Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Аз пък за да подмина 200 трябва да ме бутне отзад някое ферари с 300! А тия с ПВЦ-тата или мрат като мухи въпреки супер дупер екипировката си или се отказват да карат такива преди да им е свършил късмета. Щото и те на късмет разчитат а екипировката я купуват за успокоение. Каска не спасява ако няма нищо под нея!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Каска не спасява ако няма нищо под нея!
      +1

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Каска купена за 280 лв.вчера я гледам за 150 или 180 лв.защо и откъде идва тази разлика в цената.Значи ли че качеството се губи след престой в магазина,или търговия дъмпинг,монопол.
        При каските също имаме "стареене на материала" и за това по каските има стикер, на който е отбелязано кога е произведена каската. На колко години е редно да се сменя една каска не мога да кажа (бях чел някъде, че след 2 години е препоръчително да се сменя), но няма никакъв смисъл да се купува евтина нова каска от световно неизвестен производител, само да не ни спират полицаите...
        Когато се купува каска втора употреба е препоръчително задължително да се гледа кога е произведена. Всеки уважаващ себе си производител слага тази информация на продукта си.
        Поздрави

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
          брейн
          Брейн кап... "Шапка за мозък"?
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Брейн кап... "Шапка за мозък"?
            Точно.Брейн кап,скул кап,шорт бени,канче,динена кора,банан и тн. наименования на едно и също-тенекиена или пласмасова черупка с кожени каишки ползвана за пред полицията най-често от чопъристи.За по-мъжествен вид върви комплект с тъмни цайси(рамбовки за предпочитане) и кърпа(черна,по желание с бели зъби,кокали черепи и тн.)Ако въпросното е никелирано или поне с чифт рога е "свръхвървежно"...

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Благодаря за съветите и мненията Аз просто попитах дали самата подплатата ще слегне. Просто не съм имал нова каска до сега и нямаше как да зная. Ясно ми е, че нито главата ми ще вземе формата на каската нито каската на главата ми. Тази която си купих сега ми стиска само в долната част на лицето. Предполагам, че дунапрена ще послегне както казаха някои колеги. Предполагам, че е направена и по - стегнато в тая част понеже каската е опенфейс. А да млатя каска за 800 + лв с чук или да я стържа с някакви ножове - абсурд Но всеки знае себе си. Пък и до колкото успях да разбера след преглед на много материал в интернет - мисля, че разликата със следващия по големина размер идва само от дебелината на подплатата. А винаги мога да я сменя. Поне за този модел каска де. За други не съм гледал. Искрено се надявам да не ми се налага да пробвам здравината на каската и пък и никога не съм си мислил, че тя ще ме отърве ако се случи нещо. Пожелавам го на всички колеги!

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Брейн кап... "Шапка за мозък"?
                Да, основната им задача е след инцидент в тях да се събере мозъка на пострадалия


                Първоначално публикуван от Rampeidj Преглед на мнение
                Благодаря за съветите и мненията Аз просто попитах дали самата подплатата ще слегне. Просто не съм имал нова каска до сега и нямаше как да зная. Ясно ми е, че нито главата ми ще вземе формата на каската нито каската на главата ми. Тази която си купих сега ми стиска само в долната част на лицето. Предполагам, че дунапрена ще послегне както казаха някои колеги. Предполагам, че е направена и по - стегнато в тая част понеже каската е опенфейс. А да млатя каска за 800 + лв с чук или да я стържа с някакви ножове - абсурд Но всеки знае себе си. Пък и до колкото успях да разбера след преглед на много материал в интернет - мисля, че разликата със следващия по големина размер идва само от дебелината на подплатата. А винаги мога да я сменя. Поне за този модел каска де. За други не съм гледал. Искрено се надявам да не ми се налага да пробвам здравината на каската и пък и никога не съм си мислил, че тя ще ме отърве ако се случи нещо. Пожелавам го на всички колеги!
                По принцип дунапренът на подплатата омеква, но не много и колкото по-маркова е каската толкова по-малко омеква. При някои марки разликата в размера идва от подплатата, при други има 3-4 размера коруби. За да си върши работата каската трябва да бъде стегната. Шои препоръчват следния тест - слагаш каската и леко разклащаш главата наляво-надясно - каската не трябва да има свободен ход.
                Последно редактирано от _kalata_; 31-03-16, 14:57.

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  НЕ разбрах: "Пенсиониране" на каската след изпускане - кога се препоръчва? Когато има структурно изменение по нея: вдлъбнатини, пукнатини, липсва част от материала или елемент от каската?

                  Първата каска я бях гонил по едни калдаръми, понеже не успях да я закрепя и се получи нещо като скокове на пинг-понг... Видимо - нищо по нея.
                  Миналата седмица си изпуснах вече новата каска на земята - беше на седалката и се изтърколи на цимента в гаража, без да се търкаля. Беше в калъф и няма и ужулено.. Да имам ли притеснения?
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Пише че,дори от 1 метър паднала /изпусната каска на двърда основа без никакви видими следи е проблем.
                    Създавало се вътрешно напрежение в матеряла.
                    Honda CRF 250 X
                    Touareg 3.0 TDI

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                      Пише че,дори от 1 метър паднала /изпусната каска на твърда основа без никакви видими следи е проблем.
                      Създавало се вътрешно напрежение в материала.
                      Като караш със 100 км час вятърът също създава вътрешно напрежение в материала на каската, това означава ли, че трябва да сменяш каската след всяко каране?... На подобни "експертни" заключения и писаници аз гледам, като на чисто търговски трикове и измами.
                      Същата измама е и "експертната" препоръка, че ако не караш 1-2 месеца през зимата то маслото се "разваля" в картера и на пролет трябва задължително да го смениш, даже и без да си минал километрите с него.
                      Също и изказвания за гумите, че след три години, вече почти не стават за нищо, въпреки че много малко си карал с тях...
                      Всичко това са пълни глупости, търговски трикове и лъжи с цел да се купува повече. Та, който има повечко излишни пари, може да им вярва и да купува, да купува.
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 31-03-16, 17:33.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        НЗ какво се случва с молекулярната структура на каската при размазване на майски бръмбар в нея...
                        Обезпокоително е.
                        И да... не бил стиропор това вътре.
                        EPS foam е, простете за перниШката терминология но ние така си му казваме.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                          Точно.Брейн кап,скул кап,шорт бени,канче,динена кора,банан и тн. наименования на едно и също-тенекиена или пласмасова черупка с кожени каишки ползвана за пред полицията най-често от чопъристи.За по-мъжествен вид върви комплект с тъмни цайси(рамбовки за предпочитане) и кърпа(черна,по желание с бели зъби,кокали черепи и тн.)Ако въпросното е никелирано или поне с чифт рога е "свръхвървежно"...
                          Точно но има и пропуск в профила!
                          Създава социални контакти по-трайни от 1-2 сезона [emoji5]
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Точно но има и пропуск в профила!
                            Създава социални контакти по-трайни от 1-2 сезона [emoji5]
                            Хехе тия контакти не са благодарение на "канчето" [emoji6] Като замирише на бензин...съседа ме дебне като вадя мотора и вика бий два прекъсвача да ми замирише малко и да си оправя слуха,с тия дизелови коли се извратихме [emoji1]

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                              По принцип дунапренът на подплатата омеква, но не много и колкото по-маркова е каската толкова по-малко омеква. При някои марки разликата в размера идва от подплатата, при други има 3-4 размера коруби. За да си върши работата каската трябва да бъде стегната. Шои препоръчват следния тест - слагаш каската и леко разклащаш главата наляво-надясно - каската не трябва да има свободен ход.
                              Да знам го теста Като си поклатя главата няма грам движение, но и като свалям каската от главата си някой трябва да стъпи на раменете ми и да дърпа Сезона тепърва започва - ще покарам и ще видя какво ще се случи В събота ми предстои една около 150 км. разходка ще видим дали ще издържа. Ако ли не ще трябва да сменя подплатите Както ида е

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Само да не бъркате,отгоре на тиквата няма подплата в смисъл там е тънък плат, дебелата подплата е на бузите и скулите.Карам винаги с боне,като сложа каската без боне,и ми хлопа,със боне е плътно.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X