Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Поръчах за пореден път т.н. сензор за налягане на маслото в двигателя, за над 150 лева , предишния не изкара и 3 години

    Баси как може колата да изкара 10 години с първия а последващите и 2-3 години да не изкарат, а цените за 3 години с 20% на горе тва при дилъра, щото такива отговорни части взимам оригинални само.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Колеги, може ли ръководство за екслпоатация за grand cherokee 97г.,че се сдобих с такова преди седмица и от толкова много четене по форума непрекъснато срещам "запознайте се със спецификата на вашето 4х4" и понеже нямам никакъв опит с 4х4 искам да прочета по подробно.
      Книжката е на италиански и само което разбрах е че 4h /4l само на хлъзгав терен, но мога ли да си завивам със 4h/4l включени на хлъзгав терен не разбрах?
      Джипа ще се кара само в гората за лов

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        с италиянския ясно, а как си с руския?

        http://www.jeep.avtograd.ru/grand_cherokee/index.htm


        http://www.autoprospect.ru/jeep/grand-cherokee/
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Баща ми ще превежда Благодаря много!
          Въпрос- за резервни части само от Vest Auto ли се поръчват?

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            може и от Скорпион 13, но най-добре от САЩ, ако е дизел обаче там части по двигателя няма
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Здравейте поръчах кормилен депфер за моя WJ 03 4.7WJ подсилен на марката Dobinsons ,всичко беше точно докато отворя опаковката.Качвам снимки за мнение от колеги, които са наясно с марката.Въпроса е дали не трябва да има прахоуловител за нашите WJ.
              Отговора на продавача беше “Снимката е илюстративна и ни е предоставена от производителя Dobinsons.Ако вкарате номера на продукта в техния сайт, ще видите че това е модела за Вашия автомобил.”

              https://gifyu.com/image/h5aT

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Като потърсиш в Интернет, излизат снимки на изпълнения и с, и без прахоуловител. И други производители предлагат демпфери и амортисьори без маншон. Ей ти, примерно, Монро в Амазон. Ако искаш маншон си го поръчваш допълнително.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Да така е, но при моя случай даже няма къде да се захваща прахоуловителя.На снимката отгоре на монро го има.Ще кача снимки да се види, за какво става въпрос.Доколкото чета по форумите съм избрал уж много качаствен демпфер, но видимо не е чак най-качественото.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Вярно, че няма. Поне ако съдя по тази картинка Ами явно Добинсън така са решили да ги правят. Оптимизирали са си производството за да поевтинят продукцията с някой цент. Не че няма куп амортисьори, които оригинално си работят без маншони.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Здравейте имам проблем. Вчера си смених накладките на ръчната спирачка с чисто нови, защото старите бяха за смяна става въпрос за Jeep Cherokee 2.8CRD, след като монтирах новите накладки ги регулирах малко и като реших да ги провам никакъм ефект нагегнах ги още и минах 15км започнаха да загряват и след това ги оттегнах напълно и сега пак съм без ръчна спирачка а дадох 70лв за тези накладки, какво да правя, сгрешил ли съм някъде?

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Започнах подготовката за зимния сезонна моя Гранд Чероки 2.7 CRD - сложих нови гуми TOYO OPEN cOUNTRY AT 245/65 -17, смених маслото на двигателя,филтри, сега смятам да му сипа и една добавка PRO TEC P2101, и се надявам всичко да е наред през зимния сезон

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от Юнак Бълкански Преглед на мнение
                          Здравейте имам проблем. Вчера си смених накладките на ръчната спирачка с чисто нови, защото старите бяха за смяна става въпрос за Jeep Cherokee 2.8CRD, след като монтирах новите накладки ги регулирах малко и като реших да ги провам никакъм ефект нагегнах ги още и минах 15км започнаха да загряват и след това ги оттегнах напълно и сега пак съм без ръчна спирачка а дадох 70лв за тези накладки, какво да правя, сгрешил ли съм някъде?
                          Как ги натягаш? Имаше едни звездообразни врътки (говорим за дискове с барабанче за ръчната отзад, не за барабанни спирачки), ама те май не са за регулиране?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Да точно звездообразните врътки натягам и никакъв ефект не става само започват да загряват.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Юнак Бълкански Преглед на мнение
                              Да точно звездообразните врътки натягам и никакъв ефект не става само започват да загряват.
                              Ако говорим за зъбните колелца, които се достигат с отвертка през хъба, те са за натягане при износени накладки, обаче има още един начин за само-натягане, кара се на заден и се активира ръчната спричака, това е още един механизъм за саморегулиране, не знам дали за всички ДЖИЙПове обаче е валиден.

                              Важно при задните спирачки и критично при ръчната е всичко да се почисти, износените елементи да се подменят, да се премахне корозията, защото вътре винаги оставя гняз, вода, корозия и праха от феродото и става мазало, което пречи на нормалната работа на ръчната.

                              Щом грее , значи нещо е пре-натегнато и не се връща, може да грее от пренатегната ръчно но може и да грее от задните спирачки също, ако се вдигне гумата и се завърти на ръка би се усетило съпротивление/звук и да се прецени, кой е виновен - ръчна или просто задна спирачка.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Юнак Бълкански Преглед на мнение
                                Здравейте имам проблем. Вчера си смених накладките на ръчната спирачка с чисто нови, защото старите бяха за смяна става въпрос за Jeep Cherokee 2.8CRD, след като монтирах новите накладки ги регулирах малко и като реших да ги провам никакъм ефект нагегнах ги още и минах 15км започнаха да загряват и след това ги оттегнах напълно и сега пак съм без ръчна спирачка а дадох 70лв за тези накладки, какво да правя, сгрешил ли съм някъде?
                                Ако си от София или наоколо мога да те пратя при един майстор специализиран само за псирачки-просто е гений. На мен именно това ми направи на колата на жена ми: свали всичко, почисти го, смаза го, и го монтира на задните спирачки. След това колата с ръчната беше като нова. Пичи на ЛС, ако искаш.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X