Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Въпрос за каска ...

    Някой да има лични наблюдения с каски schuberth, по специално модела C3.
    BMW F800GS

    Коментар


    • #62
      До: Въпрос за каска ...

      Ако някой ти каже , че има по-хубава модуларна каска от тая...не му вярвай....ама си е цифра де . ПП- Лично мнение. Мисля това да е следващата ми каска или N103 na Nolan. На Кими Райконен със сигурност каската му беше Шуберт, а оня ден гледах и в Мелбърн, че Маса кара с тая марка(сигурно Ферари имат договор с тях). То някъде из нета пише и в Мото ДЖИ ПИ кой с какво кара , ама това е друга тема.
      Последно редактирано от egerchev; 30-03-10, 09:08.

      Коментар


      • #63
        До: Въпрос за каска ...

        Шумахер и сега си кара с тази марка, но едва ли има нещо общо със серийните. По форумите отзивите са добри за C3 модела.
        BMW F800GS

        Коментар


        • #64
          До: Въпрос за каска ...

          Шуберт правят Concept 3 за себе си както и System 6 за BMW (същата каска с различен брандинг).
          Жена ми има System 6 и мога да ти кажа, че откакто си я взе и за двама ни пътуванията са по-приятни
          Аз лично не съм виждал друга каска която е по-тиха, по-топла, по-добре вентилирана, просто всичко в нея е комфорт, а евтини каски никога не съм ползвал. Има и слънчеви "очила" с перфектна оптика (знам, че много от Вас не мислят за дисторции и аберации при каските, но като видиш за какво става въпрос и не можеш да не го оцениш), който брат ми прецака миналата година и които успях да оправя за 1-2 часа. Можех да я пратя за гарнационен ремонт, но исках аз да бръкна там - толкова ме заинтригува тази каска...

          Аз карам с по-спартанска каска от нейната, но следващата ми каска ще това или следващото поколение.
          Мога да я предоставя за оценка, ако си навит.
          You'll never find out - I got no key hole....

          Коментар


          • #65
            До: Въпрос за каска ...

            Хубави каски са, но ако обичаш да караш с отворено забрало, забрави.
            Затова я смених, не мога една цигара да изпуша спокойно, направо ще ми откъсне главата.
            Ride to arrive.

            Коментар


            • #66
              До: Въпрос за каска ...

              ili4 благодаря за предложението. А отностно цигарите се надявам да ги спра и този проблем да не е от значение.
              BMW F800GS

              Коментар


              • #67
                До: Въпрос за каска ...

                http://www.germot.de/Helme/Germot/Klapp

                Някой знаели нещо повече за тази марка каски?
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #68
                  До: Въпрос за каска ...

                  Моят каскет претърпя "пълна промяна" Не знам дали тук мога да го представя, ама...
                  Беше доста захабен и издран



                  После му се случи това...



                  Сетих се, че съм българче и обичам нашите планини зелени...., та му пръснах на козирката знамето ни



                  За основа ползвах бяло, а "муцуната" получи "карбонов ефект", който правя с мрежеста подплата от къси панталони




                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Въпрос за каска ...

                    Филипе, ти си маняк! Резултата се очертава интересен. Дръж ни в течение.
                    Съжалявам, че спамя, но няма как да се въздържа. Много съм впчеатлен от идеята да си "тунинговаш" каската собственоръчно. (Нали и за мен един от основните сърбежи е да си чопля нещата сам)

                    Виждам, че си изшкурил и китнал тук-там. Замислям се върху въпроса дали или по-скоро доколко тези интервенции са повияли върху здравината на каската и дали не е опасно да се счупи или спука по неподходящ начин (в ситуация, в която дай Боже на никого, никога да не се налага!!!)
                    Последно редактирано от giorgio; 24-04-10, 10:02.
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • #70
                      До: Въпрос за каска ...

                      С друга боя не нарушаваш здравината на каската. Ако не ползваш точните материали, най- много да се олюпи боята. Ако ти се занимава, ще помагам. Аз я завърших, дори я повозих днес





                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Въпрос за каска ...

                        не съм особенно компетентен но тук - http://www.webbikeworld.com/Reviewed...s/Products.htm шуберт С3 е награден дори, а авторитр доколкото рабирам не са начинаещи.

                        аз моята каска я избирах с четене в тоя сайт, и не съжалявам, всичко се оказа точно както е описано там.
                        LZ1NDI
                        DR650SE K8

                        Коментар


                        • #72
                          До: Въпрос за каска ...

                          Да, това е най-добрия източник с най-обективната информация за продукти за мотоциклетизъм. Всеки път когато се чудя за даден продукт правя справки там.

                          Има всичко от модели мотори, гуми и модификации, та се стигне до това кой производител на каски да търсиш, в зависимост от формата на главата си.

                          Не могат да покрият всичко, но това, закоето има инфо е 6+!!!
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • #73
                            До: Въпрос за каска ...

                            Много добре ти се е получила каската, БРАВО.

                            Та.... което ме навежда не е ли добре да си направим една тема "Оправи се сам" към Техника и поддръжка и там да слагаме самоделните си направии, съвети и открития. Визирам неща като екипировка, обурудване, аксесоари, къмпинг джаджи и т.н.
                            Сещам се че Киро,Ilarioncho, сега Филип Георгиев аз имам а и др ще имат неща за споделяне.
                            Знам че ще е труден начина на организиране, дали по марка мотор, или по предназначение, но все ще го измислим.
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #74
                              До: Въпрос за каска ...

                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              Много добре ти се е получила каската, БРАВО.

                              Та.... което ме навежда не е ли добре да си направим една тема "Оправи се сам" към Техника и поддръжка и там да слагаме самоделните си направии, съвети и открития. Визирам неща като екипировка, обурудване, аксесоари, къмпинг джаджи и т.н.
                              Сещам се че Киро,Ilarioncho, сега Филип Георгиев аз имам а и др ще имат неща за споделяне.
                              Знам че ще е труден начина на организиране, дали по марка мотор, или по предназначение, но все ще го измислим.
                              Никак не ти е лоша идеяата аз съм за направо отвори нова тема и кой каквото има да го споделя там

                              Коментар


                              • #75
                                От: До: Въпрос за каска ...

                                Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                                Шуберт правят Concept 3 за себе си както и System 6 за BMW (същата каска с различен брандинг).
                                Жена ми има System 6 и мога да ти кажа, че откакто си я взе и за двама ни пътуванията са по-приятни
                                Аз лично не съм виждал друга каска която е по-тиха, по-топла, по-добре вентилирана, просто всичко в нея е комфорт, а евтини каски никога не съм ползвал. Има и слънчеви "очила" с перфектна оптика (знам, че много от Вас не мислят за дисторции и аберации при каските, но като видиш за какво става въпрос и не можеш да не го оцениш), който брат ми прецака миналата година и които успях да оправя за 1-2 часа. Можех да я пратя за гарнационен ремонт, но исках аз да бръкна там - толкова ме заинтригува тази каска...

                                Аз карам с по-спартанска каска от нейната, но следващата ми каска ще това или следващото поколение.
                                Мога да я предоставя за оценка, ако си навит.
                                Къде в София продават Шуберт? Мераклисвам се на модуларна и искам да сравня няколко модела. Shoei и Arai също с ми в списъка, но честно казано , освен магазина на околовръстното не съм виждал другаде повече от 2-3 модела.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X