Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Аз карам доста често отворена каска.
    Близките срещи с насекоми по лицето изобщо не ги броя за събитие - просто са ежедневие.
    Интересното е, че в Италия/Хърватска това лято не "катастрофирах" с нито една гавединка.
    Много странно - там няма ли мушета и бръмбари?
    Практиката показа, че явно няма.

    Виж наистина неприятно събитие е като нещото влезе в окото.
    Това сравнително рядко ми се случва но като съм с отворена каска гледам да съм с пуснат визьор или очила.
    И въпреки всичко преди седница ходих на очен лекар и вади някакво външно тяло от едното око.
    Дори не съм усетил кога точно е станало но в един момент през ноща се оказах с зверски болки в окото.

    Та теоритично карането с отворени каски/визьори би трябвало да се избягва и е добре да не се прави...
    На практика е трудно да се спазва.
    Аз поне не мога
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Колеги ще я поръчвам тая nishua.Дават ми 20%отстъпка до края на месеца и отделно гледах една класация:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1440688832.429315.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5677759

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        [QUOTE=fozy;2251792]Интересен модел, имащ всчико каквото АЗ искам. Стига да е удобно, за цена 360-400лв. изглежда добър избор.




        Здравейте,
        Някой купи ли такава каска, да сподели впечатления?? Гледам я в някои сайтове на добра цена.
        Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Колеги едно кратко ревю на nishua carbon.Каската от 2 седмици е при мен но досега я сложих само 2 пъти досега.1-во каската ми пасна перфектно и като се пусне слюдата шумът изчезва като вкъщи дограмата е :d След едни 250км обаче и при мен спря да се затваря тоя пуст визьор.Днес установих след разглобяване че не е регулиран и едни болтове не бяха стегнатиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1442781566.857329.jpg
Прегледи:1
Размер:57.3 КБ
ID:5681826Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1442781578.357348.jpg
Прегледи:1
Размер:53.5 КБ
ID:5681827
          След стягането и регулирането им визьора заспа.Много трудно обаче се преборих с тоя Pinlock(беше в комплекта с каската)просто не пасваше-идваше по голям с 2-3мм но и с малка модификация пасна и той.Накратко-много лека,много удобна,и според мен качествена като изключим козирката която е от обикновена пластмаса.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1442781845.040393.jpg
Прегледи:1
Размер:247.7 КБ
ID:5681828Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1442781855.306677.jpg
Прегледи:1
Размер:233.8 КБ
ID:5681829

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Добре,че си успял да се сбориш!Въпроса с каските е много индивидуален и някой ще каже ,че някоя каска не става за нищо , а за същата друг ще каже ,че му е перфектна. Аз например карах С3 на Шуберт и Неотек на Шоей по около 100 км и двете. (и двете моя размер). От С3 не знам да има по- скъпа модуларна каска, ама я УСЕЩАХ МНОГО ПО- ЗЛЕ от сегашния ми Каберг. Докато Неотек ЩЕ КАЖЕШ,ЧЕ СА Я ОТЛИВАЛИ ПО ГЛАВАТА МИ

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Не може да има общо мнение за това дали една каска е удобна или не.
              Иначе за всичко останало като изключим субективният фактор може да се даде и съответно да се търси мнение.
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Пътьом да ви кажа, че има някакво намаление на каски във ввв.фц-мото.де
                Там заглеждам дуалспорт и подобни каски и цените са с приятно надолу на някои от "хубавите" марки.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Shoei NXR с намаление има ли?
                  [emoji106]
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Отваряш и гледаш http://www.fc-moto.de/Integral-Helmets
                    А в момента дават и 15% дискаунт ( банера вдясно ) на всичко. Аз лично си харесаха едни кожерийки, но мисля да изчакам коледно-новогодишните намаления .

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Нещо ново за мен
                      цена над 330лв, (±50g): 1650 g (size L), O'Neal Sierra Edge

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21027_l.jpg
Прегледи:1
Размер:252.2 КБ
ID:5687800
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Здравейте ). Дойде време да сменям каската. Имам айрох интеграл, от който не съм много доволен. Искам да взем пак интеграл, но незнам как да го намеря. Модела е от тези, на който муцуната се вдига и пада чак отзад на каската. Помогнете ми да го намеря и дайте съвет за модела и мнението си за него )
                        HONDA XL650

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          http://www.shark-helmets.com/product...%20-%20English

                          Туй ще да е.:-)
                          BMW F800GS

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Да се включа и в тая тема, ако някой се чуди за евентуален бъдещ избор.
                            Аз си взех ето това :
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:caberg_tourmax_antracite.jpg
Прегледи:1
Размер:25.1 КБ
ID:5702706
                            Caberg Tourmax (Modular/flip up)

                            Много са причините да си избера модуларна каска, а комбинацията с еднуро каска (козирката), ми хареса много.
                            Разчетох се за тази каска и намерих доста доволни хора, така че реших да я взема и аз.
                            Двете неща поради които я избрах са : 5 звезди на шарп теста (UK тест) и много голямата прилика с HALO шлемовете (поздрав за феновете )

                            Първоначално бях решил да е SHOEI Neotec, но е по-добре да имам градация в каските, та следващата да ми е още по високо ниво.
                            Още не съм карал с нея, но като натрупам някой и друг километър ще дам оценка, според моите разбирания и изисквания за каска.

                            Поздрави,

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
                              Да се включа и в тая тема, ако някой се чуди за евентуален бъдещ избор.
                              Аз си взех ето това :
                              [ATTACH=CONFIG]851771[/ATTACH]
                              Caberg Tourmax (Modular/flip up)

                              Много са причините да си избера модуларна каска, а комбинацията с еднуро каска (козирката), ми хареса много.
                              Разчетох се за тази каска и намерих доста доволни хора, така че реших да я взема и аз.
                              Двете неща поради които я избрах са : 5 звезди на шарп теста (UK тест) и много голямата прилика с HALO шлемовете (поздрав за феновете )

                              Първоначално бях решил да е SHOEI Neotec, но е по-добре да имам градация в каските, та следващата да ми е още по високо ниво.
                              Още не съм карал с нея, но като натрупам някой и друг километър ще дам оценка, според моите разбирания и изисквания за каска.

                              Поздрави,
                              EE, отдавна не карам "дуъл спорт", ама тая каска разбива като дизайн - дано и да е функционална!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
                                Да се включа и в тая тема, ако някой се чуди за евентуален бъдещ избор.
                                Аз си взех ето това :
                                [ATTACH=CONFIG]851771[/ATTACH]
                                Caberg Tourmax (Modular/flip up)

                                Много са причините да си избера модуларна каска, а комбинацията с еднуро каска (козирката), ми хареса много.
                                Разчетох се за тази каска и намерих доста доволни хора, така че реших да я взема и аз.
                                Двете неща поради които я избрах са : 5 звезди на шарп теста (UK тест) и много голямата прилика с HALO шлемовете (поздрав за феновете )

                                Първоначално бях решил да е SHOEI Neotec, но е по-добре да имам градация в каските, та следващата да ми е още по високо ниво.
                                Още не съм карал с нея, но като натрупам някой и друг километър ще дам оценка, според моите разбирания и изисквания за каска.

                                Поздрави,
                                Кажи за шума ,който се чува вътре? Това е основният проблем на тези каски. На дълъг път съм си слагал тампони в ушите... Шуберт не блестят с дизайн ,но ги дават най-тихи
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X