Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покрива на XJ- то пак се бе понавдигнал тук-там от корозия . Втори път за 14 г. при мен. Оправих го , но не мога да разбера защо се случва и то само на покрива. Все профи бояджии се занимават. Тапицерията отдолу пък се бе отлепила тотално до степен да ми гали главата като карам. Та я излекувах с един такер . Стана много арт.

    Коментар


    • Обработих цялото дъно на моя WK2 с битум, а всички врати, подкалници и двата капака (преден и заден) понапълних с горещ парафин. Е, малко сега докле е лято понамирисва вътре в колата на химийка,но се надявам се следващите 5-6 години да не се занимавам с корозии по дъното на колата си. Разполагам и с видеа,който иска мога да му ги пратя по вайбър,защото така ми ги прати майсторът.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • Стегнах си гайките на предно ляво (4 от 5 бяха хлабави) и си записах 5 на ум да проверявам, когато някой друг ми пипа по колата.

        Добре, че се вчепетлявам от необичайни шумове, и добре, че имаше наблизо бензиностанция, та да не рискувам да спирам в аварийната.

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Някой сменял ли е виско на KJ (2.8 CRD) и с какво?
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-22, 14:33.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • С Hayden 2905 Severe Duty.
            Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
            Око за око, паста за зъби!
            Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

            Коментар


          • Попаднах на много добра оферта от eBay от щатите.( сдобих се и с K80767 щатско производство) Но оригинално би трябвало да е с Heavy Duty. Какъв е проблема?
            Последно редактирано от murfito; 31-07-22, 23:36.
            Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
            Око за око, паста за зъби!
            Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

            Коментар


            • Първоначално публикуван от murfito Преглед на мнение
              ... оригинално би трябвало да е с Heavy Duty. Какъв е проблема?
              Проблемът се появи с летните температури. Имам много каране по планински пътища. Нормално стрелката стои от леко вляво до средата на скалата.
              При по-стръмно изкачване с ниска скорост и ниски обороти (под 2000) започна да ходи нагоре.

              Досега решавах въпроса като гледах да държа оборотите над 2000 и стрелката си стоеше в средата.

              Обаче онзи ден едно говедо с цистерна беше навързало стадо овце и половин час се влачих по изкачване при 30 33 градуса. Стрелката не само прехвърли средата, ами и тръгна към червеното. Та, преди да успея да изпреваря, се наложи в жегата да пускам парното на макс...

              Като пристигнах, се опитах да пробвам да спра перката с навита на руло брошура, но тестът не се получи поради теснотията. Въздушният поток обаче беше доста слаб, а след спиране на двигателя перката ми се въртеше доста хлабава


              ​​​​

              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • След като смених моето виско, установих, че старото е било зацепило постоянно, но не се знае на колко процента. Реално свободен ход нямах. Виското за най-голямо натоварване (Severe Duty) трябва да зацепва на 80-90%, а на свободен ход 20-30%. Виското за голямо натоварване (Heavy Duty) трябва да зацепва на 70-90%, а на празен ход 25-35%.

                Термостата ок ли е? Аз катеря с 2т. и гледам да поддържам 2500об. при изкачване. Мога да ти дам старото виско за тестване.
                Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                Око за око, паста за зъби!
                Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                Коментар


                • Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  При стрелка вдясно от средата би трябвало да е зацепило, обаче се въртеше съвсем леко на ръка.

                  От Патрол-а съм свикнал при зацепило виско перката да прави ураган и да фучи яко. В този случай - нищо такова ...

                  Термостат е сменян от предишния собственик. Досега не съм имал повод да се съмнявам в него.
                  Температурата си е съвсем наред като изключим на стръмно изкачване с ниска скорост.

                  Не виждам смисъл да правя експерименти. Така или иначе в списъка със задачки стои лагер на ролката на перката. Може да ги съчетая.

                  Така или иначе на 230К по километраж виското сигурно е заминало

                  За виското се чудя, защото по OEN номер за 2003 нищо не ми излиза в онлайн магазините, в т.ч. и в Рокауто. То в последния 2.8 изобщо липсва като опция. Hayden heavy duty го показва за 3.7 бензин
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-08-22, 11:07.

              • Вземи си Hayden 2905 Severe Duty от Рокауто. Търси от 2005г.
                Лагера защо не пробваш да го гресираш ако не е разшляпан много? При мен се получи много добре. Иначе лагер съм намерил, трябва ти само стругар.
                Последно редактирано от murfito; 01-08-22, 13:46.
                Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                Око за око, паста за зъби!
                Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                Коментар


                • Ето виско
                  https://www.moparpartsmasters.com/oe...RpZXNlbA%3D%3D
                  https://www.mopar-discounts.com/oem-...wtbDQtZGllc2Vs
                  Правилно ти е писал Мърфи да търсиш от 2005г.
                  Сайтовете изглеждат еднакви, но не са, даже втория си на далавера с 4$ 😄, не знам марката
                  Сега гледах в рока-39.90$ е на HAYDEN и 40.87$ на US MOTOR WORKS-HEAVY DUTY
                  Тия от моите линкове ги прескочи, че са златни.
                  Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 01-08-22, 14:08.
                  "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                  Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                  Коментар


                  • Хайден е марка на 4 сезона, така, че може и нея. И двете се произвеждат в щатите. Цените са около 40$. Но аз бих препоръчал Severe Duty.
                    Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                    Око за око, паста за зъби!
                    Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                    Коментар


                    • М/у другото лагера на виското е много сериозен и няма да се разпадне така лесно. От страната на виското е ролков, от другата е сачмен в общ корпус.
                      Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                      Око за око, паста за зъби!
                      Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от murfito Преглед на мнение
                        Хайден е марка на 4 сезона, така, че може и нея. И двете се произвеждат в щатите. Цените са около 40$. Но аз бих препоръчал Severe Duty.
                        В понеделник поръчах от Рокауто, днес пристигна. Бре колко много се чакало за части от Щатите!
                        Е, шипингът (DHL) и разходите по вноса са повече от цената на виското ама това е положението. Тук се предлагат на половин цена някакви марки, които не ми говорят нищо
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • murfito
                          murfito коментира
                          Редактиране на коментар
                          Какво си взе?

                        • Чавдар (V93)
                          Чавдар (V93) коментира
                          Редактиране на коментар
                          HAYDEN 2905 Severe Duty

                      • На мен ми излезе около 60-65, но за около месец Взех си и долни шарнири.
                        Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                        Око за око, паста за зъби!
                        Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                        Коментар


                        • Мойте днес. Пак поръчани в понеделник. Комплект пружини и подложки за WK.

                          Колегите вече взеха да ме питат тая фирма RockAuto само за мен ли работи. Няма такива цени на транспорта с DHL.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X