Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Имам Schuberth S1 и съм страшно доволен от нея Доста е тиха добре вентилирана много рядко ми се е случвало да се изпотя с нея а в студено време е ок Като минус единствено че е малко по тежка Имам и CABERG Jet Uno за града голям кеф е Приляга ти меко около главата никакъв дискомфорт няма с нея На жена ми взех agv ti teh Харесва ми единствено че е по лека от другите ми каски Адски ми е неудобна и шумна Минавали са и още две три които дори не си спомням но фаворит ми е shubert Ако ми се наложи да сменям каската пак ще на тази марка

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Здравейте, за да не отварям друга тема да питам и аз тук, впечатления и мнения за каска за ендуро каране. Цена около 300-400лв. Харесал съм това: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...2&Currency=EUR
      Други предложения в този ценови клас?

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Ето го новото тенджере:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-03-04 15.14.31.jpg
Прегледи:1
Размер:57.1 КБ
ID:5568540

        Nolan N104 EVO Classic - Отваряема, пинлок, слънчеви очила. Тегло 1640гр. Подготвена (фабрични отвори и канали) за комуникационна с-ма Nolan B4. Нивото на изработка е много високо, на пръв поглед и допир не отстъпва по нищо на "по-големите" марки. Реялна оценка ще дам след достатъчен брой полеви тестове.

        Цена с доставката до БГ 324 евро.
        Калин - О88 б579I9I
        Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Честито!
          Дано си я взел по голяма, защото аз моята е взех точно по мярка и като и монтирах N-com, взе че ми отесня- слушалките стърчат малко и притискат ушите.
          За разлика от Каберг, Нолана почти не не се отпусна. Днес даже спрях след половин час каране да го демонтирам, защото бях със зимното боне и направо ми смачка ушите.
          Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Nolan също се отпуска, но по-малко от Caberg.
            Потвърждавам впечатлението за по-малка. Когато пристигна моята, при първото слагане си помислих, че съм за по-голям размер, но след още 2-3 слагания/сваляния започна да "ляга". След няколко карания си прие формата на главата и сега е ОК.
            N-Com Не съм слагал.
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              От близо две седмици имам каска на Каберг Дюк.
              Избрах я понеже бе единствената дето ми пасна и имаше 5 точки/звезди по Шарп тестовете.
              Понеже не съм ползвал мото каска активно от 15-16 години, не мога да я сравнявам с нещо марково и качествено, тъй като не съм имал друго освен каски с неясен произход и направа- то някога достъп до други не съм имал.
              Какво ми харесва в каберг-а:
              1. Прилично качество на изпълнение и поносима за мен цена - около 250 лв.
              2. Флип ъп системата работи добре- лесно се отваря и затваря бързо по кръстовищата и с ръкавици.
              3. Тъмните очила ми стигат до възможно най-долната точка в която мога да ги нося, пускат се лесно и бързо, така се и вдигат.
              4. Проветрението е прилично.
              5. Закопчаването е бързо и лесно, както и разкопчаването.
              6.Може да се сложи блутуут.
              7. Пин лока си работи идеално.
              7. Удобна ми е и ми пасва мн. добре.
              8. Бутон за блокиране на флип ъпа в крайно отворено положение.
              Какво не ми харесва:
              1. Струва ми се шумна, но пак казвам не съм я съпоставял с други маркови каски.
              2. Проветрението можеше да е и по-добро. При студено време сутрин на кръстовищата като престоя повече време и дишам бива да я отворя повечко за да не се замъглява визьора.
              3. Очилата можеше да са по-тъмни. При интензивно и силно слънце мисля че не са мн. ефективни. Но са по-добре от нищо. Средна бира бих ги определил.
              4. При отваряне на флип ъпа докрай, повечето пъти бутона за блокиране се задейства сам и после не мога да затворя лесно шлема, ако не отблокирам бутона. Който е сравнително малък и не се напипва лесно с ръкавиците.
              Гореказаното е лично и субективно мнение, може при други потребители впечатленията от същата каска да са различни.

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Започнах трети сезон с ТОЯ модел точно. Напълно споделям мнението ти за него . Относно минусите:Ще коментирам тях , че вече имам наблюдения
                1. Не е по- шумна от другите модуларни каски- Нолан, Шоей и Шуберт със сигурност са по-тихи, ама не много, така , че за цената си е добре.
                2.Ако си с очила като мен, запотяват се очилата. Трябва да са ти я продали с пинлок. Не знам как се запотява пинлока , ако е сложен правилно. Зимата по кръстовищата ми се запотяват очилата много и затова в града карам с напълно отворена каска. Пинлока обаче не съм забелязал да се запотява.Дръж горното капаче за проветрение (онова пред плъзгача за слънчевите очила) винаги отворено. Струята през него не е голяма и не ти духа на главата. Да не би да не си обърнал внимание , че е затворено и затова да ти спарва. Аз го държа и зимата отворено и нямам проблем(не ми е студено и с отворено капаче).
                3.Не съм забелязал , ама може да си прав- зависи от субективното усещане на окото. Рядко ползвам слънчевите очила, защото нормалните ми са с НАЙ-СИЛНИЯ възможен хелиоматик и почти са ми излишни. А за това , че падат много ниско долу е добре . Карам с пуснати слънчеви очила и отворена каска понякога за да се пазя от мухички и върши работа.
                4. От начало и мен ме дразнеше , че се заключва в отворено положение на каската и е дразнещо наистина, че трябва да спреш за да го оправиш( в движение не става, а и трябва да натиснеш силно . Щракането е все едно се чупи пластмаса и стряска). Обаче с течение на времето се поизтърка и от зимата ми се е заключило само веднъж.
                За тия пари каската си е добре, Дюка ми е втори отваряем Каберг, ама след 2г. като трябва да я сменям, не знам дали ще си взема пак, не за друго , а защото ми омръзна и искам да поекспериментирам. По- важно е според мен да се кара на сигурно, а каската е помощното допълнение , ако недай си Боже .....
                Успех през новия сезон и ГЛЕДАЙ ДА НЕ ПРОБВАШ ЗДРАВИНАТА НА КАСКИТЕ, КОИТО НОСИШ!!!!!

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Блaгодaрско зa мнението,колегa!
                  Едно уточнение aко може-проветрението когa е отворено и когa е зaтворено?
                  Товa което е пред плъзгaчa зa слънчевите очилa.
                  Виждaм че пише отворено и зaтворено, но въпросa ми е - кой нaдпис трябвa дa се чете зa дa знaм че е отворено. Нещо не могa дa се ориентирaм.

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Първоначално публикуван от tsb Преглед на мнение
                    От близо две седмици имам каска на Каберг Дюк.
                    ......
                    Ето една статия. На руски е, ама се разбира http://bikepost.ru/blog/equipment/42...ego-snova.html.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Блaгодaря зa линкa!
                      Руския го рaзбирaм все още .

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        По здравословни причини се наложи да си потърся лека каска.
                        Понеже карам с Uvex Enduro и съм страшно доволен от нея, исках да взема Uvex Enduro Carbon, но не намерих.
                        Попадна ми една "само пробвана" Uvex Helix Carbon RS750. Фен съм на марката, тази ми е трета каска. За съжаление фирмата май вече не произвежда мотоциклетна екипировка
                        След малко пазарене с баба-германка, ми я прати насам на много добра цена. Като пристигна, имаше изненада - втори визьор, за съжаление отново леко затъмнен.
                        Цокалото е изключително леко, по-лека е и от каската ми за скутера - 1080гр. По-неудобна е от Ендурото, по-малко дунапрен има, явно и заради теглото. Държи доста по-хладно, което е добре дошло за лятото. Проветрението е много добро, затварянето на слюдата изключително плътно, а нивото на шум приблизително колкото на Ендурото - доста ниско. Да се има предвид, че моторът ми е без спойлери и слюда.
                        Ето и една снимка от нета:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7817_3_big.jpg
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5592058

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Вчера се обзаведох с нова каска Shark EvoLine 3. Имаше 25% остъпка при polo motorad и хоп в капана (299euro). Предишната ми каска беше Caberg Solo но стана на 5 години и реших , че ми трябва нова
                          Хареса ми как се прибира назад и може да се кара така дори на магистрала. Има и малко оранжево, приближава ме към KTM-a 1190
                          Ето снимка:



                          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Един малък недостатък, който открих за Shark EvoLine 3 - не се побира в горния оригинален куфар на BMW R1200GS но пък се побира в страничния десен когато е на max обем позиция, с Caberg Solo нямаше такъв проблем.



                            [/QUOTE]
                            Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Поизчетох темата и виждам много фенове на Airoh S4, а има ли ползватели на S5 модела?
                              Днес бях при Еди и там ми казаха, че S4 вече е спрян от производство (имат още останали бройки, но няма L размер) и са пуснали новия модел S5.
                              В момента го имат в черен мар, като + има вграден слънчев визьор. Предимствата на S4 дали са се запазили и при S5?
                              http://www.airoh.com/helmets/off_roa...ck_matt#more-1
                              Honda Africa Twin RD07 '95

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
                                polo motorad и хоп
                                Малко в страни: пише, че пращат с DHL... Taка ли е наистина?
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X