Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Няма ли снимка на отворена такава каска, за да видим как точно стои козирката тогава?
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      Няма ли снимка на отворена такава каска, за да видим как точно стои козирката тогава?

      Има:
      http://www.webbikeworld.com/r2/motor...max/review.htm

      Слайда ..
      Прочети и ревюто.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Много е готина! Малко е тежка 1772 грама, но това е, защото е модуларна. Моят архивен Айрох S4 тежи 1500 грама.... Сега остава само да намеря едни излишни 500 лева та да мога да я купя...
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Аз вчера погледнах ревюто на тая каска. Изглежда готина, но ми се струва, че е за градско/леко горско, ако нямаш висока слюда на мотора. При скорост над 60-70км/ч си мисля, че ще дърпа главата назад бая силно.
          HONDA XL650

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Ето я!!! стар модел, но на супер цена ) http://www.fc-moto.de/Shark-Evoline
            HONDA XL650

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Козирката ти пази от слънцето и от дъжд. Също не ти "върти главата" поне до 130... Също повеччето козирки се свалят ако искаш висока скорост.
              За 99 евро си взех с козирка и вградени очила от същия сайт.
              Търси също и модел, за който се намира лесно пинлок или се предлага с такъв.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                Кажи за шума ,който се чува вътре? Това е основният проблем на тези каски. На дълъг път съм си слагал тампони в ушите... Шуберт не блестят с дизайн ,но ги дават най-тихи
                Точно преди да купя Турмакса, една Шуберт С3 ми беше на мерника, но тази просто ме спечели с красота
                Днес минах стотина километра. На първо четене ми се видя шумна, но понеже още не съм закачил пинлока, карах с леко отворено стъкло, а и понеже ми беше почти първо каране, следях за други неща (като да не се пребия в някой завой например )
                Но понеже направих обстойно проучване на каските, твърди се че новият Неотек на Шоеи, е една от най-безшумните модуларни каски...
                Не съм усетил напрежение в главата или проблем с насрещния вятър и козирката. Колегата беше със слънчевия визьор, а аз изобщо не съм усетил да ми свети слънце, явно козирката наистина пази.

                Тепърва ще я разучавам, интересна каска е, но на първо четене:
                Ляга ми много удобно на главата, нямам проблема с брадичката (описван е в ревютата, че хора с по-големи челюсти изпитват некомфорт поради тясната консктрукция на каската отпред), нямам и проблема със закопчалката (другия проблем посочван за каската е, че закопчалката е доста къса и стяга на хората с по-големи глави ). не съм усетил да ми тежи, не съм усетил проблеми с вятъра, има много удобни настройки за слънчевия визьор и за прозрачния визьор-имат кликове/позиции и може да си ги нагласяш, без да се притесняваш, че от вятра ще се затворят/разместят.

                Това е засега.
                Ето едно фото
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12687844_10206532352765429_1595798811291314072_n.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5702783
                Поздрави,

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Kaberg е хубава каска . Карам ги вече 8 или 9г.Сега съм с втори: Kaberg Duke. Преди имах Kaberg Ryno.Но приятел ми даде Shoei Neotec и след 100 км с нея реших ,че това ще е следващата ми каска > Каберг и Шоей не са и в един клас де . Забележки към Каберга: Пинлока ми се разлепи . Добре ,че има и 2 пластмасови фиксатора ,че не падна . Сега съм го подсилил с тиксо и е добре , ама не е естетично.Иначе Каберг за парите си е добра каска. Бях се засилил да купувам Шуберт С3 имах парите и във Виена го пробвах моя размер. Носих го около 15 мин на главата си , но не ми пасна изобщо . Явно специално за каска си е индивидуално за всяка глава.Мисля ,че козирката са я сложили за фасон . Има си слънчеви очила и слънцето не пречи и без да имаш козирка ,която само натиска врата.

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                    Kaberg е хубава каска . Карам ги вече 8 или 9г.Сега съм с втори: Kaberg Duke. Преди имах Kaberg Ryno.Но приятел ми даде Shoei Neotec и след 100 км с нея реших ,че това ще е следващата ми каска > Каберг и Шоей не са и в един клас де . Забележки към Каберга: Пинлока ми се разлепи . Добре ,че има и 2 пластмасови фиксатора ,че не падна . Сега съм го подсилил с тиксо и е добре , ама не е естетично.Иначе Каберг за парите си е добра каска. Бях се засилил да купувам Шуберт С3 имах парите и във Виена го пробвах моя размер. Носих го около 15 мин на главата си , но не ми пасна изобщо . Явно специално за каска си е индивидуално за всяка глава.Мисля ,че козирката са я сложили за фасон . Има си слънчеви очила и слънцето не пречи и без да имаш козирка ,която само натиска врата.
                    Покрай тия четения за каските, изгледах доста видео за прословутия пинлок и как се слага. Тия въпросните пластмасови фиксатора могат да се въртят и допълнително да притискат самия пинлок към шлема и евнвтуално да залепне силикона пак. Разгледай ги и ще видиш, че се въртят. Просто ги натискаш и завърташ. Даже трябва да има едно като стрелка, което фиксира най-затегнатото положение.
                    Дано помогне.

                    Поздрави,

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Аз имам Каберг Конда. Не е тежка,но след продължително каране ме боли основата на врата и малко по надолу,към гърба. Шуберт не съм виждал и на живо, но заради шума бих я пробвал. И да ...трябва да се пробват. На мен брадата ми почти опира в "модула".
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
                        Днес минах стотина километра. На първо четене ми се видя шумна
                        Най-безшумната каска с която съм карал, е всяка една каска която съм имал плюс тапи в ушите ( до тук съм карал с Нолан, Каберг и Шой). Разликата е поне 8 пъти. В монента карам с Шой ХР 1000. Без тапи резултата е 200 км и гръмнала от шум глава, срещу 1600 км на ден с тапи в ушите и глава която все още е адекватна (доколкото това е възможно след 1600 км с мотор по магистралите на Европа)

                        Отиди в една аптека (или магазин за работно/предпазно облекло) вземи си едни тапи за уши и пак покарай. Ей така за пробата, и после пак ще си говорим :-) В общи линий ми прави впечатление че в България това доста се пренебрегва. Мой познат/съквартирант от Англия не минава и 300 метра без да си сложи тапите, а дори не е с отворени ауспуси.
                        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          И аз като тръгна на разходка слагам задължително тапи. Най-добре се усеща разликата с тапите след няколкодневно каране.
                          Каската ми е Shoei XR1100.

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Да ама с тапите може да пропуснете нещо дето трябва да го чуете!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                              Най-безшумната каска с която съм карал, е всяка една каска която съм имал плюс тапи в ушите ( до тук съм карал с Нолан, Каберг и Шой). Разликата е поне 8 пъти. В монента карам с Шой ХР 1000. Без тапи резултата е 200 км и гръмнала от шум глава, срещу 1600 км на ден с тапи в ушите и глава която все още е адекватна (доколкото това е възможно след 1600 км с мотор по магистралите на Европа)

                              Отиди в една аптека (или магазин за работно/предпазно облекло) вземи си едни тапи за уши и пак покарай. Ей така за пробата, и после пак ще си говорим :-) В общи линий ми прави впечатление че в България това доста се пренебрегва. Мой познат/съквартирант от Англия не минава и 300 метра без да си сложи тапите, а дори не е с отворени ауспуси.
                              Съгласен съм, даже имах и тапи в мен, просто емоцията беше другаде и каската остана на по заден план
                              Освен това си купих и оригиналното комуникационно устройство за тая каска (caberg just speak), което ще инсталирам за следващото каране, та ще имам наистина по пълен поглед скоро и ще го дам съответно.

                              Поздрави,

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Няма такава вероятност.. поне не и от околния трафик. Това, което тапите правят е да намалят интензитета/силата на всичкия околен шум + филтриране до някаква степен на по-високочестотните звуци. Така човек пак чува всичко, но това не го натоварва.

                                Естествено много е важно човек да намери своите тапи. Има различни видове тапи и някои са в състояние да ти докарат по-зверско главоболие и от шума.
                                За мен това са най-удобните тапи, но за съжаление вече не се намират в БГ http://earinc.com/shop/markets/recre...-r-taperfit-2/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X