Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Да ама с тапите може да пропуснете нещо дето трябва да го чуете!
    Ами не знам, за всеки може да е различно, но след 200-300 км аз чувам по-добре през тапите отколкото ако съм минал същата дистанция и съм бил без тапи и главата ми е станала на тъпън от вятъра. Според всичко което съм чел всеки един постоянан шум с ниво над 80 децибела води до перманентна загуба/увреждане на слуха след определен период от време. Също така съм чел че при движение със скорот от 120-130 км/ч в каската (дори и най-тихите шума е определено над 80 децибела. И за да не говоря само празни приказки ето и малко цифри:

    Според линка тук:
    http://dangerousdecibels.org/educati...me-guidelines/

    94 дБ за повече от час и почва да става вредно.

    А според това тук на страница 5:

    https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...,d.bGg&cad=rja

    В таблицатата е показано, че карането на мотоциклет с интегрална каска (за другите е дори по-зле) на сух път поражда ниво на шум от 94 дБ при скорост от едва 110 км/ч. При мокро е дори още по-лошо положението.

    Извода е че 1-2 часа каране със скорости от около 100-120 км/ч са опасни за слуха на човек.

    За това си карам аз с тапи и си гледам по-често в огледалата (че и през рамо поглеждам като не съм сигурен) за да ми е мирна главата.

    Знам че сега ще има поне няколко човека които ще ми обяснят как не карат над 80 км/ч, щото карат само градско и при това никога по-дълго от 1 час и така нататък. Може и да са прави, все пак ние всички спазваме закона и никой (дори и колегите с Ямаха Р1), никога не вдига повече от разрешените от правилника 50км/ч на градско, 80 на извън градско и 100 на магистрала (май това са ограниченията за мотор нали? Моля поправете ме ако греша)

    Не знам кой как кара и признавам че за градско и аз не слагам тапи (поне не винаги), но изляза ли да карам, тапите са задължителни за мен.

    П.С.
    Съжалявам за това че оспамвам темата за каските, но според мен това е важно да се знае, защото засяга здравето на мотористите.
    Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
    Honda Varadero XL1000 SD03 2011

    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Интересно е, дали някой е правил опит и има ли наблюдения, може ли да се ползват тапи, едновременно с разговорната система на каската. По принцип слушалките/говорителчетата/ са вградени под подплатата на каската и не изолират външни шумове. Дали тапите пречат да се чува навигацията, музиката или за провеждането на разговори. До сега не съм се сетил да пробвам, но при първа възможност ще го направя.
      Последно редактирано от Сергей Янков; 16-02-16, 10:25.
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Вие ме "зарибихте" с тия тапи. Ще пробвам с разговорно устройство още днес и ще пиша за резултата.
        Поздрави

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Работата е там че аз и без тапи съм доста глух а и още не съм намерил нещо дето като си го навра в ушите и след максимум 10 мин. да не почнат да ме лазят бръмбари, включително и слушалки от тия малките за в ушите не мога да търпя.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            По принцип тапите не те правят глух и съм склонен да се съглася, че вършат работа при по-дълго каране... Съдя по скромният си опит, понеже спя леко и напоследък ползвам тапи - заглушават поне 30%.
            Ще пробвам и аз...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
              Ами не знам, за всеки може да е различно, но след 200-300 км...
              Малко хора го осъзнават но точно шума изморява много.Обаче тапите имат един много гаден момент-човек по някога губи реална представа за нещата. Мой добър приятел със над 20 години стаж на мотори ми разправяше как тръгнал за морето с тапи в ушите за първи път преди години-гледам вика по едно време тия коли се движат много бавно,поглеждам километража ми аз карам с над 220 [emoji15] Иначе извън градско и аз ползвам тапички но слушалки,хем слушам и музика [emoji6] Добро но скъпо решение е и качествен шлем,имам Шуберт макар и стар модел и съм адски доволен ,много тиха каска.За сравнение лятото карам с AGV стелт,все едно съм с шапка,свисти фучи...италианска му работа само на фасон ги докарват[emoji1]

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Здравейте,
                Карах вчера с тапи общо 250 км. и си дадох сметка, че е трябвало да го направя по-рано.
                Относно чуваемостта на навигацията и провеждане на разговори посредством блутут усторйство, чуваемостта е отлична (поне в моя случай).
                Тапите ги купих от една аптека, на кутийката пише 35 db.
                По време на цялата разходка не си свалих каската умишлено, за да разбера дали ще почувствам неудобство от чуждите елементи в ушите, но резултата е в полза на тапите.
                Поздрави
                Андро

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  Карах вчера с тапи общо 250 км. и си дадох сметка, че е трябвало да го направя по-рано.
                  Относно чуваемостта на навигацията и провеждане на разговори посредством блутут усторйство, чуваемостта е отлична (поне в моя случай).
                  Тапите ги купих от една аптека, на кутийката пише 35 db.
                  По време на цялата разходка не си свалих каската умишлено, за да разбера дали ще почувствам неудобство от чуждите елементи в ушите, но резултата е в полза на тапите.
                  Поздрави
                  Андро

                  Благодаря за теста колега. Значи смело слагам ком устройството и с тапите напред

                  Поздрави,

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Я споделете кой какъв блутуут ползва в каска и доволен ли е...Иначе тапички по аптеките на 3М струват 50ст оранжеви и са ок.

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                      Карах вчера с тапи общо 250 км. и си дадох сметка, че е трябвало да го направя по-рано.
                      Аз точно за това не спирам да повдигам въпроса за тапите и да препоръчвам на колеги и приятели да ги ползват. И аз като теб, след като карах за пръв път с тапи установих че е трябвало да го направя преди много години.

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Работата е там че аз и без тапи съм доста глух а и още не съм намерил нещо дето като си го навра в ушите и след максимум 10 мин. да не почнат да ме лазят бръмбари, включително и слушалки от тия малките за в ушите не мога да търпя.
                      Всъщност тапи за уши за първи път сложих много отдавна в студенските си години докато учех за изпити, защото имах нещастието да живея в едно католическо общежитие в Германия където женската част се заключваше и контролираше и каквото и да се случваше винаги ставаше в частта на момчетата. Адски е трудно да се концентрираш, докато съседа ти китаец прави опити за репородукця по цяла нощ И аз като тебе имах усещането, че в ушите ми лази нещо, но след време се свиква (повече от 10 мин разбира се ;-) ). Дори сега и аз като деугия колега от време на време ги ползвам докато спя. И въпреки споменатия си опит никога не ми е идвало на ум да карам с тях, докато един ден не четох някаква статия и не пробвах. Препоръчвам ти го и на теб да опиташ въпреки нещата които споменаваш. Усещането е все едно си седнал в кола, и там имаш заглушаване на шума защото си в купето, но си чуваш всичко нали? (Ако не си надул музиката в колата като някой ....... от онея дето искат всички да ги чуват каква яка чалга слушат)
                      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Ще пробвам.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Имай на предвид че в България навсякъде продават само едни тапи на 3М по аптеките и това е (за мой късмет аз ги намирам за супер удобни). По европата обаче хората продават поне 5-6 размера и няколко вида твърдост, дори има такива които струват доста пари, но пък за сметка на това ти се взема отливка на ушния канал и после имаш нещо уникално само за теб :-) Ако тези обикновенните не ти вършат работа, което е напълно възможно, потърси по магазините за работно/защитно облекло. Там може да има по-богат избор.
                          Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                          Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                          Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Оранжевите 3М тапи са отврат!
                            Прекалено са твърди и създават дискомфорт! Не ги препоръчвам за хора, които тепърва ще пробват/свикват с тапи.
                            Търсете жълтите "E-A-R софт" или като цяло МЕКИ тапи.. по-меки от оранжевите 3М. Също така "еднократни" тапи за повече от 50, макс 60ст. чифта е пладнежки обир!

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              И от мен благодарско за теста. Явно това е начина да се кара, за да елиминираш /или намалиш/ фактора умора.
                              BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                              LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                              Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                В аптеките се продават тапи за уши и от моделируем силикон . Вършат чудесна работа и са доста удобни. Цената е 2-3лв за комплект. В Пловдив има фирма ,която произвежда слухови апарати и могат да ги направят от силикон по формата на ухото.
                                BMW F800GS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X