Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    От 2 години карам с Shuberth C3 pro. Препоръча ми го Пешо от З...
    Мога да кажа само хубави неща, стравнено с Нолан е много по тиха, вътре не духа въобще, ако отвориш отдушника е много добре разпледелено обдухването на темето. За кратки разстояния може да се кара отворена без никакви проблеми, много добре е балансирана.

    Взел съм си и разговорно устройство което е комплект към каската, направо е извън земно, много интуитивно, чист ясен звук от телефона и относително добро радио.

    Цената е ужас!!!
    Т5
    Crossrunner

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Малко в страни: пише, че пращат с DHL... Taка ли е наистина?
      Да мойта дойде с DHL. Това един от най-големите мото i'net магазини в Германия , много са точни.

      Да допълня за каската, може да се оперира с една ръка в движение, и няма никакво завихряне, когато е отворена назад. Много съм доволен от каската и я препоръчвам на всеки


      Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Ето и снимка , когато повдигаща се част е отзад.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140703_091528.jpg
Прегледи:1
Размер:115.8 КБ
ID:5596876


        Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Първоначално публикуван от kiketo Преглед на мнение
          Поизчетох темата и виждам много фенове на Airoh S4, а има ли ползватели на S5 модела?
          Днес бях при Еди и там ми казаха, че S4 вече е спрян от производство (имат още останали бройки, но няма L размер) и са пуснали новия модел S5.
          В момента го имат в черен мар, като + има вграден слънчев визьор. Предимствата на S4 дали са се запазили и при S5?
          http://www.airoh.com/helmets/off_roa...ck_matt#more-1
          Имах S4, аз съм първият недоволен-не бих си купил и не бих препоръчал на никой този модел!

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Гичев, кажи защо.
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Първоначално публикуван от tsb Преглед на мнение
              От близо две седмици имам каска на Каберг Дюк.
              Избрах я понеже бе единствената дето ми пасна и имаше 5 точки/звезди по Шарп тестовете.
              Понеже не съм ползвал мото каска активно от 15-16 години, не мога да я сравнявам с нещо марково и качествено, тъй като не съм имал друго освен каски с неясен произход и направа- то някога достъп до други не съм имал.
              Какво ми харесва в каберг-а:
              1. Прилично качество на изпълнение и поносима за мен цена - около 250 лв.
              tsb - ако може да попитам от къде я взе на такава цена?

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                ...., кажи защо.
                Аз може ли...
                На два пъти се пробвах да си купя какса от тази марка. Пробвал съм общо 3 вида (в магазина ), първото ми чувство е,че отвътре не е с текстил а с плат от стар, мръсен войнишни шинел; няма дунапрен а гипс; модуларната ми се видя доста тежка.
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Днес си получих предварително подаръка за рожденния ден:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:summ4wit.JPG
Прегледи:1
Размер:16.7 КБ
ID:5601064

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-linefliphelmets.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5601065

                  Бяла на цвят, добре замислена и работеща вентилация, сваляща се подплата, възможност за закрепване на допълнителни антимъгла плаки, вградени тъмни очила. Най-важното е че ми става и пасва перфектно - досега не съм си купувал лично каски и съответно никога не са ми били съвсем таман! Тази също ми е подарък но си я избирах и пробвах лично!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Взех я от едно мaгaзинче в Пловдив.

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Никога преди тази каска не съм имал каска, която толкова много да промени размера си. Когато си я купих ми беше толкова плътна, че ме заболяваше главата на 3-тата минута, след една година носене толкова се отпусна подплатата, че каската започна да ми се "разхожда" по време на каране. Подплатата не е хваната към корубата с тик-так копчета (както са кросовите каски например), нито дори с котешко езиче, просто са подпъхнати едно в друго. Какъв е проблема ще каже някой? След второто разглабяне за пране и вече е трудно да се сглоби в оригиналната конфигурация. Шумна е, което е нормално(може би) за ендуро каска, не съм я карал без козирката, в случай че се махне може и да е по-тиха. Запотява се слюдата, а и вентилацията не е от най-добрите. Смених S4-ката с Нолан Ендуро:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:UVEX2.jpg
Прегледи:1
Размер:35.3 КБ
ID:5601158
                      Разликата е огромна, а и е оранжева
                      Следващата ми каска смятам да бъде Icon:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:casque-integral-Icon-Variant-Battlescar-s6.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5601159

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Смених S4-ката с Нолан Ендуро
                        На снимката е Uvex Enduro
                        Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          От едно мaгaзинче в Пловдив.

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                            Смених S4-ката с Нолан Ендуро
                            На снимката е Uvex Enduro
                            Lapsus digitus

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                              Никога преди тази каска не съм имал каска, която толкова много да промени размера си. Когато си я купих ми беше толкова плътна, че ме заболяваше главата на 3-тата минута, след една година носене толкова се отпусна подплатата, че каската започна да ми се "разхожда" по време на каране. Подплатата не е хваната към корубата с тик-так копчета (както са кросовите каски например), нито дори с котешко езиче, просто са подпъхнати едно в друго. Какъв е проблема ще каже някой? След второто разглабяне за пране и вече е трудно да се сглоби в оригиналната конфигурация. Шумна е, което е нормално(може би) за ендуро каска, не съм я карал без козирката, в случай че се махне може и да е по-тиха. Запотява се слюдата, а и вентилацията не е от най-добрите. Смених S4-ката с Нолан Ендуро:
                              [ATTACH=CONFIG]728300[/ATTACH]
                              Разликата е огромна, а и е оранжева
                              Следващата ми каска смятам да бъде Icon:
                              [ATTACH=CONFIG]728301[/ATTACH]
                              Този пост за мен е показателен защо човек не трябва да си вади изводи от мнения - просто всеки има различни очаквания, опити, вкусове и т.нт! Освен запотяването (което наистина беше прекомерно - не съм имал друга каска, която и на 40% от тази да се запотява) и захващането на подплата всичко друго се разминава на 100% - сравнително тиха (с козирка е все пак) (сравнявам я с предната ми Caberg фулфейс и със сегашната ми Nolan фф) Страшно проветрива - понякога дори ми духаше в очите и кара дори и в жегите с едно шалче на врата. И все пак да не забравяме, че говорим за каска от 230 лв, въпреки, че и двете каски с които я сравнявам са доста по-скъпи!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Каква каска ще ми препоръчате за да ме предпазва и помага при управлението на мотоциклет тип "Супермото"? Сега поради липса на друга карам с ендуро каска SHOEI V-Moto, и ендуро очила, но при скорости над 70-80 км/ч. шума става нетърпим. Иска ми се да има козирка и зъб отпред, че съм свикнал от ендурото. Какви предимста и недостатъци има модуларния шлем?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X