Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Търся си охлюв за километража и човек, който да ми го смени в София, за африканеца от подписа ми.

    Мисля, че се е скапал охлюва защото жилото се върти като го освободя долу и горе, и километража мърда при ръчно завъртане на жилото отдолу след като съм го разкачил от охлюва.

    Този охлюв търпи ли ремонтиране?
    Honda Africa Twin RD07 '95

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Разбира се. Мисля, че беше около 20 лв в Бултрако, може и от ВЕМОТО да го поръчаш, все тая. Сменя се лесно. Просто сваляш предната гума, вадиш стария от гнездото, слагаш новия с малко гресчица и сглобяваш обратно. Представлява един гергелек от бяла пластмаса, който с времето се износва и зъбчетата започват да превъртат и жилото спира да се върти.
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Не бързай да поръчваш . По добре намери някой да го свали и прегледа може да му няма нищо . При мен след като ходих да ми сменят гумата ,майстора не нагласил точно охлюва при монтажа и вместо да вкара задвижващата планка(която е на каплата) в прорезите на охлюва ги притиснал върху правата част. Километража работеше известно време и при едно каране с по висока скорост отказа.След разглобяване огъване на планката както трябва и правилно сглобяване работи вече няколко хиляди километра. Моят мотор е RD 03 , но не мисля че има разлика в охлюва.
        Dimitar Dyakov

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Мерси за идеята.

          Може и при мен да е подобен случая, защото ми спря на 52км по пътя ми от предишния собственик (в Свиленград) към София и съм се движил с 90-100 км/ч. Направи ми впечетление, че доста играеше стрелката , когато се движех със скорост между 20-40 км/ч.
          Honda Africa Twin RD07 '95

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Като се свали и се прегледа , ще си покаже дали е за смяна , възможно е жилото да превърта в охлюва. Но след като се сваля каплата , е хубаво да се погледнат и лагерите , в повечето случай са за смяна. Ако не си намерил кой да ти свърши работа , пиши , ще го погледна и ще сменя каквото трябва.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Най-добре е да питаш Димо какво е сменял и какво не по мотора
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • Re: Honda XRV Africa Twin

                Километражът е суперелементарен. Просто проверяваш къде какво се задвижва и виждаш къде има бъг. Обикновено е зацепването към каплата от неправилен монтаж. Лагери досега не са сменяни при моя и са в отлично здраве. За да се скапват често, причините са или лагери от магазина за левче или неправилен монтаж, без дистанционните втулки.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  На някой да му се намират излишни игли за карбовете на РД 04? Става дума за големите игли, на мембраните. Моите са неоригинални, навремето бай Италиянец е сложил някакви други и искам да го приведа в оригинален вид. В Бултрако има ама са по 20 ойро парчето.....
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Страхотен мотор е Африката! Следя темата от самото начало. Но за съжаление само отдалеч съм го наблюдавал този красавец. Засега се двуомя в покупката на голямо ендуро но на 99% клоня към Африката. Много бих искал да пробвам такъв мотор преди да се реша да си взема Поздрави на всички Африканци!!
                    HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                      На някой да му се намират излишни игли за карбовете на РД 04? Става дума за големите игли, на мембраните. Моите са неоригинални, навремето бай Италиянец е сложил някакви други и искам да го приведа в оригинален вид. В Бултрако има ама са по 20 ойро парчето.....
                      Чаво, ако разходът и динамиката са в норма не се занимавай.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Ники, разхода винаги ми е бил с една идея повече. Особено с двама човека отива над 6. Оказа се, че нивата в карбовете бяха с по милиметър и нещо по-високи, но не съм сигурен дали и иглите са каквито трябва. На едната пише J83a, а на другата 9TB. Никъде не намирам информация за тези означения. Те нямат нищо общо с парт номерата. Бих бил балгодарен, ако някой с Рд04 има разглобени карбове и може да погледне.
                        Yamaha XT​M600E '98
                        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                          Ники, разхода винаги ми е бил с една идея повече. Особено с двама човека отива над 6.
                          Е, ти какво искаш. Все пак това си е Африка. Моя с оригиналния венец отзад ми е давал в най-добрия случай 5.8 и то като съм сам и без багаж. Така, че твоя с двама души около 6 + си е ОК. Като динамика след ремонта моторетката ти е супер. Не можеш да искаш повече от 20 годишна машина. Спри да се вкарваш във филми и си карай с кеф.
                          BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                          LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                          Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Разходът ти е добре. Моят леко се повиши, но го отдавам на това, че доста свикнах с машината и газта почти през цялото време е "до хуя"
                            Реален проблем с иглите (и всичко останало) по карбураторите имаше GLът на Радо, та по случай случката, вече има прекрасна газова уредба.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Мда, оказа се, че иглите са оригиналните. Отдавам всичко на леко високите нива, съответно придружаващото ги обогатяване на сместта.
                              Yamaha XT​M600E '98
                              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                След внимателен реглаж на нивата в поплавъковите камери всичко си е на мястото. Свещите са каспичанска керемида, разхода....не знам, не съм карал нормално
                                Yamaha XT​M600E '98
                                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X