Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    лелееее защо продадох ендурото да се кача на чопър? шега, разбира св и поздравления за прекрасния избор! наистина това мноого ми харесва и заради изброените по-горе данни, и заради цвета. "сейфти фърст", както му казваме отскоро и в бг-то. от друга страна пък-могаи да махна козирката,а?

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      От много години карам с Ювекс Ендуро.
      Вече е в края на периода си на полуразпад и се оглеждам за нова.
      Първо ми попадна Гиви, но на живо ми прилича на играчка - при първото изтърване или отъркалване, ще се разглоби като лего.
      От САЩ си поръчах MSR Expedition LS на смешна цена. Чакам да ми я донесат в близките години, но не бързам, Ювекса ще кара още поне 5. Знам, че МСР-а е по-нисък клас, но германците спряха производството на мото екипировка, а не ми се дават едни не малко пари за каска, произведена преди повече от 5г.
      И мен ме блазни опцията за флип-ъп, но много отслабва каската...

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        ...И мен ме блазни опцията за флип-ъп, но много отслабва каската...
        Факт но удобството оправдава компромиса със здравината и теглото.
        Поне за мен де, решението си е индивидуално. Спрямо човек и използване.
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          аз смених стария Шуберт С3 със.... Шуберт С3
          в момента са на промо в Луис 299 евро без пинлока (ползвам визьора от старата каска която е с пинлок)
          LZ1NDI
          DR650SE K8

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            =automax;3233241....мога да кажа, че не бих казал че е не по-шумна от Шуберт, но е малко по-плитка. ...
            малко сложно ми идва това изречение?!?!

            Аз имах същите колебания и взех същото решение със СЪЩИЯ цвят. Един сезон и 6К.км с нея, доволен съм. Лаконичен съм но не мога да я сравня с шуберт, не съм имал такава. Цената също смятам, че е атрактивна.

            Каската може да се ползва и без козирка, има допълнителни капачета които затварят отворите ѝ. Каската е в комплект също с пин-лок. Мека тапицерия. Избора на цвят бе продиктуван от по-малкото нагряване от слънцето.

            Минуси, и аз мисля, че е малко плитка, тежка е (това е цената на 4 в едно), едвам се побира в куфар, боята ми се струва нежна, все още не мога да карам и да дъвча дъвка, но в зоната на ушите е доста свободна.
            Последно редактирано от fozy; 10-11-17, 08:43. Причина: Допълнение на коментара
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Аз вече 7 години съм с тази. https://www.makeya.com/view_product....H18&cat_id=801 Не знам, с какво и кога ще я сменя, но задължително пак ще бъде с козирка. А какво е пин-лок?
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Aз пък ще се намеся и разваля :-) разговора ви за хубави и скъпи каски, за да спомена за моята нова - Аiroh S5. Купих я единствено, защото беше чисто нова за 200лв. Не знам как се е получило така с тая цена. Наистина е нова и оригинална. Сравнявам я за съжаление само с предишния модел - Аiroh S4. По-лека е, значително по-безшумна, същата хубава голяма видимост. Има някакви вградени "тъмни очила", регулируема предна вентилация и козирката й може да се прибира към каската, за да влезе по-лесно в куфара. Има опция за пинлок. Такъв в Бг не намирам за сега. около 50лв струва в Италия.
                Това, което не ми харесва и което е характерно и за предишния модел е, че част от пластмасовите детайли по нея са от кофти, видимо трошлив материал и очаквам да дадат фира напред във времето.
                ------------------

                ... когда кто то тупой, это навсегда !

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Владич, пинлок е допълнителен слой слюда, който се слага на оригиналната слюда на каската, за да не се запотява. Продават се за всеки модел, ако той има опция за пинлок, де.

                  ето и нагледно :

                  https://www.youtube.com/watch?v=fpFvbjz5C8E
                  Последно редактирано от flippo; 10-11-17, 09:54.
                  ------------------

                  ... когда кто то тупой, это навсегда !

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Разбрах. Благодаря. Точно Airoh S4 е моята. Няма пин-лок. Единствените пластмаси, които ги няма вече по моята каска са пластмасовите триъгълници, които покриват болтовете на козирката... Единият го загубих някъде в Черна гора преди три години, а другият аз сам го махнах за симетрия. Иначе съм я изпускал много пъти тази каска и от мотора е падала, и се е търкаляла , но няма никакви проблеми. Даже по стъклото няма и драскотинка заради козирката. Преди съм карал с много най-различни каски Нолан, Каберг, ФМ и разни други, но без козирки. Шосейни шлемове. Паднат ли на земята, изпуснеш ли ги веднага им се драска, или чупи стъклото. Това им беше проблемът на всичките. Освен това, когато караш с такива каски срещу изгрева, или особено срещу залезът беше нещо кошмарно. С козирката се родих. Проблемът на тези каски с козирките е, че не можеш да караш със 170-200 км/час, защото започват да ти пукат прешлените на врата и да ти се вее главата... Но пък аз отдавна вече не карам с такива скорости.
                    Последно редактирано от ВладиЧ; 10-11-17, 12:16.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Тва със скоростта и козирката е вярно ако вирнеш козирката нагоре и позволиш въздушната струя да влиза под нея и особено ако си източиш врата над слюдата на мотора при висока скорост.
                      Ако обаче леко смъкнеш козирката на долу и вятърът я бие от горе, тогава и при 170км аз не съм усещал нещо драматично или по-различно от шосейна каска (имам и Айрох Матис, която не обичам да ползвам заради ограничената видимост).
                      ------------------

                      ... когда кто то тупой, это навсегда !

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Не зависи ли от самата форма на козирката?
                        Задължителен пинлок!
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          Аз вече 7 години съм с тази. https://www.makeya.com/view_product....H18&cat_id=801 Не знам, с какво и кога ще я сменя, но задължително пак ще бъде с козирка. А какво е пин-лок?
                          И аз съм със същата от малко над месец и след малка хирургична намеса ми пасна идеално, като се изключи че е шумничка, но аз пък съм глуховат та се погаждаме. На някои модели s4 има капачета на отворите на бузите дето са и предполагам че намалят шума щото като затуля с ръка отвора и шума намаля от съответната страна!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Airoh S4 е много хубава каска. За последните 3 години бях с такава. Послушах тука Владич и други, които я хвалеха и не съжалявам. Тия пластмасови капачета, дето падат, не са нещо притеснително. Аз щото я карам и в гората, че й откъртих в клоните и онова от горе, дето вкарва въздух над темето за проветрение. Сега си остава изцяло да я млатя по дърветата.
                            Сега се надявам с новата пак така да съм доволен. Смятам да й сложа и пинлок, ама още търся в Бг.
                            ------------------

                            ... когда кто то тупой, это навсегда !

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Това пинлок сега чак сега разбрах точно за какво е. На някой от старите каски го имам но не съм го ползвал никога. Та щом съм изкарал досега 29 години без него сигурно ще успея да преживея и още няколко без пинлокови годинки.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Знам какво е да гледаш с пренебрежение и ирония на съвременните технологии защото и аз съм предразположен към такива настроения.
                                От годинките е.
                                Обаче липсата на пинлок при някои затворени и непроветриви каски, повЕрвай ми - бедствие е.
                                Естествено, че може и без него, как!
                                То може да срежеш винкел без флекс - става и с ножовка.
                                Обаче е по-лесно някак на ток!

                                С този отвореният каберг, който купих последно (по-горе има снимка) карам до момента.
                                Той няма никаква нужда от пинлок защото е отворен та отворен.
                                Обаче ако сваля пинлок-а на шуберта примерно, сутрин трябва да карам само с отворен визьор.
                                Пробвал съм - невъзможно е ползването на тази каска есен и зима без пинлок.
                                Чист мазохизъм.

                                Та мани т'ва кво си правил предните 29 години.
                                Живи и здрави още толкова ама не е нужно да дириш чакмак та да си запалиш печката сега.
                                Вече има кибрит, запалки... Ей такива неща - благата на цивилизацията
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X