Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Днес по пътя джипа смени звука - над 2000 оборота е като излитащ самолет. Първоначално се съмнявах че е издънено гърне. Залегнах отдолу - цели са. После се съмнявах че е издухал гарнитура на изпускателен колектор - и това не е. Сега седя и се почесвам умно, дано ми дойде още някоя идея. Като поизстине ще проверя и виското.

    П.П. Виското е. Заклинило е.
    Последно редактирано от javoresku; 27-04-11, 17:47.
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Здравейте. Смених семеринг+дист.втулка на задния диф, защото сълзеше...
      Ядец!!! Пак същото!!! Семеринга спекъл /незнайно преди колко години/ и е*л мамата на шийката.
      Изниква въпросът "К'о прайм ся???"
      Измислих два варианта, като първия незнам дали е възможен и за това пиша:
      1. Скъсяване на дистанционната втулка за да "прескочи" семеринга наранения участък;
      2. Търся кардан...
      Ако някой има свежи идеи - да сподели
      Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
        Скъсяване на дистанционната втулка за да "прескочи" семеринга наранения участък...
        Не е добра идея. Разпорната фтулка и момента на стягане определят луфта пиньон/корона.

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Нова втулка +допълнителна дистанционна подложна втулка.
          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
          Grand 3.1TD
          0898 620 306 Стоян

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            ssspeed прав си така сторихме - стана.
            Andro и ти си прав, ама го закрепих така и ще кара до следващия път

            Не успях да сменя маншона - главината не поддава и ме достраша да не направя някоя по-голяма беля. Има омасляване, ама го натъпкахме с грес. Ще го наглеждам, ще се почеша по врата още малко..., но за празниците джипката ми трябва и ще остане така.
            Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Смених виското (благодарности на joro_cska за бързата доставка от rockauto). Сега стрелката на температурата седи една идея по-ниско отпреди.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                Не успях да сменя маншона - главината не поддава и ме достраша да не направя някоя по-голяма беля...
                Главината се отлепя, след като се развият малко болтовете и с удар по главата на болта.

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  смених и тампоните на предните пружини.......... голяма мъка, вие как ги сменяте без флекс?
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Без време се наложи да сменям гарнитура на левия изпускателен колектор. Причината - най вътрешната /към купето / шпилка се скъсала газовете започнаха да изпускат от там със шум на драгстер и се издуха.....не мога да си обясня какъв зор е видяла шпилаката, ама факт... единственото, което ми идва наум, като вероятност е, че се случи по време на скоростен офроуд по маршрута организиран из цялата страна от Агенция пътна инфраструктура и странната производствена липса на мека връзка или някъв вид пружини на фланеца, който свързва колектора с тръбата - скромния ми опит по автомобили показва, че те винаги са имали такива, който да не допускат евентуалните напрежения и усуквания по изпускателната система да се придадатна колектора, респ. блока....другата възможност засега е изключвам, тъй като монтера ме уверява, че самия колектор не бил деформиран и не произтича от него усилието скъсало проклетата шпилка... смяната ме лиши от 60лв. за труд и от америка двете гарнитури за ок. 30 долара с доставката..поносимо
                    Предните спирачни дискове и накладки също са сменени, но те поне планирано - от Германия за 200лв. с доставката - някакъв местен производител ЕБС Еберле- откриването му дължа на един от колегите във форума. Ще видим как се държат... Приятни празнични дни
                    .........V8=WJ.........
                    WJ 99 4.7 V8

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Днес смених ремъка - 177 лева от Балканстар. Сложихме и старата ролка. Новата беше крива и вероятно това е породило закъсването странично на здрав ремък.
                      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Днес смених всички консумативи масла и филтри на моя дзвер. Оправих си и алтернатора беше спрял да зарежда и се оказа диодния блок за скормна цена от 45лв всичко се оправи.
                        GRAND CHEROKEE 3.1 TD -1999
                        YAMAHA R1 -1999

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          а аз днес пенсионирах моят герой... служеше ми вярно, сега ще си почива заслужено

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            масло и филтър -двигател ; масло преден диф и както и вентилационният маркуч на дифа , който се оказа протрит от предният кардан. маслото сменихме поради упасения от от попаднала вода и кал в дифа. слава богу -нямаше...
                            не бързам за никъде...
                            XJ 2.5TD '98

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Чудих се къде да го пусна тоя въпрос, та, накрая реших да е тук. Днес ходих до представителството на Jeep тук при нас, да си купя разни течности. Оказа се че, мопарското масло 75W140 за дифовете в тия черните тубички вече няма. Няма и да има, ми казаха от там. Сменяли го с някакво италианско мисля че беше, но му забравих името. Та се отказах да си купувам. Реших да си взема Castrol SAF-XJ 75W-140 което трябва да си е с добавка но, не намерих никъде по магазините тук. Затова пък си намерих онлайн. Само че, не съм сигурен това http://cgi.ebay.de/Castrol-SAF-XJ-SA...item27ba3f15e0 и това http://cgi.ebay.de/Castrol-Syntrax-L...item3f0a4d1b64 едно и също масло ли е? И ако не, кое е правилното? Помощ...?
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                              0877стоидевет215–Радослав

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                                ... Само че, не съм сигурен това http://cgi.ebay.de/Castrol-SAF-XJ-SA...item27ba3f15e0 и това http://cgi.ebay.de/Castrol-Syntrax-L...item3f0a4d1b64 едно и също масло ли е? И ако не, кое е правилното? Помощ...?
                                Според сайта на Кастрол е същото с ново име и опаковка.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X