Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Първоначално публикуван от flippo Преглед на мнение
    Купих я единствено, защото беше чисто нова за 200лв.
    Тази цена я има в някой магазин или си е твой късмет?

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
      Да съживя темата....
      Честито, тази каска ми е от доста време в полезрението, но още не е дошъл момента за смяна.
      Колко според теб ще пречи козирката ако отгоре се монтира Гопро. Питам не само дали ще е бъде в кадър (предполагам, че да), но и дали ще може да се флипва(отваря) до край.
      The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Не съм сигурен. Не бих монтирал камера върху козирката. По-скоро отстрани. За да не пречи брадата когато е вдигната. Мислил съм по това и мисля, че много подходяща камера за flip-up каски ще е Sena prism tube, която има само страничен монтаж за каска. Камерата снима само в режим 1280/30 при 120 градуса. Друго предимство е, че няма стенд бай режим, който да хаби батерията, когато камерата не се ползва.

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
          Честито, тази каска ми е от доста време в полезрението, но още не е дошъл момента за смяна.
          Колко според теб ще пречи козирката ако отгоре се монтира Гопро. Питам не само дали ще е бъде в кадър (предполагам, че да), но и дали ще може да се флипва(отваря) до край.
          Дълго, дълго.... все пак я продават от няма година. Камера отгоре няма да стане. Козирката е слаба, а отворена брадата отива много назад.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:160531-scorpion-exo-at950_neocon_orang77dc.jpg
Прегледи:1
Размер:190.8 КБ
ID:5772254

          Подкрепям това което казва Иван за S5, нека сравняваме редовни цени. За мен Айроха са много неудобни (интериорно)
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Тази цена я има в някой магазин или си е твой късмет?
            Чисто мой късмет. В OLX. На шега реших да потърся Airoh S4 на старо за гората и намерих тази.
            В OLX често има обяви на някакъв магазин, май за втора употреба аксесоари. Ся ще го потърся.

            ето го :

            http://gmotobg.com



            A сега гледам, че обявата е още активна. Да не би да имат още налични ?! Вижте:

            https://www.olx.bg/ad/supermoto-kask...a-ID759tB.html
            ------------------

            ... когда кто то тупой, это навсегда !

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Аз пък нещо модуларните шлемове хич не ги харесвам. Това са най-тежките и шумни шлемове от всички възможни. Това, че могат да се отварят и да стават, като каска, според мен, не е никакво предимство и удобство, защото тогава вратът ти направо започва да пука от дисбаланса върху главата ти и не можеш да караш дълго време така, а освен това, така се кара само с много ниска скорост. Изобщо не си струват парите модуларните шлемове, а и с нищо не са по-добри от нормалните шлемове и каски според мен, а напротив. По-тежки, по-шумни и с по-слаба защита на главата от нормалните шлемове са, както казах, но за това пък са по-скъпи. Карах няколко години преди време с такъв модуларен, отварящ се шлем, а после го продадох и повече никога няма да си купя и да нося такъв.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                И аз останах недоволен от модуларния дето си купих преди 3 години . Дори предпочитах да го нося като каска с демонтиран подбрадник. Чувствам се прекалено изолиран от околната среда , като със скафандър. Искам да си чувам мотора и вятъра и да усещам! S4 се оказа много проветрив и удобен. Дори и в мъгла не се е запотявал пречещо визьора без пинлок а на модуларния ставаше негоден та карах с леко отворен точно в студа. Пинлок има модуларния ама плака не съм успял да намеря, не съм и търсил старателно. Сигурно ще се появи в раздел продажби по някое време напролет модуларния.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  ...По-тежки, по-шумни и с по-слаба защита на главата от нормалните шлемове са, както казах, но за това пък са по-скъпи.
                  Владич, кой тип водиш за "нормални"?
                  Модуларните са тежки (голям проблем), шумни (проблем) и скъпи (не е проблем) - това са факти.
                  Не ме тресе фобия от теснотия но не я понасям явно [emoji9]
                  Или ептен отворена или модулна със всичките компромиси.
                  Аз фул фейс каска не бих понесъл! Поне така си мисля, де.
                  Прекалено ограничаващо ми идва...
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Ами моят Airoh S 4 е нормална каска... Значи какво точно в нея харесвам. Това че зурлата и е дълга, и е далече от устата ми. Така не ме "души". Това първо. Второ - козирката. Голям плюс за мен. И трето - стъклото на тази каска е наклонено, а не е вертикално. Това първо ми е по-далече от големият нос и второ много по-малко ми се лепят мухи, бубулечки и комари по него, защото просто се хлъзгат. Освен това аз никога не карам с плътно затворено стъкло на визьора, а обикновено карам с 1-2 см отворен визьор. Вярно, че така е малко по-шумна каската, и малко ми е по-студено през зимата, но пък хем не се запотява без пин-лок стъклото, хем не ме "души", щото аз съм голям любител на чистият въздух.
                    Освен това, колкото по-стар ставам, толкова повече започвам да ценя тишината. По тази причина не си слагам разговорни устройства в каската, не говоря по телефона, когато си карам мотора, не слушам музики и други подобни. Карам си, слушам си с половин ухо двигателя на мотора, разглеждам пейзажа наоколо, а мислите ми текат, заедно с пътя, кефя се, и се чувствам жив. Единственото, което малко ме разстройва е, като гледам показателя на бензина как пълзи надолу. Когато карам с някой друг си приказваме, тогава, когато спрем някъде.
                    С този постинг не ви кандърдисвам и вие да правите така, а просто споделям опит и виждания. Аз съм само един стар динозавър. Изчезващ вид.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                      Дълго, дълго.... все пак я продават от няма година. Камера отгоре няма да стане. Козирката е слаба, а отворена брадата отива много назад.
                      Като гледаш нещо 9 месеца си е дълго
                      За камера на козирката и дума да не става, по скоро както каза Юли отстрани.
                      Що се отнася до това дали модуларната каска е шумна, ами зависи от каската, ако е читава изобщо не е шумна. По-високото тегло от няколко стотин грама изобщо не си заслужава да се коментира, но многото опции на отворена, затворена, с брада, без, със стъкло или без и т.н. са незаменими.
                      The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Когато става въпрос за модуларни каски се сещам за моделите на Нолан, при които брадичката се демонтира:

                        N40, цени между 200 и 300 Евро има я и във по издължен вариант (N44), но има отзиви, че "стъклото" е с много голяма площ и това създава неудобства. Неудобството при тази концепция е, че разглобяваш и прибираш, вадиш и сглобяваш, но имаш 2 каски.
                        N40.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:N40-5-GT-HI-VIS.-N-COM-F.Yellow-22.jpg
Прегледи:1
Размер:156.5 КБ
ID:5772366
                        https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...ic-Helmet-0004

                        N44
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nolan-N44EVO-CLASSIC-N-COM-view5.jpg
Прегледи:1
Размер:104.9 КБ
ID:5772364
                        https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...Crossover-0006

                        И Shark при които брадичката не просто се качва да стърчи на челото, а се отмята отзад почти на тила без визьора:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Shark-EvoLineS3_Mezcal-ChromeG-34.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5772365
                        https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...al-Chrome-0008

                        Има и по-евтини алтернативи, с такива конструкции, трябва да се отбележи, че сериозно компрометират здравината, но все пак е по-добре от опън-фейс, дори на Шарк моделът беше още по елегантен в миналото, но явно са го "загрубили" с тази цел, защото този тип каски трябва да отговарят на тестове за здравина за full face каска.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                          ...но има отзиви, че "стъклото" е с много голяма площ и това създава неудобства. Неудобството при тази концепция е, че разглобяваш и прибираш, вадиш и сглобяваш, но имаш 2 каски...
                          Аз съм с такъв модулен Каберг, "развозвам" го и в момента като реално погледнато негатив от огромният джам не намирам.
                          Дори сега като вляза в нормална все едно гледам през дупче в стената.
                          Подбрадника никога не съм го ползвал и дори не зная къде е.
                          Мислех си, че тая каска няма да става за по-студено или че поне ще трява да слагам подбрадник.
                          До момента не чувствам дискомфорт или нужда от по-затворена!
                          Няколко пъти ме е бил дъжд като липсата му беше незначителен проблем пред факта, че нямах дъдобран в мен.

                          Май и аз като Владич предпочитам да ми се вее алимброса и да се еб@т ветровете в нея от такава тип "скафандър"
                          Дотолкова, че наскоро реших да изляза с шуберт-а и ми беше направо усилно нея.
                          С3 е с доста оскъдно място вътре, невероятно тиха наистина но както казах явно не си падам по точно това [emoji6]
                          Ама па за разлика от Владича предпочитам да има джангър та и на двете съм закичил по една сена.
                          Баш кати зюмбюл зад ушето на селски ереген [emoji23]
                          Е, дразня се като скапаният телефон звънне и ми пекъсне джангъра, ама...
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Имам и споменатия Shark. Ако имаше опция за козирка щеше да е модела евър - форевър -за евър

                            Все пак фаворитско място заема Е1, но липсват местни отзиви:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:schuberth-E1-Guardian-helmet.jpg
Прегледи:1
Размер:35.3 КБ
ID:5772368

                            п.п.
                            Да подчертая, че от 1991 до 2013 съм карал само с open face. От 2013 насам 50/50
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Е тоя Нолан и белият Каберг са наистина много интересни и май напълно отговарят на пенсионерските ми изисквания. Освен това цената им е добра, а не струват, колкото един мотор втора употреба. Мислят хората и се развиват се технологиите. На времето нямаше такива модели.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Аз пък се загледах в жълтият Нолан (от снимките по-горе) защото белият каберг ( ако говориш за HyperX ) e демоде и отдавна не се предлага.
                                В фцмото примерно има (или поне така пише) но на цена далеч от 250лв, каквато не бих дал.
                                Mоят го купих нов от колега в БГ, иначе в магазините няма такова животно в продажба.
                                Купих му само от луис един резервен визьор - докато ги има, че аз ги "харча" на около 2 сезона.
                                А пък и нолан-а има козирка.
                                Просто този каберг беше nа добра цена, наличен и не съм се интересувал от нищо друго освен от размера.
                                Смяната на концепцията ( Flip up / Open face ) беше успешен експеримен за мен.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71lStRy4G-L._SY355_.jpg
Прегледи:1
Размер:20.7 КБ
ID:5772374
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X