото се вижда.Извинявам се,че мотора е мръсен,но още не ми е останало време да го измия
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Oiler.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5486437
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Oiler1.jpg
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:5486438
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Oiler2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5486439
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Oiler3.jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5486440
                            Сега - BMW R1200RT 2006 г
                            Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                            По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                            По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Супер работа, колега.
                              Моят го направих по същия начин и върши перфектна работа. Единствената разлика е, че съм сложил за накрайник от жълтите игли за спринцовки.

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Колега такъв плъзгач за верига поръчах миналата седмица на един пич от Троян,доставка не знам от къде-10 дни.Цена около 75лв.Ако искаш мога да ти дам телефона му.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X