Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Никаква епоксидна смола нямаш по накладките. След 100-ина градуса никаква я няма.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Сменен десен горен носач и двете втулки на вилицата под предната пружина, предполагам на Clevis бracket-а.
      Утре ще сменям спирачната течност.
      Имам един маншон за смяна, на предния кардан, задния край, към раздатката. Това дали е качествено?
      http://www.dbk-dimitrov.com/dbk-dimi...liberty-jp-022

      Коментар


      • Такъв маншон от Димитров карам около 10 000км. Още е здрав. Свалих кардана и измих и смених греста и на предното каре.

        Коментар


        • Поръчах и маншона....смених спирачната течност, че вероятно си беше оригиналната..от преди 15 години Забележително подобрение на спирането
          Имам някакъв теч на двигателно масло от дясната страна на двигателя, като застана пред него. Чудя се дали ако го измия на пароструйка, ще си покаже точно откъде иде?

          Коментар


          • Преди 6 месеца като слагах подложките на черокито 2,8 црд забелязах , че тампона на макферсона се беше леко закъсал, а гумените подложки между пружината и макферсона бяха се вдървили и деформирали.
            Скоро ми изпаднаха двата макферсона с гумените подложки на супер символична цена (чисто нови) и си ги взех, като онзи ден ги смених и двата за 4ч.

            Чакаме сега откриването на ловния сезон

            Коментар


            • Маншончето ми се беше закъсало на задния CV joint на предния кардан.
              Отворих, разглобих, почистих, смазах и затворих.

              Отворих и предното каре за обслужване, почистих, гресирах и затворихСменен с комплект ME807BK от driveshaft.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • sttekata
                sttekata коментира
                Редактиране на коментар
                Корекция:

                Маншона на задния CV joint (предния кардан) ми се беше закъсал.
                Свалих кардана, разглобих, почистих, смазах и затворих.
                Маншона го смених с комплект ME807BK от driveshaft.

                Отворих и предното каре за обслужване - отворих, почистих, гресирах и затворих.
                Последно редактирано от sttekata; 13-08-20, 10:39.

            • Смених гумите всесезонни Nokian Weatherproof

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200820_131046.jpg
Прегледи:362
Размер:75.8 КБ
ID:6637189Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200820_131056.jpg
Прегледи:362
Размер:227.1 КБ
ID:6637190
              Прикачени файлове

              Коментар


              • Алекс Маринов
                Алекс Маринов коментира
                Редактиране на коментар
                Това е един от двата стандартни размери за KJ 235/70/16 или 235/65/17. Има и с двата размера фабрично монтирани.

              • Kalin Galinov
                Kalin Galinov коментира
                Редактиране на коментар
                А какви и откъде да взема секретни гайки? Размера 1/2-20 ли е, като за Гранд Чероки?

              • BatGeorgeone
                BatGeorgeone коментира
                Редактиране на коментар
                На жена ми Чероки е с Нокиан АТ някакво си, сделани в Русия, няколко години без грижи, единствен кусур на мокър асфалт не са в топ групата по постижения.

            • Нови пръскалки за предното стъкло. Старите буквално се разпрашихa от към щуцера за маркуча.
              54 лв. 2бр. от Витоша Ауто, с доставка около 2 седмици.
              WK/WH 07

              Коментар


              • За пръв път си смених сам маслото и 3те филтъра (1 маслен и 2 горивни). Ресетването на "oil life" става само със задържане на бутона ОК, не са нужни никакви натискания на педала 3 пъти в разстояние от 10 секунди. 200 км преди смяната на маслото сложих добавка на Liqui Moly за изчистване на маслената система, отделно сложих и такава подходяща за горивната система. След 20.000 км освен маслото, което сложих (Амсойл 5W-40) ще сменям и маслото на раздатката и на двата диференциала.
                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                Тел: +359 887 847261

                Коментар


                • Капачката на един от вентилите ми остана в ръката, заедно с игличката и парче от щуцера 😂. Свалям джантата и при гумиста, да сложи гумен вентил, докато си купя нов датчик.
                  Явно гният и се късат. Оказа се че може да се смени само щуцера с нов,което ме зарадва, незнаех.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Pavkata_svt Преглед на мнение
                    Капачката на един от вентилите ми остана в ръката, заедно с игличката и парче от щуцера 😂. Свалям джантата и при гумиста, да сложи гумен вентил, докато си купя нов датчик.
                    Явно гният и се късат. Оказа се че може да се смени само щуцера с нов,което ме зарадва, незнаех.
                    Ако говорим за TPMS системата - да, на старите датчици стъблата на вентилите са алуминиеви, играят ролята на Wi-Fi антени. На новите са им намерили чалъма и ги правят (да изглеждат поне) гумени. Но не знам от новите дали има за по-старите модели. Алуминиеви стъбла се продават масово из olx и други подобни сайтове.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

                      Ако говорим за TPMS системата - да, на старите датчици стъблата на вентилите са алуминиеви, играят ролята на Wi-Fi антени. На новите са им намерили чалъма и ги правят (да изглеждат поне) гумени. Но не знам от новите дали има за по-старите модели. Алуминиеви стъбла се продават масово из olx и други подобни сайтове.
                      Смениха стеблото с "някакво", незнам дали е алуминиево. Но системата работи. Ще сменя и другите четири, за спокойствие.

                      Коментар


                      • v_0
                        v_0 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Може ли жокер от къде намери стебло? Едното ми е за смяна, но в Диана нямаха.

                    • Вчера лицето, дето му викат дедо Владо, направи така, че да НЕ се пребия някъде по пътищата. Оглеждаме по друг повод джипа отдолу и в един момент Владо вика Опааа. Кормилната щанга откъм десния накрайник се мандахерца като дедовия. Последно там пипаха юнаците от Радиал под моста Чавдар (да им строши ръчичките някой) при реглаж да предницата. Стегнали те болта, ама скобата поставена не където трябва и, съответно, накрайникът си мърда спрямо щангата...
                      И аз се чудя що нещо тази кола ми се сее насам-натам!
                      А иначе сервизът "бял", и касови бележки дава. Демек, от тези, които трябвало да останат, Щото другите били опасни, че не били лицензирани, сертифицирани и т.н ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • Нови свещи NGK, иридиеви и нов радиатор 😥
                        А се надявах поне половин година нищо да не пипам... Предишния собственик ме беше уверил, че е сменил свещите, но забрави да каже, че не всички или поне не с еднакви ...

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Вчера лицето, дето му викат дедо Владо, направи така, че да НЕ се пребия някъде по пътищата. Оглеждаме по друг повод джипа отдолу и в един момент Владо вика Опааа. Кормилната щанга откъм десния накрайник се мандахерца като дедовия. Последно там пипаха юнаците от Радиал под моста Чавдар (да им строши ръчичките някой) при реглаж да предницата. Стегнали те болта, ама скобата поставена не където трябва и, съответно, накрайникът си мърда спрямо щангата...
                          И аз се чудя що нещо тази кола ми се сее насам-натам!
                          А иначе сервизът "бял", и касови бележки дава. Демек, от тези, които трябвало да останат, Щото другите били опасни, че не били лицензирани, сертифицирани и т.н ...
                          Аз на твое място,колега, преди ръчичките ще почна от зъбките с дебелата щанга. Заради тях ще правиш благодарение на Деди Влади курбан, а тия под моста са за съд за непредомишлено убийство.
                          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                          Тел: +359 887 847261

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X