Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    400-500лв. са много пари за мене, досега най-много съм давал 180лв. а това с изпускането е префърцунена работа на хора дето им парят парите в джоба та се чудят как да ги профукат. Човек може да пукне по 100 други начина падайки от мотор като едва ли ще му е от полза че главата му е останала незасегната. И не, не подценявам каската като защитно средство (затова и нося) но пък нямам намерение и да я надценявам!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Абе гейска, да си го кажем уочи и без увъртания.
      Няма лошо да си цениш кожата, покрива ти кокалите - то е ясно.
      Ама ако дотолкова държиш да няма ценатини от чий се пънеш с мотор?
      То не може и хуя докрая и душата в рая. Конецептуално е сбъркано и не се връзва!
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Много съдържателни коментари ... модератор няма ли?
        0887 246718

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Чета и не вярвам на ушите си... единият ще пробива слюдата, другият рязал ударопоглъщащия материал ( при нормалните каски не е стерЕопор ), трети направо с чука....
          За който не знае - най-важната работа на каската се върши именно от това, което се намира под корубата - ударопоглъщащия материал. И да, след като веднъж е разсеял удар ( демек свършил си е работата ) то този материал се деформира и при последващ удар, то той няма да "сработи" на 100%.
          Целта на корубата е да не се пръсне при първоначалния и последващите удари като презряла любеница и да запази ударопоглъщащия материал ОКОЛО главата на моториста. И да, при едно изпускане може да се наруши структурата на полимера/въглеродната отливка и това да стане слаба точка, от коята при удар да тръгне пукнатина. Същото е и с визьора. Читав визьор би трябвало да може да поеме удар от бръмбър, врабче или камък при скорости от на 200км. При нарушена структура, от там може да тръгне цепнатина.
          При изпускане е желателно каската да се огледа много добре както отвътре, така и отвън. Ако не е паднала на нещо остро ( например камък ) обикновено няма нараняване на корубата и не е проблем пак да се ползва. След удар каската задължително се сменя.
          И още нещо - каската старее. Обикновено дават живот на каските около 5-7 години. След това се смята, че както ударопоглъщащия матариал, така и корубата са загубили свойствата си до някаква степен.

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            Чета и не вярвам на ушите си... единият ще пробива слюдата, другият рязал ударопоглъщащия материал ( при нормалните каски не е стерЕопор ), трети направо с чука....
            За който не знае - най-важната работа на каската се върши именно от това, което се намира под корубата - ударопоглъщащия материал. И да, след като веднъж е разсеял удар ( демек свършил си е работата ) то този материал се деформира и при последващ удар, то той няма да "сработи" на 100%.
            Целта на корубата е да не се пръсне при първоначалния и последващите удари като презряла любеница и да запази ударопоглъщащия материал ОКОЛО главата на моториста. И да, при едно изпускане може да се наруши структурата на полимера/въглеродната отливка и това да стане слаба точка, от коята при удар да тръгне пукнатина. Същото е и с визьора. Читав визьор би трябвало да може да поеме удар от бръмбър, врабче или камък при скорости от на 200км. При нарушена структура, от там може да тръгне цепнатина.
            При изпускане е желателно каската да се огледа много добре както отвътре, така и отвън. Ако не е паднала на нещо остро ( например камък ) обикновено няма нараняване на корубата и не е проблем пак да се ползва. След удар каската задължително се сменя.
            И още нещо - каската старее. Обикновено дават живот на каските около 5-7 години. След това се смята, че както ударопоглъщащия матариал, така и корубата са загубили свойствата си до някаква степен.
            Ти какво я правиш твоята каска ако я изпуснеш или пък като подмине 5-7 години? Надявам се че имаш достатъчно съвест за да не продадеш такава каска та някой друг да си строши главата с нея!

            П.П. А врабче с 200 удряло ли те е в каската? Щото мене ме е удряло с 100-110 , та смея да предположа че даже и каската да издържи, вратът ти няма да издържи, а да не говорим че моментално ще се пльоснеш зад мотора и ще продължиш с 200 ама по гъз!

            П.П.П. А пък аз през повечето време карам с оупън фейс (като на аватара ми) и тъмни очила, и това е моят избор! Ако искам ще карам и с така наречените брейн кап, дето мязат на половинка кокосов орех! Е някак си успях да надживея мнозина напълно екипирани с екипировка по-скъпа многократно от стойноста на мотора ми, за 27 годишния ми стаж като моторист!
            Последно редактирано от sl.daskalov; 30-03-16, 22:53.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Старата ми каска е в "пенсия" и я ползвам само като барникам по мотора и ходя на автомивка. На Шои-ят му е 5та година и догодина ще го пенсионирам и него. За щастие него не съм го изпускал. Точно защото знам какво става при изпускане винаги внимавам къде и как я оставям. Дали ще я продам - не знам... но и да стигна до продаване със сигурност ще осведомя потенциалните купувачи какво взимат. Между другуто съм сигурен, че един "стар" шои е в пъти по-добър от една нова китайска каска ( при условие, че не е падано с нея и не е нарушена структурата на курубата! ).

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Ма ти на 2 каски "служба" ли си само? И акъл раздаваш!!!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  .. А врабче с 200 удряло ли те е в каската? Щото мене ме е удряло с 100-110 , та смея да предположа че даже и каската да издържи, вратът ти няма да издържи, а да не говорим че моментално ще се пльоснеш зад мотора и ще продължиш с 200 ама по гъз!
                  Нищо вярно... 200+ на снимката по долу:

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    не е нужно човек да помни как сезонът се е откривал на паметника на армията и после на панчерево или да има черно-бели снимки върху мотор за да знае аджеба как и за какво се ползва каска и мото-екипировка като цяло. Също така не намирам за нужно лично да се уверявам в здравината на дадена каска. Производители и независми сертифициращи агенции харчат доста пари за тестове на каски и след това публикуват тази иформация за свободен достъп. Няма го вече комунизма дето информацията идваше на капки по вестник работническо дело и международния тираджия Жоро Адидаса.
                    Всеки, който иска да научи нещо повече може спокойно да отдели няколко часа да попрочете в нета.
                    А такива дападжийски мурафети като рязане, прибиване и т.н. заслужават награда Дарвин!

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Е то някои хора откриват топлата вода по трудния начин.Канчета,оупън фейси,цайси с брейн незнамсикво виждал съм чешити да карат с тасове на главата,хокейни каски,армейски тенекета с рога,за колело и др.Всеки си пази тиквата както намери за добре...Моя избор е винаги и само фул фейс,при това най-добрите марки които мога да си позволя.Всичко друго е компромис...

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                        Нищо вярно... 200+ на снимката по долу:
                        недей така, било е младо и умряло от глад врабче... ако беше истински врабец, като от едно време, директно те прави една глава по-нисък

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Ма ти на 2 каски "служба" ли си само? И акъл раздаваш!!!
                          Ехееее,според мен няма нищо общо кой колко "служба с каски" има,с това да разсъждава трезво!

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            С над 200 бръмбар неизвестна порода ми спука визьора на китайска каска миналото лято
                            Каска купена за 280 лв.вчера я гледам за 150 или 180 лв.защо и откъде идва тази разлика в цената.Значи ли че качеството се губи след престой в магазина,или търговия дъмпинг,монопол.

                            П.п За да подмина 200 трябва да легна на резервоара и така се крия зад стъклото
                            Последно редактирано от Roninn; 31-03-16, 07:21.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Точно ей в такива ситуации разбираш защо един визьор за истински шлем струва повече от китайчето...

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Ааааа имам вече три на цената на три китайски
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X