Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Въпрос за каска ...

    Нямам представа, честно... ние я купихме отвън.

    Но ако искаш мога да я дам за сравнение.
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • #77
      От: Въпрос за каска ...

      Относно С-3: като цяло каската е отлична, доста компактна,отлична видимост,почти не се запотява визьора, доста топла, безшумна, не духа от никъде.
      Единственият недостатък(поне за мен) е,че при продължително каране каишката за затягане,започва да ме притеснява сериозно(обива ме,души ме ) и не знам вече как да я наглася.
      пс:Относно безшумността на която и да е каска(включително и С-3),най важния елемент си остават споилерите на мотора , къде насочват въздушната струя и какви турболенции създават.За пример ще посоча ,че при 120км/h,седнал нормално (ф 800 гс)
      каската си бучи прилично,а изправен на степенките(при чиста въздушна струя),не се чува никакво бучене.Отчитайки този факт,безшумността на дадена каска си остава доста променлива величина!

      Коментар


      • #78
        От: Въпрос за каска ...

        МНОГО внимавай , ако ще купуваш С-3 през нета. Аз карам с Каберг, размер М и ми е хлабава малко. Имам и S-4 на Airoh(която пък ми е леко стегната , въпреки , че е L). Уж е универсална табличката с размерите, ама всеки ги мери с различен сантиметър. Преди седмица бях във Виена и влязох в магазин за мотори и екипировка точно с цел да меря С-3 . Ама имаха само М и ХХL.На М размера едва успях да затворя предната част(толкова беше тясна), а голямата ми беше много голяма. Знам , че се отпускат, ама пак ми е загадка специално за Шуберт дали L или XL е моят размер. И доколкото чета Шуберт ги произвеждат в 2 размера на обвивката - голям и малък(идея си нямам кой мерих, а и в магазина не успяха да ми кажат). Иначе ми направи много добро впечатление каската и това ще ми е следващата.

        Коментар


        • #79
          От: Въпрос за каска ...

          Доколкото знам,размерите до М са малкия размер обшивка,а от Л нагоре са големия размер.Да отбележа също , че при покупката пробвах \"S\",\"М\"и \"L\":S беше пробван доста и ми стана,М беше пробван и също ми пасна(а и по таблиците на shuberth беше моя размер),та си взех "M" размер.Новата (непробвана) прилепваше повече от платно по главата,но със сигурност като се отпусне ще стане перфектна.
          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
          МНОГО внимавай , ако ще купуваш С-3 през нета. Аз карам с Каберг, размер М и ми е хлабава малко. Имам и S-4 на Airoh(която пък ми е леко стегната , въпреки , че е L). Уж е универсална табличката с размерите, ама всеки ги мери с различен сантиметър. Преди седмица бях във Виена и влязох в магазин за мотори и екипировка точно с цел да меря С-3 . Ама имаха само М и ХХL.На М размера едва успях да затворя предната част(толкова беше тясна), а голямата ми беше много голяма. Знам , че се отпускат, ама пак ми е загадка специално за Шуберт дали L или XL е моят размер. И доколкото чета Шуберт ги произвеждат в 2 размера на обвивката - голям и малък(идея си нямам кой мерих, а и в магазина не успяха да ми кажат). Иначе ми направи много добро впечатление каската и това ще ми е следващата.

          Коментар


          • #80
            От: Въпрос за каска ...

            поръчвал съм от тук,а и сега са на SALE,идват бързо.....от 5 до 15 дена....http://www.louis.de/_20274f786f7fa26...rtnr_gr=204828

            Коментар


            • #81
              боядисване на каски

              Здравейте колеги! Може_ли да ми кажете, къде да отида, за_да ми изрисуват каската и ако може, да ми кажете, колко горе-долу ще струва. Благодаря предварително!
              Последно редактирано от giorgio; 21-01-11, 09:10.

              Коментар


              • #82
                От: Въпрос за каска ...

                Той доколкото си спомням беше боядисвал каска наскоро, може и да ти помогне с изрисуването...
                You'll never find out - I got no key hole....

                Коментар


                • #83
                  От: Въпрос за каска ...

                  Във Варна ще ти кажа.

                  Коментар


                  • #84
                    От: боядисване на каски

                    Първоначално публикуван от Bozidar Преглед на мнение
                    Здравейте колеги! Може_ли да ми кажете, къде да отида, за_да ми изрисуват каската и ако може, да ми кажете, колко горе-долу ще струва. Благодаря предварително!
                    Цената зависи от това, какво искаш да ти се нарисува на каската. Студиа за рисуване с аерограф, вече има много.

                    http://www.art-utopia.com/gallery/?cat=0&page=4

                    http://www.criopop.com/indexbg.html
                    Последно редактирано от drago varvar; 24-01-11, 10:10.
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #85
                      От: боядисване на каски

                      Първоначално публикуван от Bozidar Преглед на мнение
                      Здравейте колеги! Може_ли да ми кажете, къде да отида, за_да ми изрисуват каската и ако може, да ми кажете, колко горе-долу ще струва. Благодаря предварително!
                      Мой добър приятел (художник-график), отскоро се занимава с аерограф, ако искаш ще те свържа с него.

                      П.П. Работите му са невероятни!!!
                      Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                      Коментар


                      • #86
                        От: боядисване на каски

                        Аз пък ви съветвам да не си боядисвате каските!
                        Материалът който се използва за омекотяване при евентуален удар се уврежда от изпаренията на бензин, ацетон, развторител и т.н.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Въпрос за каска ...

                          Не знам дали тук е мястото и ще има ли полза, но ако прецените преместете/изтрийте! Имам каталога на Louis за 2011, не знам дали го има в българските магазини, затова ако някой иска да разгледа нещо конкретно(каски, обувки, ръкавици и т.н.) да пише на мейла понеже нямам право на лични !

                          Email : krokstr@gmail.com

                          Коментар


                          • #88
                            От: Въпрос за каска ...

                            Аз една от каските ми я боядисвах преди 2г. За неразглобяемите не знам , но Айрох-S4 се разглобява почти до коруба и материалът за омекотяване при евентуално падане(дето е подобен на стериопор) се вади и няма как да се развали . Стана си супер каската , само дето не я ползвам много , много , че не е модуларна( ама като се променят нещата и си купя ендуро, което надявам се да е скоро), ще започна пак да карам с нея.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Въпрос за каска ...

                              Преди това се разглобяват, няма какво да се увреди. Аз съм си правил някои каски. Дори в момента има една на един приятел, дето ЧАКА избор на цвят. Става въпрос за черната в средата. Сега е пръсната основа преди боята.






                              Поздрави!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Въпрос за каска ...

                                Е да.. ако се разглоби и остане само корубата няма проблеми.
                                Аз обаче имам евтина и скъпа каска ( шосейни, фул-фейс ), и на нито едната не мога да махна пълнежа без опасност да се счупи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X