Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Има и Шой но са скъпи!
    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Хмммм, скъпа каска.....!?! Аз главата си я оценявам на малко повече от цената на една каска. Не казвам че каската или екипировката спасява моториста. Далече съм от тази идея. Нещото което наистина предпазва в 99% е главата в каската, но аз съм имал "удоволствието" да ударя прелитащо врабче със скромните 90-100 км/ч (не знам с колко караше врабето ) и се радвам, че Nolan-а на главата ми понесе удара, а аз въпреки изненадата успях да се закрепя на седалката. В момента съм със Shoei и мога да каже че е много по-добра от Nolan съответно и цената и е друга. Колегата egerchev е пуснал моя модел каска на 2ра станица от темата - Shoei XR-1000 и правилно е отбелязал за действието на лостчето което може да заключва визьора или да го държи на 1мм отворен така че да влиза повечко въздух при по-бавно каране. Нолан-а ми също имаше такава възможност, но нямаше pinlock визьора. Не съм експерт и далеч не съм карал всеки тип каска на всеки тип мотоциклет, но от следното не бих се отказал:

      pinlock-а (страхотна екстра, дори и при ниски температури при чакането по светофарите визьора не се запотява)
      Възможността да се фиксира визьора леко отворен за да влиза повече въздух без да се компроментира защитата от насекоми и камъчета (дали се заключва не ми е важно защото на всяка хубава каска визьора се затваря много добре и без да се заключва)
      Възможността да се сваля хастара за да се пере (особенно важно ако нямате навика да карате с чорап или пък е ендуро каска)

      а напоследък (от както сложих на главата си Shoei Neotec както писах и преди) не бих изключил от списъка с неща които искам да има в една каска е и вграденя слънчев визьор.
      За "съжаление" тази година дядо мраз/коледа ми донесе нова пушка и каската се отложи, но още не съм се отказал от неотек-а.
      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        С наближаването на рожденният ден на жена ми, започнах да търся подарък за себе си...
        За сега съм се спрял на Nolan N43E, някой има ли опит с този "хибрид"?
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nolan.jpg
Прегледи:1
Размер:13.4 КБ
ID:5481240
        http://www.youtube.com/watch?v=UEa_mNXZkH0
        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Колега, ако имаш възможност провери Nolan N44 Classic N-Com - това се води наследника на N43E. Нямам лични впечатления, но доста четох из форумите - много добри отзиви!N43ENN

          Коментар


          • От: До: Въпрос за каска ...

            Добър ден приятели...!Не си купувай толкова скъпа каска !!!! Напиши в продавалник (кросова каска, каска за крос , мотокрос) едно от избраните и си намери ! по 175лв 140лв Аирокс, Фокс !!!

            Коментар


            • От: До: Въпрос за каска ...

              Първоначално публикуван от Danimototo Преглед на мнение
              Добър ден приятели...!Не си купувай толкова скъпа каска !!!! Напиши в продавалник (кросова каска, каска за крос , мотокрос) едно от избраните и си намери ! по 175лв 140лв Аирокс, Фокс !!!
              И защо многоуважаеми г-н Danimototo да НЕ си купуваме скъпа каска? Моля за Вашите доводи.

              Саморекламата ще се направя, че не съм я видял (има кой да гледа за това).
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                това ако е реклама... то модераторите повече ше го накажат ако му оставят мнението
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Здравейте,
                  Харесах си Caberg Duke. Моля за мнения за тази каска. Благодаря

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Ще ти дам мнение,ама ще е пристрастно (фен съм на Каберг, че ми пасват на тиквата , а и ме удовлетворяват от към качество , цена и функционалност) и може да пропусна някой недостатък.Предната ми каска също е Каберг(само , че моделът Рино График), още я ползвам . Експлоатирах я здраво 5г и като прочетох и изгледах ревюто на Дюк, НЕ СЕ ПОКОЛЕБАХ ИЗОБЩО. Карам я от ноември( и то в разцветка СИГНАЛНО ЖЪЛТО, каквато не знам защо Луис не предлагат) . В ревюто пишеше, че Дюк е каска създадена ДА Е МАКСИМАЛНО КАЧЕСТВЕНА и на цена ПОД 200 евро. Отговаря напълно , само ми е една идея по- стегната от старата. Нося Л размер на Айрох(имам и S4), ендурска , ама съм с очила и заради това почти не я нося, а е хубава каска.Заради очилата, а и заради това , че нямам мотор за гората съм принуден да карам почти само с отваряеми каски. Каберг е една идея по-свободен от Аирох , така , че е хубаво да мериш , за да няма изненеди.
                    Дюка го предлагат с пинлок и подбрадник( доста по- тиха е от Риното) . Визьорът се отваря централно, което е плюс, защото можеш да го отваряш и с лява и с дясна ръка , а не като Риното, само с лява.Закопчалката му е по-лесна от Риното и Айроха(откопчава се без да сваляш ръкавица и то с една ръка) . Единствен минус на каската намирам , че визьорът е малко стегнат и се отваря тежичко , но го отдавам , на това , че още не е разработен . на Риното ми при скорости над 120 накрая се затваряше сам, а тук това не става и можеш да сикараш с колкото си искаш отворен визьор. Дюка го дават , че е сертифициран и за скутерски шлем(демек можеш да го караш със скорости до 100 с вдигнат подбрадник) и затова са му направили едно глупаво копче да го застопорява в отворено положение , ама без да го заключвам и със скорости доста над 100 си стои вдигнат. Няма смисъл изобщо от тая ключалка. Естествено при вдигнат подбрадник ти се натоварва врата повече. Вътрешностите се свалят лесно за пране , а също така и си е подготвена за комуникационната система на Каберг(демек има фабрично пробит и запушен с тапа отвор за копчето на разговорното. Като заключение: Страхотна каска ! Чудя се как я продават на тия пари(ама сигурно и те се съобразяват с кризата).
                    ПП Човек, чак сега виждам , че си във Варна. Тел. ми е 0882 622 720 . Обади се и ела я виж на живо( а и при Добрин в Дианата май я има). Шидер знае къде ми е гаража, живея в центъра , елате и ще я видиш и пробваш. Поздрави и дано съм бил полезен. Каберг ми пасна като производител и не мисля скоро да сменям марката...ама знае ли човек

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      ако държиш на Caberg "отваряема" помисли за Sintesi!
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        ако държиш на Caberg "отваряема" помисли за Sintesi!
                        И това го има в магазина във Варна налично и може да се пробва , ама вече е по- стар модел (мисля , че е 2010 или 2009). Дюка е модел 2012.Синтезито е подобна (пробвах я и нея ) , но според мен Caberg Duke Е върховия модел на марката(която иначе не е от най-скъпите). Забравих да спомена : След доста километри с Каберг Рино График -вътрешността на каската НЕ СЕ ЗАХАБИ ИЗОБЩО- а тази Каберг Дюк изглежда на вид ДОСТА ПО- КАЧЕСТВЕНА (но карам само с боне и пера 2 пъти годишно)

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Благодаря за мненията.
                          Ние сме карали заедно и сега се сетих че си с жълта каска.
                          Аз съм Владо с Интрудера. Карахме заедно на откриването.

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                            ...
                            Скоро си турнах на главицата един Acerbis Dual и останах доста впечатлен - качествена изработка и доста добра ергономия. Нищо, че не струва 900 кинта - мисля да се обзаведа с такава в най - скоро време.
                            Е, обзаведе ли се? Пробва ли я с голямото моторче? Мнение?
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Колеги благодаря, че ме "светнахте" за пинлока. От вчера карам с Nolan N86 и не мога да и се нарадвам. Тя, топлата вода била открита..
                              Един въпрос- някой ползвал ли е Nolan N- Com, гледам че предлагат няколко варианта, и като говориш в каската- отсреща дали разбират нещо?
                              Поздрави
                              Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Я! И аз от няколко дни съм съм с Nolan N86. За цената си ми се струва много пипната като детайли и материали.
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X