Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...


    Има различни производители и различни цени , но това ти трябва , тази е около 260лв.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

      ......
      но забрави за пин-лок или подобни.
      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Какво е пин-лок и кои са му подобните?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение
          Ето го новото тенджере:
          [ATTACH=CONFIG]688695[/ATTACH]

          Nolan N104 EVO Classic - Отваряема, пинлок, слънчеви очила. Тегло 1640гр. Подготвена (фабрични отвори и канали) за комуникационна с-ма Nolan B4. Нивото на изработка е много високо, на пръв поглед и допир не отстъпва по нищо на "по-големите" марки. Реялна оценка ще дам след достатъчен брой полеви тестове.

          Цена с доставката до БГ 324 евро.
          Да взема да драсна някой ред след един сезон използване. Правя уточниението, че това си е лично мое субективно мнение, на базата на скромния ми опит състоящ се от използване на шлем AGV K3 от 2009 до сега:

          Плюсове:

          - Визьора е ОГРОМЕН! И на височина и на широчина - получава се една много добра панорамна гледка
          - Пинлока върши чудна работа. Така се случи, че цял сезон го тествам на дъждове, мъгли, порои и студено време (вкл. 6 градуса + мъгла и дъжд в края на Юли ). При много продължително каране се образуват капки конденз от носа надолу, но пред очите и в полезрението - нищо.
          - Не пуска вода в какъвто и да било дъжд. Дори ми се е случвало да забравя да затворя горния вентилационен отвор и да ме вали. Проблем не съм усетил.

          Минуси:

          - Шумничка е, поне сравнена със стария ми шлем. Нямам база за сравнение с дуги флип-ъп-и. При отваряне на горния отвор за вентилация, нещата се влошават. Чува се бучене и свистене.
          - Тежичка е. Тук пак я сравнявам със шлема, просто защото няма с какво друго Но се свиква бързо, вече не усещам тежестта.

          Следващите не са нито плюсове нито минуси. Просто констатации:

          - Дори при затваряне на всички вентилационни отвори, вътре пак се усеща едно течение и циркулация. През лятото е ок, но за студено време (зима) е добре да се има в предвид. Можи би с подходящи шал/яка нещата ще си дойдат на място.

          - Взех си точния за мен размер. При първото поставяне имах чувството че ще ми изкочат очите. След малко носене се поотпусна и вече не приличах на вита баница в лицето докато я нося. Но ушите ми опираха в страни и беше дискомфортно. След месец-два и това изчезна. Сега влизам в каската като "вук у празни ясли" и ми пасва перфектно без да има луфтове и без да ми хлопа (каската де, дъската ясно...).

          Към момента за друго не се сещам...

          Поздрави.
          Калин - О88 б579I9I
          Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Какво е пин-лок и кои са му подобните?
            Пин-лок е "система" против изпотяване на визьора .... изключително полезно нещо, особенно в преходните периоди с големи температурни разлики!
            Ако решиш да караш с по-сериозна скорост (над 120 км/ч) каска с козирка не си взимай- направо ще ти скъса главата.
            Ако караш сериозно и правиш дневни преходи от около 1000+ км е хубаво каската да ти е оборудвана с блутут разговорна система. (Аз съм изключително доволен от тази опция, защото с нея слушам МР3, радио, говоря по мобилния, слушам GPS-a, говоря с до 6 каски по време на движение ..... )
            Слънчевият визьор вече не е екстра мисля, че всеки уважаващ себе си реномиран производител го предлага като стандартно оборудване. Изключително полезно нещо - в компанията в която карам едно от момчетата няма слънчев визьор един път карахме срещу залеза, когато спряхме за кафе и си свали каската все едно беше плакал с часове "за магарето"
            Препоръчвам ти да си вземеш каска на производител като Шуберт, Шои, Араи и т. н.
            0887 246718

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Повече за блутута ,това ми куца още,ползвам гпс,музика, не говоря щото няма да ме чуят,ползвам жично и съм като робокоп,добре че не слизам често преди да направя 400-500 км.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                П....
                Ако решиш да караш с по-сериозна скорост (над 120 км/ч) каска с козирка не си взимай- направо ще ти скъса главата.
                .....
                ннннннне съм много съгласен. Имайки предвид високата слюда точно на модела. Пробвал съм до лютеницата и не ми дърпа главата. Козирката е незаменима при слънце и дъжд!
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Карам с такава,и съм напълно съгласен с колегата!При скорост от 160км/ч няма и помен от "късане на главата".
                  Тоест може,ако си навириш кратуната толкова,че чак да не виждаш пътя,но тогава козирката ще ти е най-малкия проблем Истина е че много помага при слънце и дъжд.

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Аз пък не карам с каска която има козирка и нямам никакви проблеми при слънце и дъжд!
                    А когато вляза в населено място си вдигам "брадата", спускам слънчевия визьор иииии "дишам".
                    Като голям +, много по-тихи са каските без козирка!

                    ПП Всеки си решава с каква каска да кара. Съветът ми към С. Генчев - трябва да пробваш и сам да решиш!
                    0887 246718

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                      Аз пък не карам с каска която има козирка и нямам никакви проблеми при слънце и дъжд!А когато вляза в населено място си вдигам "брадата", спускам слънчевия визьор иииии "дишам".Като голям +, много по-тихи са каските без козирка!ПП Всеки си решава с каква каска да кара. Съветът ми към С. Генчев - трябва да пробваш и сам да решиш!
                      За да пробвам трябва да имам магазин за каски, а у наше село нЕЕма.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                        Козирката е незаменима при слънце и дъжд!
                        Бих добавил, че много модели са с възможност за сваляне на козирката...
                        Другото незаменимо е дефлектора за издишвания въздух, който имам съмнения, че помага на пинлок-а...
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Козирката си е много важна ако се кара в група по чакъл , черен път , кал , всичко различно от хубав асфалт. Проблем създава при скорост над 170-180км.ч.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Аз пак да похваля Uvex Enduro.
                            Недостатъци - малко тежка, около 1750гр., лекува се с Uvex Enduro Carbon, около 1кг. Много добре е обезшумена и заради това не се чува ако някой ти говори, трябва да вика. Стандартно идва с 20% затъмнен визьор. Прозрачен е 50Е. Uvex вече не произвежда мото екипировка, разпродават се последните бройки, останали по складовете.
                            Всичко друго са предимствата. Няма проблеми със супермото скоростите. При 300 е кофти с козирката

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Здравейте на всички,
                              Нека и аз да споделя макар и с малък опит резултата от използването на Nitro F317VZ:
                              - при градско каране и с ниска скорост по черен път отварянето на брадата е незаменимо - света става друг ;
                              - долния ценови клас, дори подходяща за начинаещи като мен;
                              - ако е затворена извънградско при по-висока скорост малко шуми, шума се повишава осезаемо ако при 90км/ч отвориш дори малко визьора, другата причина за шум е при завъртане на главата настрани и с по-висока скорост докато се оглеждаш при изпреварване дори със затворен визьор;
                              - лепят се гадинките по визьора, няма как;
                              - извънградско ако те завали при скорост над 60-70км/ч примерно обтекаемостта на визьора е добра и изхвърля капките настрани ефективно;
                              - при по-ниски скорости трябва да я отвориш задължително, под 50 започва полека да се запотява;
                              - всички казват че каските се отпускали, а с тази на моменти усещам да се отпуска, на моменти имам чувството че не е мръднала, аз ли си внушавам не знам. Направена е да е стабилна върху главата дори отворена и явно разчитат отстрани на долната челюст да се крепи и точно там усещам напрежение след около час и повечко;
                              - някой ще каже че е тежичка, аз лично 1700гр не ги усещам чак толкова, пък може и да не съм попадал на по-лека а може и да е въпрос на лично усещане.
                              LZ1NIM/P
                              B pos

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Дали някой може да ми обясни разликата между Shuberth C3 pro и Shuberth C3?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X