Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Здравейте, аз искам да попитам за две каски, чудя се между тях. И да не пускам нова тема, ще питам тук. Чудя се между два модела на две марки. Едната е "Shoei x-spirit 2", другата е "Arai rx7". Разцветката няма значение, допадат ми повечето. От Арай ми допада разцветката "Томи гън" а от шоито една с американското знаме, както и да е, това не е толкова важно, повечето разцветки ми харесват. Цените и на двато модела са еднакви, та за това се чудя, някой притежава ли някой от тези модели или да има наблюдения и впечатления от тях? Сега карам с едно шои, но е доста старичко, няма наранявания, не е удряна, има леки белези от нормална експлоатация. Старичка е вече, да ми остане за втора каска, от вътре също е доста зле, абе здрава, но доста използвана каска като цяло. Та съм доволен от марката и сега каточели пак се спирам на модела на Шои. Вие какво ще кажете?
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Не знам какво ти е мнението за flip-up каска. Аз не им бях голям почитател, но след последната проба на новия shoei multitec си миля че това ще е следващата ми каска. В момента съм с shoei XR-1000 (купена нова) и съм доволен от марката. Мислил съм и за Schuberth S1 но след пробата на shoei multitec не си мисля за друга. Това е и първата каска с адекватен (за мен) вграден слънчев визьор. Не знам какво и къде караш, но на мен равносметката за този сезон е 3-4 х. км извънградско и около 3 х. км градско което определено си реве за отворена каска (хич не съм им фен) или поне flip-up. Ако бях на твое място щях да оставя главата ми да реши коя каска иска да носи. Ходи пробвай поне 15-20 мин. в магазина и едната и другата, а на другия ден пробвай пак но им размени местата т.е. ако единия ден си пробвал първо shoei то на другия пробвай първо arai. И твете марки се доказани и едва ли ще има изненади пък и щом си се спрял точно на тях значи парите не са чак такъв проблем (ако въобще са) но определено проблем ще бъде да си наденеш каска на главата която не ти е удобна само заради някаква си марка.

      П.С.
      Знам, че отговора ми не ти помага за избора м/у изброените каски, за което се извинявам, но все пак се надявам да съм бил полезен като ти дадох още варианти за избор.
      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Колега, Multitec няма вграден слънчев визьор. Моделът с такъв е Neotec и - да, страхотна каска е !

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Ами, парите, не знам за кой, не са проблем. Но една глава имам, и съм решил като имам възможност да си взема нещо "свястно". Просто шоито ми е на свет години и смятам да го подменя. Също погледнах и HJC RPHA-10 Monster разцветката, допада ми като визия. Но не я ли пробваш няма как. Прочетох позитивни неща за марката и специално за модела. Араито май отпадна Или Шоито или HJCто. ама HJCто е на една идея по-ниска цена, което ме привлича малко или много. flip-up каските, не ми допадат също. Иначе и аз карам 50/50 градско и извънградско. Проблемът е, че в Стара Загора няма абсолютно никакъв избор на каски, еле пък такива. И реално няма как да видя и пипна, София ми е малко далеко, в Пловдив евентуално ако има нещо по-близо така.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Извинявам се за грашката си по-горе. Neotec имах предвид през цялото време в предишния си пост, тази със вградения слънчев визьор. Благодаря на колегата, че забелязал грешката ми и ме е поправил иначе можеше неволно да зблудя някой. Както вече казах, и аз не бях фен на fip-up но това shoei ми промени възгледите за около 5 мин. Сега чакам да видя дядо коледа какъв коледен бонус ще ми преведе по сметката и може и на пролет да съм с shoei neotec за градско :-)
            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Да напишем нещо и за мерцедеса на тези каски с козирка според мен!; Лично за мен това е арай,след него е шой,айрох и други! Единствения недостатък е цената около 900 кинта! Мога да кажа за по-стария модел на арай X2 пак с козирка(карам с такава от 5 години,и ако я сменям с нова ще е пак такава,но с по новия модел),ще кажа плюсовете и минусите ; удобна е не се изморява главата,шумът е минимален не ти трябват тапи за уши стъклото не се запотява има сума ти клапи и тн. всеки модел си отговаря на номерацията спрямо размера на главата (това позволява да си я поръчаш без да я пробваш)подплатата е дишаща може да се маха(ползвайте каските с чорап да не се омазнява ,той се пере лесно а каска по трудно)стъклото е заоблено обширно почти не се цапа! Минусите на старата каска са ;няма ги много-много в БГ няма мембрана под брадичката малки бутони за клапите , но в новия модел XD4 това е поправено , имат сгъваема мембрана при брадичката,допълнителна клапа за налягане,свалящи се отдушници козирката е друга,от всякъде е пипната!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mmK_sHCVzLgE__OLp5WNRKg.jpg
Прегледи:1
Размер:15.6 КБ
ID:5457586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mj16UbzC-9Vzq2oWL4ftTDQ.jpg
Прегледи:1
Размер:10.9 КБ
ID:5457587
              Последно редактирано от iszs; 01-03-13, 13:39.
              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Ако искаш всички да те запомнят си купи това
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shark.jpg
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5457677
                Shark Streetfighter

                http://hellforleathermagazine.com/20...lmet/?gal=1#/1
                Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Не се бях смял така от доста време! Вярно е,че приличаш на Вейдар в тия каски но свикне ли човек на каска с козирка трудно понася друга! Поне с мен е така!
                  Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Козирката е незаменима при дъжд и силно слънце. И при изпускане на каската с козирка не се драска чупи визьора. Аз отдавна отказах каските без козирка. Единственото неудобство на козирката е, че при скорости над 150 -160 км/час не трябва много да си въртиш и вириш главата, защото ще ти изпукат прешлените на врата....
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Аз пък от каска с козирка минах на модуларна,защото ща не ща трябва да нося очилаи преди с ендурските каски ,давах повече пари за очила отколкото за каски-все си забравях очилата някъде и се усещах когато беше късно.А и да слагаш очила през каската е меко казано неудобно.Сега нямам проблеми ,но ако трябва да се влиза в гората,ще трябва да се кара с козирка,защото освен от дъжд и слънце , козирката пази и от клони.

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                        ...но ако трябва да се влиза в гората,ще трябва да се кара с козирка,защото освен от дъжд и слънце , козирката пази и от клони.
                        И кал, камъни и прочие летящи предмети

                        Скоро си турнах на главицата един Acerbis Dual и останах доста впечатлен - качествена изработка и доста добра ергономия. Нищо, че не струва 900 кинта - мисля да се обзаведа с такава в най - скоро време.

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                          И кал, камъни и прочие летящи предмети

                          Скоро си турнах на главицата един Acerbis Dual и останах доста впечатлен - качествена изработка и доста добра ергономия. Нищо, че не струва 900 кинта - мисля да се обзаведа с такава в най - скоро време.
                          Англетата твърдят, че на Ацербис, Спада и Дучини ендуро моделите са една и съща каска с различен брандинг. Последните две са двойно по-евтини, чак ме изкушават, но Ювекса все още се държи.

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Англетата твърдят, че на Ацербис, Спада и Дучини ендуро моделите са една и съща каска с различен брандинг. Последните две са двойно по-евтини, чак ме изкушават, но Ювекса все още се държи.
                            Колега, Acerbis е 140-ина евра, ако верно другите 2 са наполовин цена, а са същите да поръчваме на едро ...

                            п.п. в момента карам с Airoh S4 и ако не се замъгляваше зловещо, щях да и дам висока оценка, с оглед цената.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Защо тези каски с козирка и визьор не се предлагат по магазините ?? И ако все пак някъде ги има, къде?

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                в София има Airoh S4..... ти колега от къде си примерно?
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X