Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой някога да е сменял ограничителя на шофьорската врата, и ако да, откъде, освен от Щатите, го е купил?
    Номер на частта 55177028AC
    https://www.rockauto.com/en/moreinfo...094124&jsn=479


    Благодаря

    Коментар


    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      За тези работи има морги

  • Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
    Някой някога да е сменял ограничителя на шофьорската врата, и ако да, откъде, освен от Щатите, го е купил?
    Номер на частта 55177028AC
    https://www.rockauto.com/en/moreinfo...094124&jsn=479


    Благодаря
    КОлега, виж какво намерих за теб в нбемския ебей: https://www.ebay.de/sch/i.html?_from...028AC&_sacat=0 има хора в балтийските републики и продават 2ра ръка, какво ли не за джип, ако не успееш да си намериш по нашите морги. В Германия има за лява и за дясна врата. Можеш веднага да го купиш за 30 евро и с Гъбко примерно да ти го доставят в БГ.Успех.
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • Имаше в раздела една тема за полиране на фарове, но нещо не мога да я намеря. А моите определено имат нужда от някаква интервенция. След месец каране на лека кола с нормално светещи фарове, връщането към матираните фарове на WJ беше доста впечатляващо. Прилично се вижда само на дълги. Късите са мъкааааааа ... Това е от нещата за правене.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Някой беше споделил и конкретна фирма, от която е останал доволен, ама не я намирам. търсачката на форума, както и в предишната версия, е слаба. А даже и чичко Гугъл засега не успява=
        Упс. Само го наругах за няма нищо Ей я темата https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BE%D0%B2%D0%B5

      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Тенкю !

      • brum
        brum коментира
        Редактиране на коментар
        И аз го мислех това. На старата кола бях оставил торба с пари за рециклиране на фаровете (рециклирани рефлектори, полирани стъкла). Обаче едно приятелче ме светна за едно мазило - Мeguiar's Plastx. След всяка втора/трета автомивка натърквам фаровете с това и не остават следи от матирането Едно третиране отнема около 5 минути за двата фара.

    • Страхил Тошков от форума с това се занимава от доста години. Приятели са със Соти.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Страхил Тошков от форума с това се занимава от доста години. Приятели са със Соти.
        Нищо не ми говори, но ако е тоя в Симеоново, който вгражда лупи в стандартни фарове, цените са му като за тойотаджии.

        ... и Гагич !

        P.S. Абе що никой не му честити рожденият ден вчера ?!
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • brum
          brum коментира
          Редактиране на коментар
          Факт, че са му високи цените, но после тия фарове не ги мислиш повече. При него правех фаровете на един Passat от 2000та година дето по-горе писах в коментар.

          Сега на Гранд Чурокито ползвам Meguiar's Plastx. Едно шише като го гледам ще ме изкара 3 коли.

        • MoridinBG
          MoridinBG коментира
          Редактиране на коментар
          Аз си вграждах сам лупи във фаровете на... Тойотата Като видях с ръцете си колко труд отива от край до край, бих казал, че даже малко взимат за тая услуга

      • Понеже пак си купих WJ, а фаровете му бяха отвратително матирали, се наложи да ги полирам. И защото за другите два джипа, ми вземаха в Русе по 90- 100 лв за полиране и фолиране, се хванах, този да си го направя сам. С фолио от 3 лева от ОЛХ, малко шкурка и малко шлайфпаста и ето го резултата. Джипа рязко прогледна.
        Преди: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7545.JPG
Прегледи:389
Размер:293.9 КБ
ID:6640173
        След: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7549.JPG
Прегледи:397
Размер:405.0 КБ
ID:6640175
        Тази същата процедура я правих на Кията и на колата на жената преди две години. Фаровете не са мръднали, така, както и тези направени от по 100 лв.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от atanas_93; 31-08-20, 10:02.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • m4r1qn
          m4r1qn коментира
          Редактиране на коментар
          Добре се е получило

      • Хванах се днес да си стегна дръжките на страничните колони от шоф.страна и пасажерската на моя WJ и като махнах гумените тапички установих,че камъчето не влиза . С някакъв специален инструмен ли се стягат или пък трябва да се махнат първо колонките ? Камъчето май е 6.5 или 7мм , но не влиза в предвидения отвор .

        Коментар


        • Камъка е 5,6мм ако не греша (или 6,5мм) - инчов размер!

          Аз слагах 6мм + парче тънка тел и го набивам на главата и така ги развих на всички дръжки и сложих винт със фрезенкова глава за кръстата отвертка , че като се наложи после да няма ядове

          Коментар


          • Добра идея , ама камъка изобщо не влиза в отвора , може би в моя инструмент е проблема . Ще търся други камъчета .

            Коментар


            • камъка трябва да тънкостен!

              Коментар


              • Цалостно намазване с Wurt,после цинков лак(боя) и за десерт Roberlo siltex 800.

                Коментар


                • Рециклирах кормилната рейка

                  Коментар


                  • Kalin Galinov
                    Kalin Galinov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Течеше, или имаше по-голям свободен ход? И какво смениха, само семернгите и уплътненията ли? Моята рейка се закрепи, няма да капе както преди време, но ми се иска да я сменя...

                • Не течеше но тропаше. Нямам идея какво са сменяли. Вече не тропа.

                  Коментар


                  • Нова хидр
                    авлична помпа,рециклирана рейка,сменено хидравлично масло,маркуч за високото налягане,нови кормилни накрайници,нов термостат,монтирано допълнително охлаждане-включващо се само при определена температура или принудително.

                    Коментар


                    • Вчера прегледах предницата на Сахарата, че след 12-13,000КМ много силно натоварен(претоварен) за два месеца, започна да ми светва често лампата за ESP BAS

                      Оказа се леш, всичкото тампони по напречни, стабилизиращи щанги, биелетки + шарнири по кормилната система + един маркуч претрит от носача, не погледнах бъмп стоповете и те сигурно за мор + амовете и те са трупове но поне амове имам чисто нови оригинални.

                      Сега се двоумя дали дали да налея четири цифри в ремонти с бързи поръчки на цели детайли, дали да сваля всичко и да търся/правя тампони по размери или направо да си поръчам лифт кит, който да има тия проблемните възли и да ги сменя с чисто новите в кита.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X