Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за каска ...

    Привет и благодаря за ценната информация.Аз също искам да си купя S4 и даже съм я намерил на цена 300лв.,НО я нямат налична
    ВъпросЪТ ми е кЪде мога да я пробвам(по възможност София)преди да я поръчам-"Еди" ли е единствения вариант?
    А ако пробвам друг модел на Airoh -дали номерата им са еднакви?
    Последно редактирано от Тануцо; 09-01-10, 20:59. Причина: правопис
    [B]VFR 800FI[/B] :wink: [B] AB(-)[/B]

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за каска ...

      Собствениците на Airoh S4, кажете как е с шума.
      Особено ценно ми е мнението на Владич, че той е с подобен на моя мотор.

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за каска ...

        Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
        За тези пари Айроха е най-добрият вариант. Има много хубави Шаркове но са над 500 лв. и в България ги няма.
        http://www.revzilla.com/product/shar...FdA65QodnV5BRQ#
        Е те тия шипват навсякаде.
        Аз лично съм си избрал този модел.
        П.П.Драго погледни това, мислq,че от тоя вид каски,това за сега е наи-доброто!

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос за каска ...

          На мен започва да ми става шумничка от 160-170 нагоре, но тая каска не е проектирана май за такива скорости. Със сигурност може да се кара без тапи в ушите на далечни разстояния( имам в предвид многодневни пътувания с по 5-600 км /ден) , а ако караш с тапи в ушите...все едно си глух- почти не ми се чува шумът на мотора даже.
          И другото и хубаво нещо е ( той Влади го е написал де ) - няма значение дали си с козирка или не, но тъй като слюдата е по- наклонена (може би), мухичките се лепят чувствително по-малко, а и когато вали някак си е по- добре.
          А бе ....да не плюя сега CABERG, че са сериозен производител, ама с тоя модел(RYNO GRAFIC) според мен са се издънили.
          А Airoh S4 май е спряна вече от производство , - при Змея в Зедмото имаше ( миналата година ) , ама го питай него . КАТО ЦЯЛО ГОТИНА КАСКА(поне за мен - въпреки , че не е най-марковия производител.
          Последно редактирано от Тануцо; 10-01-10, 11:52.

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос за каска ...

            S4 не е спряна от производство. Имам над 50 бр. в склада Другата финансова информация можете сами да си я намерите

            S4 е наистина уникална каска, която е подходяща както за крос и атв, така и за туристически преходи и каране по черно. За писта се въздържам да кажа, но има оцпия за махане на козирката и става. Но като цяло не знам дали при падане с над 150 км. би издържала удар. В смисъл, че покрива европейските изисквания, но все пак не я препоръчвам за пистарки.

            Поздрави,

            Стефан
            Последно редактирано от viki terzieva; 10-01-10, 14:26.

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос за каска ...

              Няма никакъв шум в Айроха S4. Шум се появява само, ако си завъртиш главата странично на движението. Аз дори, почти винаги карам с леко отворен визьор 1-3 см и пак няма шум. До като по-рано имах Нолан N100 модуларен шлем, който си шумеше и напълно затворен, а пък отворех ли за малко само визьора на тоя Нолан, много често от някъде ми влизаше буболечка, или муха в ухото и трябва веднага да спреш да я махнеш. Веселба по пътя, като вземе нещо да ти бръмчи право в ухото.
              Единственото нещо на Айроха, което ме дразнеше, беше това, че в началото, когато беше чисто нов ми притискаше бузите странично, сигурно защото ми е по-кръгла физиономията. Но в последствие се отпусна и сега е о'кей. И козирката може да му се сваля, но аз вече две години не съм я свалял. Най-много съм вдигал 170 км/час с Айроха и не съм имал никакви проблеми, но с такава скорост не е препоръчително да гледаш нагоре към облаците, защото дърпа главата назад, поради козирката.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос за каска ...

                Първоначално публикуван от bobimx Преглед на мнение
                S4 не е спряна от производство. Имам над 50 бр. в склада Другата финансова информация можете сами да си я намерите

                S4 е наистина уникална каска, която е подходяща както за крос и атв, така и за туристически преходи и каране по черно. За писта се въздържам да кажа, но има оцпия за махане на козирката и става. Но като цяло не знам дали при падане с над 150 км. би издържала удар. В смисъл, че покрива европейските изисквания, но все пак не я препоръчвам за пистарки.

                Поздрави,

                Стефан
                Здравей... Би ли ми обяснил къде се намираш... За да мина да пробвам и надявам се да взема една С4... Това е каската на която се спрях...
                А ако може да ми кажеш и цена при теб ...
                Извинявам се , че пиша в темата ма нямам лични...

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос за каска ...

                  Някой има ли опит с Uvex Enduro, загледал съм се в такава. Намира се на същата цена като S4, пробвах една и ми пасна точно на тиквата.
                  Имал съм Uvex, спомням си че доста бързо се сплескаха вътрешностите и ми стана голяма, а и доста шумеше.
                  Двоумя се между Uvex и Airoh.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпрос за каска ...

                    В Севлиево се намирам до автогарата. 0887337654 ми е телефона

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпрос за каска ...

                      Аз също карам с S4 и съм очарован. Пребоядисах си я бяла недостатъка според мен, е че визвора трудно се затваря понякога, също така малко подухва вятър към лицето откъм брадата. Но за това съм намерил решение - едно парче плат залепено за каската под брадата и нещата си идват на мястото. Имам добра видимост с нея, за разлика от пистови и модуларни каски, които съм пробвал. следващата ми каска пак ще е S4!
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпрос за каска ...

                        А според мен , че се затваря трудно не е недостатък , а предимство-при по-студено време и особено на сфетофар като дишаш и се запотява при затворен визьор ( ама така е с всички каски) . Така леко отворен визьорът издържа и по- високи скорости без да се затвори от вятъра( и аз като Влади обичам да карам с леко отворен визьор). А за парчето не се бях сетил- Благодаря. Каберга ми при леко отворен визьор с над 140км/ч се самозахлюпва, а искам да ми е 3-4 мм отворен и не става. Правих му и аз разни приспособления.
                        Имам друго питане - гледам , че някои модели на SHOEI отстрани на визьора имат едно нещо за заключване( не знам за какво е точно ) . Ако е за заключване може ли да държи визьора леко отворен . Знам , че не е по темата , ама ще съм благодарен ако мякой сподели . ПОЗДРАВИ

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпрос за каска ...

                          Това, което се вижда на каската е втора вътрешна слюда, която е точно против запотяване. Такава имам на каската си NOLAN и върши невероятна работа



                          Тези малките щифтове, които се виждат от тази страна служат за придържане на тази слюда и с тях се притяга.

                          Ето и при SHOEI



                          Карането с отворен визьор 3-4мм е страшно неприятно. Преди винаги карах така в адските дъждове, но не си е работа. Тази допълнителна слюда върши прекрасна работа. Знам, че и каските Arai предлагат такива, но за останалите марки не съм виждал. Сигурно си имат. Има и каски, които имат само покритие от вътрешната страна на слюдата и при запотяване слюдата става като влажна, но не се запотява. Това също върши работа, но пък трябва да се пази това покритие и да не се бърше с каквото и да е.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпрос за каска ...

                            Boiko... колко пари си взе твойта каска (дето сега си я поръчал...) ако не е тайна разбира се ... ?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпрос за каска ...

                              Тая вътрешна слюда е "PINLOCK" визьор, като тази система е приложима по отношение на всички каски, предлагащи такава опция. Даже Marushin предлагат такива визьори от около година

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпрос за каска ...

                                Не ми разбрахте питането . Не за тия вътре на слюдата, а отвън SHOEI-a има едно нещо отстрани , точно под нея. Едно черно лостче , ама май застопорява слюдата само в горно или долно положение . Това е на пистовата каска, не на ендурската, само дето не мога да кажа точно модела,ама май на повечето пистови модели го има -имам в предвид на SHOEI.А за пинлока е ясно .
                                Последно редактирано от giorgio; 02-02-10, 15:58.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X