Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Че то по-лошо от загубата на бензин в карбураторите е изветряването на бензина там. Т.е. изфирясват първо най-летливите съставки а това дето остава докато го прекараш през цилиндрите и аспуха та да дойде пресен бензин от резервоара, зора е голям. Изветряването става отвсякъде, той карбуратора да не е херметичен я (примерно към въздушния филтър). Хватката е след продължителен престой, останалото в карбовете да се източи и да се напълнят с прясно гориво. За съжаление при мене винтчето за източване отдолу на карба се прецака и не мога да го развия, та въртя и аз на стартер като гламав, след 1-2 месеца престой.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      За да са там тези отдушници, вероятно има основателна причина. Хонда не е карпати, ковровец, или днепр, където е неизвестно какво е искал да направи конструктора.
      Запушването им води и до по-бавно пълнене и при работеща помпа.
      При мен няма такива авангардни нововъведения и моторът ми си пали веднага. Верно, че обикновено не стои повече от седмица, но пали с желание. Поради по-ниските температури сега иска малко повече работа на смукач.
      Колкото до първоначалното подкачване - по умно е да си изведеш един бутон и да пускаш принудително помпата преди да въртиш - лесно и просто е, ако те притеснява факта, че въртиш няколко секунди. Друг по-лесен вариант е да държиш резервоара пълен. Ако пък и това ти е проблем - просто махни капачката на резервоара и надуй с уста през гърловината - помага
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Аз съм си направил едно приспособление. Вече към 90 пъти съм писал, но пак ще се повторя. Срязва се маркуча за горивото и се слага един тройник на него с едно маркучле. Затапва се с болт. При дълъг престой се маха болта-тапа и с някаква спринцовка или шишенце от боя за коса се инжектира пресен бензин в карбовете. Пали от четвърт сякаш току-що е угасен. Помага също при свършване на бензина, предполагам доста от колегите са с вакумна помпа и знаят недостатъка и - безумно много въртене при празни карбове докато запали. Така се елиминира всичко това. Цялостното решение на проблема струва 1,70 лв за тройник и три броя скоби. Ако нямате подходящ болт за тапа ще трябва да се бръкнете още 10 стотинки
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
          Аз съм си направил едно приспособление. Вече към 90 пъти съм писал, но пак ще се повторя. Срязва се маркуча за горивото и се слага един тройник на него с едно маркучле. Затапва се с болт. При дълъг престой се маха болта-тапа и с някаква спринцовка или шишенце от боя за коса се инжектира пресен бензин в карбовете. Пали от четвърт сякаш току-що е угасен. Помага също при свършване на бензина, предполагам доста от колегите са с вакумна помпа и знаят недостатъка и - безумно много въртене при празни карбове докато запали. Така се елиминира всичко това. Цялостното решение на проблема струва 1,70 лв за тройник и три броя скоби. Ако нямате подходящ болт за тапа ще трябва да се бръкнете още 10 стотинки
          Чел съм за това твое приспособление и мислех да го правя, но не знам дали ще има ефект ако не се източи изветрелия бензин от карбуратора! А за съжаление при мене източването е невъзможно!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Славчо, реално проблем с изветрял бензин няма. Най-много да попуши малко, докато изгори остарелия бензин. Редовно паля разни неща, с бензин от Господ знае кога и ядове практически няма. Миналата зима бях забравил да дренирам карбураторите на лодката и на пролет си запали като пич. По-зле е, ако четиритактов карбуратор остане на сухо - двутактовите винаги са си чисти. При теб е кофти, че е прецакан дренажния вентил, ама не е чак толкова страшно. Ще питам дали някой наоколо няма поплавъкова камера за Доминатор, барабар с дренажа.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Когато не паля мотора по дълго време,първо дърпам смукача,изчаквам малко,после навивам газта един път почти докрай и тогава паля, без проблем.
              Сега - BMW R1200RT 2006 г
              Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
              По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
              По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Чел съм за това твое приспособление и мислех да го правя, но не знам дали ще има ефект ако не се източи изветрелия бензин от карбуратора! А за съжаление при мене източването е невъзможно!
                Ами пробвай първо без да правиш каквото и да е, просто извади маркуча от резервоара към карба и го напълни. Важното е да не стискаш много. Ползвам едно шише от боя за коса - имат остър накрайник с променлив диаметър и става за всякакви маркучи. Стискам с два пръста докато спре да се пълни. Мислел съм и вариант с круша за подкачване на нафта от дизелов автомобил, но нямам място къде да я сложа по маркучите. Аз също никога не източвам бензина от карбовете. Абе като цяло зимата най-добре е веднъж на 2 седмици мотора да се пали за 15-20 минути, а акумулатора един път месечно да се зарежда малко. Аз даже преди да го заредя му слагам за няколко часа една 10-ватова крушка.
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                  Когато не паля мотора по дълго време,първо дърпам смукача,изчаквам малко,после навивам газта един път почти докрай и тогава паля, без проблем.
                  А можеш ли да обясниш, какво точно искаш да постигнеш с тези упражнения?
                  Какво се случва, като чакаш, след като си издърпал смукача?
                  Какво като навиеш газта? Нали не въртиш на навита газ?
                  А виждал ли си карбуратор отвътре?
                  Може би ако направиш три цигански колелета, преди да натиснеш копчето, шансът е по-голям.

                  Нека да обясня, да не се хабите да правите разни магии, които не помагат.
                  Карбураторите на повечето четиритактови мотори, произведени след 1990г и предназначени за каране по пътя, са тип с постоянно разреждане, т.нар. вакуумни.
                  Смукачът представлява обогатител, който отваря отделен пасаж с по-голям жигльор, през който постъпва по-голямо количество гориво и обогатява сместа. Докато двигателят не се върти, за да засмуче смес, нито карбуратора, нито смукача правят нещо. Тъй като липсва ускорителна помпа, даването на газ преди да завърти двигателя, също е абсолютно безсмислено.
                  Още малко теория, свързана с практиката: когато карбураторите са празни и трябва да въртите, за да ги напълни вакуумната помпа, дори при загрял или удавен мотор(ако сте го изтървали), дръпнете смукача. При пълнене на карбуратора, отначало нивото е ниско, съответно сместа е прекалено бедна, за да запали. В този случай смукача помага и ще запали по-бързо, за радост на акумулатора и стартера.

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                    Когато не паля мотора по дълго време,първо дърпам смукача,изчаквам малко,после навивам газта един път почти докрай и тогава паля, без проблем.
                    Същия ефект ще постигнеш, ако удариш един ритуален танц около маторя
                    P.S. С Иван сме писали заедно, но той го е обяснил образно
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      При теб е кофти, че е прецакан дренажния вентил, ама не е чак толкова страшно. Ще питам дали някой наоколо няма поплавъкова камера за Доминатор, барабар с дренажа.
                      Не е Доминатор, а ХТЗ 660 Ямаха! Всъщност ми е прецакан шлица на винта на дренажния винтил дотолкова че да не успея да го развия без разглобяване. Карбуратора ми никога не е разглобяван и предполагам че ако го сваля и разглобя ще успея да оправя вентила! Шлица аз си го прецаках опитвайки се да развия винта с калпава неподходяща отверка!

                      Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                      Ами пробвай първо без да правиш каквото и да е, просто извади маркуча от резервоара към карба и го напълни. Важното е да не стискаш много. Ползвам едно шише от боя за коса - имат остър накрайник с променлив диаметър и става за всякакви маркучи. Стискам с два пръста докато спре да се пълни. Мислел съм и вариант с круша за подкачване на нафта от дизелов автомобил, но нямам място къде да я сложа по маркучите. Аз също никога не източвам бензина от карбовете. Абе като цяло зимата най-добре е веднъж на 2 седмици мотора да се пали за 15-20 минути, а акумулатора един път месечно да се зарежда малко. Аз даже преди да го заредя му слагам за няколко часа една 10-ватова крушка.
                      Уф, нема нищо просто при тоя мотор! Така е направен че за да стигна до маркучите трябва да сваля резервоара, а за да сваля резервоара трябва да разглобя кажи речи целия мотор. Та ако го правя направо ще разклоня маркуча! Мислил съм си, че освен да разклоня маркуча от помпата към карба, има и друг вариант (понеже помпата е вакуумна), да разклоня маркуча за вакуума на помпата и да правя вакуум с нещо (може и с всмукване с уста) докато подкачи бензин.
                      Преди и аз често припалвах през зимата, ама и често ми се случваше да забравя графика и после пак въртенето е много. Накрая реших че е по-добре веднъж (когато реша да подкарам вече) да въртя, отколкото няколко пъти за тия 3 месеца през които не карам! По щадящо е и за акумолатора, и за стартера и за центробежния съединител. Това лято за пръв път смених акумолатора, умря изведнъж - 10 години е само при мене тоя мотор с тоя акумолатор, а акумолатора си е оригиналния с мотора от 93-94г. Яката работа!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5800.jpg
Прегледи:1
Размер:246.2 КБ
ID:5538960Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5795.jpg
Прегледи:1
Размер:238.0 КБ
ID:5538961Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5793.jpg
Прегледи:1
Размер:187.2 КБ
ID:5538962Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5809.jpg
Прегледи:1
Размер:162.4 КБ
ID:5538963

                        Реколта '97-а
                        0882 415159

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Хубавец е, успех с продажбата, вярвам, че бързо ще ти го купят въпреки сезона.
                          Честито и за причината за продажба, кажи все пак ако не е тайна в коя част на кълбото се местиш (болна тема е и за мен ...)
                          Honda Africa Twin RD07 '95

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Първоначално публикуван от lutar Преглед на мнение
                            ....................
                            .................................... ..........

                            Реколта '97-а
                            Някъде пускал ли си я за продажба. Тоест да не става търговия, ако искаш пиши ми цена на лични ... или тук.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Точно от другата страна... Монреал.
                              0882 415159

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                ...да разклоня маркуча за вакуума на помпата и да правя вакуум с нещо (може и с всмукване с уста) докато подкачи бензин....
                                Малеее искам да го видя това Няма как с уста да създадеш пулсациите, които създава двигателя за да задвижи мембраната в помпата. Пък ако можеш сигурно няма да пишеш в този форум Този номер действа при моторите с вакумно кранче за горивото, които нямат помпа, например Трансалп. Но там е досгтатъчно да всмукнеш с уста за да се отвори кранчето и бензина да потече за да напълни на самотек карбовете. Тук работата е друга обаче. Като се замисля при твоя мотор е малко по-скрито всичко. При мен маркуча минава отстрани на двигателя и не се налага разглобяване за да получиш достъп. Сега като се замисля съм сложил тройника между горивния филтър и вакумната помпа. Там беше най-удобнто място.
                                Yamaha XT​M600E '98
                                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X