Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Емо, уточни какво имаш предвид. В последните 10-тина поста пишем 4-ма човека и е добре да конкретизираш
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Момчета не се карайте, а "живейте задружно", както казваше котарака Леополд...
      Имам една задна гума останала от Африката 140/80/17 69 Н Дънлоп Трайлмакс. http://adi95.bg/index.php?section=12...le_gumi_id=471 Не ми дава сърце да я изхвърля, защото има поне още 2-3000 км каране с нея. На времето я свалих и сложих чисто нова, защото тръгвах на обиколка из Турция и след това не остана време, и възможност пак да я кача.
      Та ако някой я иска ще му я подаря.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        И една статия за Африката във гръцко списание Натиснете снимката за да я уголемите

Име:303312_317758434965590_379019017_n.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5408434Натиснете снимката за да я уголемите

Име:522379_317758398298927_11189177_n.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5408435Натиснете снимката за да я уголемите

Име:487173_317758354965598_364894183_n.jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5408436И двигател във витрина!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:564824_317766794964754_686985233_n.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5408437 Ето това е реликва
        HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Емо аз не се заяждам. А мус ако искаш да видиш на живо следващия път като си сменям задната гума мога да ти се обадя да доидеш при Пацо да видиш. То той даже тея дни ще монтира един друг мус чистак бърсак новичък. Все пак ясно осъзнавам че не сме се родили научени и всеки ден научаваме по нещо ново и т.н. И аз се чудех дали не си мислиш за папион. Както и да е, важното е че се разбрахме. То по-късно видях ,че и в друга тема дискутирате мусове и налягане в гумите и др.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Първоначално публикуван от chanev
            ...След интервенцията по регулирането на нивото в карбовете разхода беше 5,2, нещо което преди и сам на мотора без багаж трудно постигах.
            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            ...Скоро регулирах и синхронизирах карбураторите и извънградският ми разход е около 5. На градско (софийско) е стигал 6,5, но аз я мачкам доста.
            Абе добре го написахте това ама да бяхте го направили 1 месец по-рано преди да изгоря десетина резервоара от "еФтиния" европейски бензин.

            Какви са тия разходи по 5л. бре? Вярно ли е това? Да не се надлъгваме нещо? Аз разход под 6 не съм виждал откак го имам тоя туч, ни сам, ни по двама, ни по трима. А както знаете съм от най-спокойните ускорители.

            Ако не се лъжа поплавъка беше пластмасов, но пинчето, което подпира иглата е метална пластинака и може да се криви, нали така.

            И кажете дали съм разбрал правилно. Мери се разстоянието от ръба на карбуратора (капака на поплавъковата камера) до долният край на поплавъка (долният край когато е монтиран). Тъй ли е?
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
              Абе добре го написахте това ама да бяхте го направили 1 месец по-рано преди да изгоря десетина резервоара от "еФтиния" европейски бензин.

              Какви са тия разходи по 5л. бре? Вярно ли е това? Да не се надлъгваме нещо? Аз разход под 6 не съм виждал откак го имам тоя туч, ни сам, ни по двама, ни по трима. А както знаете съм от най-спокойните ускорители.

              Ако не се лъжа поплавъка беше пластмасов, но пинчето, което подпира иглата е метална пластинака и може да се криви, нали така.

              И кажете дали съм разбрал правилно. Мери се разстоянието от ръба на карбуратора (капака на поплавъковата камера) до долният край на поплавъка (долният край когато е монтиран). Тъй ли е?
              Следващия път, като си дойдеш ела да я направим заедно. Освен бири имам и диференциален манометър
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Следващия път, като си дойдеш ела да я направим заедно. Освен бири имам и диференциален манометър
                Абе, направо му слагайте АГУ. Ти имаш вече опит.

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Аз съм спокоен карач, цитирания разход ми е в диапазона около 90 км/ч с двама души и багаж. Дали е по завои по проходите или по магистрала с тая скорост няма разлика. Над тази скорост съответно скача и разхода. И аз бях като теб Лари, е, правил съм и под 5 в Турция примерно, но с двама човека под 6 не слизаше. Мери се както си го написал - от върха на поплавъка до присъединителната повърхност на капака. Хващаш карбовете и ги накланяш така, че поплавъка да допре едва едва пи*чицата на иглата. На мен също ми беше тъмна индия но Ivan_J ме светна как става номера Важното е да внимаваш с пластинката, и понеже тя е от някаква много ламаринена ламарина е добре след като ги нагласиш да оставиш карбовете ден-два и пак да провериш, защото им вероятност да се върне в предишното положение, все пак има някаква памет на метала предполагам.
                  Цените на горивата вече станаха такива, че колкото и малко да ти гори мотора все ти влиза дълбоко като спреш да заредиш Но друго си е за 1000 км преход да си избиеш храната за 2 дена или нощувка някъде примерно.
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Аз също съм спокоен карач и досега над 5/100 не ми е харчила Африката.
                    Такъв разход ми даде лятото като ходих до Австрия за един ден. По магистралите карах със 115/120, че исках да стигна по-навреме.
                    Освен това има минаване на граници и там също се хаби гориво докато пълзиш бавно.
                    Иначе ми гори около 4.4 / 4.5 на 100, ако карам със 100 км/час.
                    Карам сам, със багаж или без, разходът е еднакъв, независимо дали карам със 100 по магистрала или по завоите колкото ми стиска.

                    Сложил съм иридиеви свещи, а въздушният филтър е K&N, не съм проверявал вътре в карбовете дали са правени някакви модификации със жигльорите.
                    По менюал ми дават пилотните врътки на карбовете да са отвити 2 1/2 оборота, но свещите ми бяха малко бели така и ги отвих на 3 пълни оборота.
                    От това разходът не се промени, но вървежът в ниските се подобри. Синхронът на карбовете е задължителен.
                    Пиньоните са стандартните, не съм свалял 2-3 зъба на задния, но го обмислям.
                    Гумите са Хайденау К60 Скаут.

                    Синхрона си го правя със следния уред - http://www.carbtune.com/
                    Имам и колортюн(свещ със прозорче, през което гледаш цвета на изгарянето в цилиндъра). Пробвах го преди да барна малко пилотните врътки и цветът си беше син, както трябва.

                    Ilarioncho, ако искаш може да ти закачим колортюна на двигателя и да ти видим сместа, може да е по-богата отколкото трябва.
                    Може и един синхрон да ти барнем, става за 5 мин., като си направиш удобна джаджа за въртене на винта между какрбовете, който е доста заврян.
                    Човекът е човек, когато е на път...

                    Коментар


                    • Re: Honda XRV Africa Twin

                      При RD04, каквато е Илковата хондичка винтът за синхронизация се върти с дълга кръстата отвертка. За целта има отвор на пластмасовия колектор над карбураторите.
                      Маха се само резервоарът и се закача някакъв временен съд за гориво. Аз просто свързвам резервоара с по-дълъг маркуч.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Хахахах аз съм си тука бре, Ники ама се крия още.
                        Ей това е форум!!!! Задаваш въпрос и получаваш 3 смислени отговора плюс 2 покани да се свърши работа... за бирите да не говорим... Както се казва там от където си идвам Машалла!
                        И май като гледам как се развиват нещата ще взема да мина през Ники да му изпием бирата, па после и при balkanski да се насладим и на светлинно шоу
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                          Хахахах аз съм си тука бре, Ники ама се крия още.
                          ...
                          Това ли те научиха тарамбуките бре?! Да съ крийш кат Осама!
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Малко да раздвижа темата, то е ясно, че замира, защото Африките не се чупят и всички само карат, без да пишат по форумите, ама все пак...
                            Смених бензиновата помпа със най-популярната, която повечето хора използват за тази цел - "Facet Fuel Pump 40105".
                            Знам за "Вечната бензинова помпа", но електрониката не ми е интересна и не ми се занимаваше да търся елементи и да лепя схеми, инак е ясно, че работи.
                            Някой ден като съвсем нямам какво да правя мога да се хвана да я пробвам.

                            Оригиналната помпа беше на около 60 000 км. и контакторите вече се бяха поразтопили.
                            Самата смяна е доста лесна, скъсява се единият маркуч към карбураторите и това е.
                            Всичко е описано доста подробно и разискано ето тук - http://www.xrv.org.uk/forums/mechani...tion-long.html
                            Най-голямата борба е да се вкара новата помпа в гумата, която държи старата. След като се борих с нея един-два часа като прасе с тиква,
                            получих помощ от приятел и открихме най-лесния начин - гумата се нанизва на конусовидна чаша през дъното, нагрява се малко и после се
                            приплъзва леко докато излезе през широкия край и се нахлузи върху помпата. Използване на силиконов спрей и сешоар(може и фурна) е препоръчително...

                            Вече минах 7000 км. и засега всичко си бачка тип-топ и не я мисля изобщо. Ето малко снимки:

                            След борбата:


                            Вече монтирана:


                            Човекът е човек, когато е на път...

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              А аз да попитам за лампичките за горивото.
                              Значи като дам на контакт , си светват и 2те ... обаче ... обаче се оказа , че не отчитат.
                              По принцип сипвам винаги гориво след някакво време ..и гледам резервуара винаги да е пълен.
                              Да ама вчера трябваше бързо да отида до другия край на града ... и посредата на магистралата ... мотора изгасна.
                              Ясно беше , че няма гориво ... добре , че успях да го избутам срещу движението в авариината лента до близката бензиностанция (400-500м).
                              С какво да ги мъча тия гадориики дето показват? Знам , че са на лявата буза на резервуара.
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Рядко индикаторните лампи работят на Африките. Има едни терморезистори в резервоара, които се скапват. Има оправия, но е играчка.
                                Аз лично карам с отворено ляво кранче и затворено дясно. Като свърши бензинът в лявата половина отварям дясното кранче и затварям лявото. Обикновено има за около 30км.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X