Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Взех C3 Pro. Не ми стяга изобщо, поне за градското каране което правя в последната седмица по 15-20-30мин макс. Времето ще покаже как ще е при по-продължително каране. Размера който взех е L (58-59cm), тиквата ми е 58см и явно като съм в долната граница нещата се случват по-приятно, но както и ти каза, по-обективни впечатления след време
    Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
    Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

    LZ1FLY

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Първоначално публикуван от peerless Преглед на мнение
      Взех C3 Pro. Не ми стяга изобщо, поне за градското каране което правя в последната седмица по 15-20-30мин макс. Времето ще покаже как ще е при по-продължително каране. Размера който взех е L (58-59cm), тиквата ми е 58см и явно като съм в долната граница нещата се случват по-приятно, но както и ти каза, по-обективни впечатления след време
      При мен размерите са същите , на глава и на каска . Писал съм по напред в темата . Да не съм лош пророк но при по продължително каране има дискомфорт в зоната на ушите .

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Дано не си добър пророк
        Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
        Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

        LZ1FLY

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          При мен зоната на дискомфорт е около челото.
          И от там тръгва главоболие при придължителна езда и дебел "чорап".
          Но тези неща са доста индивидуални.
          За уикендни излети също не са проблем.
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Колеги я споделете кой какво ползва като блутуут по каските?Смених няколко модела все китайци и все нещо им куца,накрая ще си взема една Sena и ще мирясам ама....

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Сена.
              Всички остали просто се равняват с тях технологично.
              Нещо като "Ксерокс" и "Джип".
              Бих ползвал и интерфон - имам непряки наблюдения над последната марка.
              Ако ти е писнало да експериментираш и финално искаш вече нещо работещо - вземай нещо такова.

              И поне за Сена няма и грам смисъл да го поръчаш от онлайн серигия извън БГ.
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                Сена.
                Всички остали просто се равняват с тях технологично.
                Нещо като "Ксерокс" и "Джип".
                Бих ползвал и интерфон - имам непряки наблюдения над последната марка.
                Ако ти е писнало да експериментираш и финално искаш вече нещо работещо - вземай нещо такова.

                И поне за Сена няма и грам смисъл да го поръчаш от онлайн серигия извън БГ.
                Явно това е варианта...Гледам и Cardo ама май ще е Сена.Обаче не намирам официален вносител в бг.Мото тряс продават на безумни цени Cardo,някакъв сайт аллтаймкамеринещо си продават Сена....Я сподели от къде ?

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Сена имат представител в БГ.
                  Освен че работи, имаш реална гаранция, както и абсолютно конкурентна цена.
                  Какво повече му трябва на човек?

                  Олтаймкамс - попитай хъхъл.
                  Те са представител на сена.

                  Интерфон се продават в мототряс но ценово нямам идея как ги продават сравнени с онлайн шоповете навън.
                  Останалите "големи" мисля, че нямат официални представители тук.

                  Още един не-малък плюс в полза на сена - поне едно време можеше да вземеш под наем.
                  Тоест имаш възможност един уикенд да го разцъкаш пълноценно преди да го купиш.
                  Това има значение понеже не става въпрос за 40-50 еврееца, колкото обикновено се плаща за китаец...
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    http://alltimecams.com/intercoms . SMH10-това ползвам. Имам и едно китайче за 90 лв ама....НИЩО ОБЩО между двете.Не ,че китаеца не върши работа.Миналата г. на нашия трип в Мароко и Испания го ползвах 24 дена китайчето и основно слушах навигацията ,че съм малко недоскив . Обаче не можахме да го вържем с SMH5 на един приятел и всеки си слушаше неговата навигация без да правим интерком. Доведе до доста забавни моменти ,особено между Венеция и Генуа.От сената съм много доволен , ама в Бг почти не я ползвам .То колко е и Бг де. Докато си тръгнал и си пристигнал.

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Това, което не харесвам на SENA e че са доста обемни и стърчат.
                      Аз имам SMH10 и 20S.
                      И двете надстърчат над каската като ракови образования.
                      Особено SMH5/SMH10 с техните брутални "кранчета"!

                      Другото, което за мен е важно при тези уреди е да могат да се зареждат и ползват с външно захранване по време на експлоатация.
                      Всички модели на сена могат. Някой модели на Интерфон се изклюват авоматично докато се зареждат.
                      Интеркомите за допълнително вграждане имат доста малки акумулатори, нещо от сорта на 200-300mAh.
                      В стендбай/телефон или навигация държат много но в непрекъснат интерком режим / слушане на музика еднодневна на езда не издържат.
                      Аз решавам проблена с автономност посредством кабелче и малка пауър банка във вътрешният джоб на якето.
                      Абсурд ми е без такава възможност.
                      По законите на всеобщата гадост тъпото тамагочи остава без ток и умира когато има най-голяма нужда от него.
                      Последно редактирано от Esper; 29-04-17, 19:59.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Това, което не харесвам на SENA e че са доста обемни и стърчат...
                        Това и на мен не ми допада загледах smh5 има всичко което ми трябва,обаче зареждането с нормално микро usb ли е или някакъв техен си вариант?Можеш ли да сложиш някоя снимка как изглежда монтирано на твоя шлем?Как се представя като аудио,основно искам да слушам музика като карам.Сега ползвам слушалки тип тапи но не ми е комфортно с кабеляците...Иначе с китайските блутуути се наиграх,пари изхарчих като за най-евтиния Сена и само късане на нерви...

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Сена -две 20s и една 10. Лесни за обслужване. Издържат 3 дни непрекъснат разговор. Не ми харесва, че не ляга добре на Schuberth.

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Тук, тук или тук.
                            Зареждането е през стандартно микро хуйесби за всички модели.
                            Като аудио моделите се различават.
                            Саунда на 10-ката е определено по-зле от този на 20s.
                            Не е изключено и аукустиката шлема да оказва значение в случая.
                            Наскоро колега купи SMH5.
                            При нея звука е значително по-плосък.
                            Това е индивидуално обаче - дали ще го харесаш само ти ще прецениш
                            Мен ме устройва. На друг и 20-ката може да му звучи като селска инкя.
                            Това не е Hi-Fi дивайс все пак!

                            20s освен по-добър звук има и други глезотии като миксиране на два източника.
                            Напимер може да имаш интерком връзка без да прекъсва музиката - минава в бекграунд.
                            Това обаче само ако е в интерком с друга сена.
                            В режим "универсален интерком" (не-сена устройство) няма микс.
                            Зависи доколко са ти важни тия неща.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Чудно, че повдигнахте този въпрос... щях аз да го правя тези дни
                              Харесах си 10U, но пък кофти ревюта прочетох и по-специално за монтажа на батерията му вътре в каската, че опира в главата и води до зверски дискомфорт.
                              Някой има ли впечатления от първа ръка?

                              Това с наема е перфектен вариант за тест, но май само 5D модела може да бъде поръчан.
                              Последно редактирано от peerless; 29-04-17, 22:18.
                              Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                              Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                              LZ1FLY

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Аз ги поръчах през форума. Колегата Иван Шопов от олтайм кам ги презентираше тук, наистина преди две години. Беше много коректен и цената беше добра.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X