Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Доста време е минало , но все пак може да е полезно за други . По ревютата се говори че про-то е подобрен вариан на C3 . Подобренията уж на брой са 26 - дали е така , само производителя си знае . Ето и някои от тези промени : Подобрен дизайн - по ниско ниво на шум . Материалът от който е изработена каската - по голяма здравина . Материалът от който е изработена вътрешноста е нов - по лесно почистване , и да държи прохладно в горещи дни . В областта на челото има промяна с цел по добър комфорт . На места се ползва мемори пяна . Закопчалката е изместена по напред , също подобрение по отношение комфорт . Най вероятно е така , но би трябвало да каже някой който е ползвал и двете каски . Дори и тогава усещането и впечатленията са субективни . Сещам се още една важна разлика - цената . Така че избора е винаги личен и труден .

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Е не може да не се похваля ! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090224.jpg
Прегледи:1
Размер:759.5 КБ
ID:5642223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090225.jpg
Прегледи:1
Размер:685.1 КБ
ID:5642224Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090226.jpg
Прегледи:1
Размер:800.5 КБ
ID:5642225 Нова придобивка , C3 pro .

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Жестока е!!!

        Можеш ли да споделиш мнение вече или е твърде рано ?
        0887 246718

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Не съм я тествал още , за сега стои в кашона . Надявам се скоро да влезе в употреба.

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Много добър избор колега, ползвам такава от 3 години и съм супер доволен. Ако си поръчаш и разговорното устройство няма да сгрешиш. Малко ми е по жълта но пък ще се отличаваш на пътя.
            Т5
            Crossrunner

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              И разговорно ще и се монтира .Жълта си купих умишлено , мисля че е по добре по отношение сигурност . Мотора е в тъмен цвят , екипа също . Да има нещо което да привлича вниманието на водачите .

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                И аз в последните няколко седмици се оглеждам за каска.
                Старият Caberg Duke след 5 години почти ежедневна експлоатация вече определено не прилича на нищо.
                Особено пък след последната асфалтова екзема...

                Преди около година пробвах небрежно един Shoei Neotec.
                Без да имам представа от цената.
                От малкото време, през което ми стоя на главата установих, че няма нищо, ама нищо общо с каберг-а.
                Все едно е правена за мен. С каберг-а и сега, след толкова време имам проблем при продължителна езда.
                Набива ми главата отгоре, шумна е и няма много добра вентилация.

                Заинтересувах се от цената на това шоуи тогава и... позабавих покупката с 1 година
                Сега е време за смяна та след като веднъж съм претръпнал с парите ми се искаше да видя какво представлява и Shuberth C3.
                За съжаление тук, в БГ не успях да намеря някой да я държи в наличност.
                C3 намерих и ще го пробвам тези дни (ако го докарат от склада в шоурума) обаче PRO варианта определено го няма никъде наличен.
                А поне за мен е пълен абсурд да поръчам каска за 500 и кусур евра без да съм видял как ще я усещам на главата си.
                Чак толкова хазартна натура не съм!
                Та за сега покупката натежава към Shoei Neotec и то не защото робувам на марка а защото имам впечатление от него.
                И то страхотно... До толкова, че ме пречупи за ценовият клас - винаги съм бил страхотен песимист по отношение на каска струваща толкова.
                Даже сериозно обмислям как да залича марката, че хората, които ме познават ще ме спукат от майтап за подобна покупка
                И най-важното - има наличност, купува се веднага и не се чака.
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  +1 за Shoei Neotec
                  Отскоро съм с нея и имам впечатлени за немного километри, като наистина цената е от най-високите, но пък си заслужава. Чудесна вентилация и комфорт, изпипани са дори и най-дребните детайли по нея.
                  Има ги налични в Еди мото на Околовръсното в различни размери разцветки.
                  Пробвал съм и същия размер на Shuberth C3, но изобщо не ми пасна на главата, като при затворено положение много ми притискаше брадата и челюстта. Изобщо C3 e видимо по-компактна от Neotec и трябва задължително да се пробва преди покупка.

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Има ли в Еди налични?
                    В сайта на шоуи видях, че са представител но на сайта на еди мото няма и помен от каски... Или аз не видях.
                    Това е добър хинт, понеже в мото-тряс няма голям избор от към номера, да не говорим за цветови десен.
                    Всичко освен наличните 2 е на поръчка, което не съм склонен да си причинявам.
                    Всъщност утре ще мина и през Еди, че ми е на път...

                    П.С: Имат даже по-голям избор на цветове и размери от Мото-тряс - днес им звъннах.
                    Ама сайта на Еди е една мазня...
                    Утре ще видим какво ще ми пасне на тиквата най-добре и направо отнасям една като куцо пиле домат.
                    Че през каберг-а вече може да се промуши врапче
                    Последно редактирано от Esper; 24-03-15, 17:48.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Каквото и да приказвам съм си пристрастен - при равни условия винаги ще предпочета нещо немско пред ипонско!
                      Днес тествах на едно и също място Shoei Neotec и Schuberth C3 Pro.
                      Оказа се, че са доставили Pro а не "чистата" C3 - пърфект просто!
                      Какво да кажа...

                      И двете са страхотни каски лягащи перфектно. И двете са с видимо перфектно качество.

                      Както навсякъде е писано, Schuberth е определено по-компактна и по-лека.
                      Някой ако ми беше казал преди, че разликата от 100 грама ще я усетя на главата щях да му се изсмея.
                      Усеща се и няма нищо субективно в това! Просто стои по-лека на главата и това е!
                      Потвърждава се и мнението, че Shoei Neotec се отваря и затваря доста по-лесно (особено с ръкавици) от Schuberth C3 - ТАКА Е!

                      В края на краищата, след сумати шматкане в зедмото и с двете на тиквата предпочетох Schuberth.

                      В моят случай номера, който ми ляга добре на Shoei е M.
                      При Schuberth М ми стяга под брадата. Идеално ми лежи L.

                      Наложило се е мнение, че Shoei Neotec е по-добре вентилирана от Schuberth C3 Pro, който пък за сметка на това е по-тих.
                      Не мога да дам мнение кое е по-най от другото, защото не съм тествал и двете на пътя.
                      Обаче от тези 50км със Schuberth след покупката мога да кажа, че не виждам колко по-добре направена вентилация може да има.
                      Страхотно балансиран и контролируем поток при Schuberth!
                      Несравнимо, тотално несравнимо е с Caberg, както обдухването, така и шума.
                      Освен това е с цели 300 грама по-лека!
                      Без преувеличения е сравнимо толкова, колкото може да се сравнява Москвич с Мерцедес.
                      И двете имат едно и също предназначение но го правят по доста различен начин.
                      Между другото харесвам Мохо и ми е слабост.

                      Интеркома също пасна на милимунда.
                      В тази връзка четох мнение, че един и същ интерком прави по-добър саунд в Schuberth отколкото в Shoei.
                      Никой не знае защо - сложна наука е това звукоразпространението!
                      Аз мога само да кажа, че саунд-а, който прави вътре е убийствено добър със Sena 20S пък аз съм си маанджия.

                      Та това е. Безавариен и дълъг сезон на всички!



                      Последно редактирано от Esper; 25-03-15, 19:11.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Колега,я кажи Каберга ти кой номер е че искам да си направя едно сравнение.

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Каберг-а е L размер.
                          Освен това по-горе съм му сбъркал модела - не е Duke моят а е Konda.
                          Извинявам се за което но то май няма особена разлика между тях.
                          Konda e предшественика.
                          И двете обаче имат 5 звезди в Sharp за разлика от Шуберт и Шоуи - а де! [emoji2]

                          http://www.doomshell.net/gall/main.p...geViewsIndex=1
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Благодаря.

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Бива ли човек да не се похвали:-)
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-04-26 20.05.01.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5656690
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-04-26 20.04.27.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5656691

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Не бива!
                                Не си почерпил още!
                                А, да не отварям приказка за мотора ...
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X