Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Първоначално публикуван от снайпер Преглед на мнение
    Някой да има жило за километража на RD 07
    Wemoto имат в наличност
    струва само 9,90 паунда
    http://www.wemoto.com/bikes/honda/xr.../speedo_cable/
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Първоначално публикуван от kiketo Преглед на мнение
      И така, Кавазакито е продадено и се търси читава Африка да му заеме мястото в гаража, ако чуете за такава моля да споделите.
      Успех в търсенето! И аз минах от Кавасаки към Хонда
      Към БМВ, не замислям преход ))
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Имам питане, (че доста се озорихме, ама така и не успяхме да решим проблема):Когато сутрин (или при АБСОЛЮТНО студен двигател) си запаля мотора дори да е на смукач , гасне и трябва задължително да се поддържа газта. В същност смукачът работи , но само в КРАЙНО ОПЪНАТО положение , ама тогава оборотите са около 3200(което си е много за студен двигател). Едва когато загрее НАПЪЛНО проблема изчезва, но тогава пак оборотите на празен ход са около 1500. Ако ги намаля с болта за регулиране, пак започва да гасне. ВСИЧКО без карбураторите е НОВО, ама и те са разглобявани и почиствани до съставните си части. Съмнява ме, че има жигльори не от тези карбове , ама майсторът каза , че всичко и при карбовете си е наред. Идеи............(че ние май вече нямаме)??????

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Ако си сигурен, че жигльорите са оригинални и карбовете са събрани правилно, опитай да промениш нещата с винтовете за регулиране на качеството на сместта. Отвий ги малко за да обогатиш сместта. Почти съм убеден, че оттам е проблемът. Естествено ще трябва и синхронизация. Ако двигателят не реагира на тези винтове, значи има нещо грешно в сглобката на карбураторите.
          Може да се разходиш до Поморие с една две бири в куфара Там има един младеж, който е запознат с материята
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Е чак пък запознат... Трябва да се видят означенията по иглите и жигльорите. По спомен не мога да ти кажа, но в мануала пише. Ако са сложили някакъв джет кит ще харчи и повече гориво. Сега ли започна да го прави това или е откакто го имаш?
            Разглобени до съставните им части е много общо казано. Моите ги чистихме, когато купих мотора, но миналата година отидох при един приятел в Свиленград, който разбира доста и се оказа че има доста запушени каналчета в карбовете. Продухахме ги със спрей, обаче проблем като твоя не съм имал. Сигурен ли си че е от карбовете, да не е нещо по токовете? Цвета на свещите какъв е?
            При мен се оказа, че дължината на жилото за смукача не е нагласена добре. Добре е при развити игли на смукача да се провери с шублер какъв е хода. Може да имаш и проблем с нивото на карбовете....лесно се проверява с едно прозрачно маркуче боцнато на пробките и извито нагоре. Ако нивото е ниско по-скоро ще припуква в опитите си да угасне, но все пак не се знае. Иначе винтовете трябва да са както пише в мануала.....
            Аз се сещам за един твой приятел във Варна, който ги чува карбовете доста добре, знаеш кой е....сигурен съм че ще ти реши проблема
            Последно редактирано от c_chanev; 13-04-12, 11:55.
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
              Имам питане, (че доста се озорихме, ама така и не успяхме да решим проблема):Когато сутрин (или при АБСОЛЮТНО студен двигател) си запаля мотора дори да е на смукач , гасне и трябва задължително да се поддържа газта. В същност смукачът работи , но само в КРАЙНО ОПЪНАТО положение , ама тогава оборотите са около 3200(което си е много за студен двигател). Едва когато загрее НАПЪЛНО проблема изчезва, но тогава пак оборотите на празен ход са около 1500. Ако ги намаля с болта за регулиране, пак започва да гасне. ВСИЧКО без карбураторите е НОВО, ама и те са разглобявани и почиствани до съставните си части. Съмнява ме, че има жигльори не от тези карбове , ама майсторът каза , че всичко и при карбовете си е наред. Идеи............(че ние май вече нямаме)??????
              При описната ситуация има голяма вероятност да смуче въздух от гумените преходници между карбуратора и цилиндъра . Ако са сменяни с нови може да са неправилно поставени. Имах същия проблем и се реши с нови преходници.
              Dimitar Dyakov

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
                При описната ситуация има голяма вероятност да смуче въздух от гумените преходници между карбуратора и цилиндъра . Ако са сменяни с нови може да са неправилно поставени. Имах същия проблем и се реши с нови преходници.
                Ейййй, хич не бях се сетил. Преходници не съм сменял и като слагах карбовете ми се сториха твърди. Сега ще направя експеримент-ще сваля (за пореден път )резервоара и няма да свалям карбовете, само със силикон ще уплътня краищата на преходниците и да видим какво ще стане. Значи, установих, че при НАПЪЛНО ОПЪНАТ смукач, СТУДЕНИЯТ ДВИГАТЕЛ не гасне, ама оборотите са около 1600-1900(което са високи според мен). Малко да върнеш жилото и гасне веднага (по светофарите понякога се излагам като кифла като ми изгасне внезапно ) . Като се стопли и всичко става ОК.

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Тия преходници са 40 лв двата, ама не оригинални. Ако искаш пиши ми на лично за д ане правим реклама тук. С времето се втвърдяват доста и е добре да се сменят, но ако смуче от тях ще работи зле и когато загрее, освен ако от топлината не се размекват и започват да уплътняват...
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                    , от топлината не се размекват и започват да уплътняват...
                    Точно това си мисля , че става

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Обикновено се чува съскане при работещ на малки обороти двигател, при пропускащи фланци.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Обикновено се чува съскане при работещ на малки обороти двигател, при пропускащи фланци.
                        Точно това се чува

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          действай
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Проверява се много лесно със спрей!
                            Старт газ или някакъв клийнър.
                            Пръскаш около "рисковата" зона и ... двигателя или ще тръгне да гасне или ще вдигне обороти.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              При мен се скапаха по време на движение . Тръгнах на една разходка и като влязох в града на първия светофар угасна .
                              Запалих и имаше същите признаци както описва колегата . Гумите бяха сцепени доста сериозно . Като ги свалих имаше обилен алуминиев окис под едната . Този окис задължително трябва да се почисти идеално. След монтажа всичко по реда си Проверка на синхрона регулиране .
                              Не знам дали колегата е правил синхрон , но ако се закачат вакуумметрите се разбира дали има проблем .Синхрон е почти невъзможно да се направи ако не са наред гумите. На моя като правих преди да ми направи проблем мотора постоянно променяше показанията .Настройвам го всичко точно и след няколко форсирания се разместваше .Не след дълго се сцепиха гумите.
                              Dimitar Dyakov

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                                Бях наръгал 20-ка, обаче не ми хареса. Друсаше много. Извадих определено количество и долях с 10-ка. По мои сметки трябва да е станало нещо като 15-ка. Вози добре, потъва по-малко при стискане на предната спирачка, като в същото време 15 сантиметровите бордюри не ги усеща. Слагай 15. Пружините се мерят. В мануала има написано при каква дължина следва да се изхвърлят.
                                Аз сложих 15W вози много по добре от преди не знам какво е било старото ,но беше отвратително черно и изглеждаше по рядко от новото само че предницата беше доста твърда. XRV 650 събира 656 см3 на кол не знам защо събира повече от RD04 уж казват че били с еднакво окачване. По мануал го дават 656 см3 или на 110мм от върха на кола при сгънат кол и без пружините вътре. А за маслото в коловете в мануала на XRV650 пише че трябва да е ATF никъде не пише вискозитет. В един немски сайт за мото части и аксесоари видях таблица с данни за всички течности в мотора колко събира и каква трябва да е .За коловете на Африка 650 пише същото както в мануала 656 см3 , но пише 15W a не ATF.
                                Сега проверих за 750 от 1990 до1992 дават да събира 635 см3 15W а от 1993 до 2003 650см3 10W
                                Последно редактирано от dyak; 20-04-12, 12:13. Причина: допълнителна информация
                                Dimitar Dyakov

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X