Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Така е. Попаднал си на правилното място!

    Коментар


    • Смених маслото на раздатката на Сахарата, уж пише 2 литра аз успях да източа около 1.7-1.8 и успях да налея пак толкова преди да потече.

      Слагам Тутела АТФ+4.

      Следва обслужване на атоматика, спиране на теча от горивния филтър (почти всяка есен и зима протича, дори и чисто нов) и смяна на панхарда с усилен с възможност за регулиране.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • Опитах да диагностицирам Сахарата ТУК за сега неуспешно.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • Здравейте,
          След ненужна ревизия на двигателя заради блокирал обтегач на лявата верига..
          Шлайф на глави, нови клапани, гарнитури, семеринги, сегменти (бяха, като нови)..
          Лагери на мотовилки и колянов вал също нямат следи от износване ( купил съм нови, но не съм ги сменял).
          Та...
          След запалване звучи така.
          Странно чукане, като от лагер, но винаги е различно. Понякога все едно влиза в резонанс.
          Някаква идея?
          То, че събота- неделя ще свалям картера и капаците на клапаните-ясно.
          Но поне насока преди това.
          Клип съм качил тук.

          Благодаря и поздрави.

          https://www.youtube.com/watch?v=U3qqaIHiYCM
          WJ 4.7 Limited
          0889 70 70 42

          Коментар


          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            Тея повдигачи как се мажат, с магистрала и пръска по тях ли? Ако да, да не е забравена при монтажа?

          • Dany_iv
            Dany_iv коментира
            Редактиране на коментар
            Повдигачие се пълнят с масло от магистрала в главата.
            Маслото е наливно М10Д колкото да обере евентуални боклуци и ще го сменя, като тръгне да работи нормално, а филтъра си е стария от когато спря да опъва левия обтегач. ( не съм слагал нов)
            Към разпределителния вал вдига доста голямо налягане.
            Преди да сложа капацие, завъртях на стартер и след, като спрях да въртя се изтреля струя масло на горе. Поне 30тина см.
            Направи ми впечатление, че два повдигача не се втвърдиха. Особено единия. Но все пак беше на стартер само.

          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            С М10Д не е сериозно дори да се говори за инспекция на звука, преди време и аз след Кинекса си правих експеримент с масла за ДВГ, и ако не е правилното просто си чукаха повдигачите и това е, слагаш правилното масло и всичко се успокоява и заработва като часовник.

            Ако те съмнява за запушени маслени магистрали, има хубави добавки за масло, бутни една на Лики Моли примерно, после мисля беше 10тина минутки на празен ход и след това сложи читаво пълна синтетика според предписанията, сега иде зима, може да сложеш по-тъничко масло и ще видиш разлика.

        • Днес минах на преглед. Трета еко категория. Изгоряла крушка на десен преден габарит. Как се сменя тая крушка?
          Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
          Kia K5 LPG 2012 г.
          LZ1DED

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            По моя Варнглер повечето лампички, се захожда от зад, от към кабелите, натиска се леко буксата и се върти, не помня в коя посока, около 1/4 оборот и буксата изпада в ръката висяща на кабела, после с ръкавици махам старата и слагам нова лампичка, на фаровете, има една мъничка лампичка не знам за нея ли говориш, тя не се върти а се дърпа (след леко разклащане и 1/10 оборот въртене да се размърда) защото лежи плътно с нещо като гумен О-пръстен, излиза продълговата малка лампичка, понякога се сменя нова лампичка в едно с пластмасовото куплунгче (мъжкото) ако е нагоряло, и лампичи и куплунзи има под път и на път. Слагането е в обратния път, натискане с четвърт оборот и проверка за добро лягане спрямо фара и т.н. В някой возила, някой лампички са трудни за достъпване, примерно под пластмасова кора на подкалник, или заврени около клаксони,кабели, резервоарчета, маркучи и се изискват 5-10 мин да се поразчисти за да се достъпят спокойно.

        • Гледах клипове как американците разглабят половината автомобил за да сменят крушка на фара. Оказа се, че има капаче над фара, което като се махне се стига до крушките. Малката се маха със завъртане наляво. Малко по-трудно е поставянето. Оставих го без крушка защото чакам едни диодни от китай.
          Във вторник ходих до Банско от Владо Тричков. Бях сипал в резервоара "Дизел Юнак" и свалих напречните греди на покрива. В Банско заредих и изненада - разход 10.8. Преди по същия маршрут и същото яко каране даваше над 12.
          Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
          Kia K5 LPG 2012 г.
          LZ1DED

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Няма шанс гредите да са причината за намаления разход имам много хиляди КМ с багажник и без багажник, с ремарке и без ремарке, силно и слабо натоварен и за това съм убеден, че няма шанс мощен дизел като твоя да даде кило и половина разлика заради едни пръчици на покрива.

            Но ще ти кажа, кое може и дава такава разлика 1-2 кила гориво на 100КМ, качеството на дизела. в България бях на 12-13 , в Унгария и Румъния на 12 и падах до ниските 11литра, в Германия с хубав (скъп) дизел с техните добавки на Арал разхода закова под 11, дори наближи ниските 10 литра, същия джип, същото тегло, даже едни 100-200 кила повече багаж от Германия и Франция

            В Англия, дори скъпия дизел ме качва на 11 и половина +-, просто на този остров горивата са мега зле, под всякаква критика, може би една идея по-добри от родните.

          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            Едва ли Юнака му е свалил разхода

          • Kalin Galinov
            Kalin Galinov коментира
            Редактиране на коментар
            Малко се заблуждавате, че подобрения разход на гориво в чужбина е заради по-качественото им гориво
            По-скоро е заради по-добрите им пътища. Схващате ли логиката ми? По-добър път(широк, без дупки и неравности)-по-спокойно каране(дори и бързо, шофирането е спокойно)-по-нисък разход на гориво. Възможно е принос за ниския разход да има и горивото, но съвсем не мисля, че процента е 100

        • Който и да е аз съм му благодарен! Зареждам на една и съща бензиностанция Еко.
          Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
          Kia K5 LPG 2012 г.
          LZ1DED

          Коментар


          • Колеги, препоръчаха ми една бензиностанция (ЕК Петрол) между Асеновдград и Пловдив, сложих там, и двигателят ми заработи, сякаш съм сложил нейде из немско. Доколкото разбрах тези там от бензиностанцията слагат предварително на Бардал присадките за бензин и дизел в големите резервоари и аз отделно свикнах да си слагам моята си в отнощение 1 : 1000 и съм изненадващо доволен. Подобно поведение има колата ми в БГ само с Ромпетрол. Доколкото видях на сайта на тази фирма, имат доста бензиностанции в и около Пловдив и наскоро открита във Видин.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • Dilyan Zagorchev
              Dilyan Zagorchev коментира
              Редактиране на коментар
              С две думи плацебото е в добавките ли? Щото и аз съм зареждал нафта с цвят на лимонада, ма надали има нещо вътре,а разлика баир.А определено няма добавки. Мешанката е по веригите

            • denkov
              denkov коментира
              Редактиране на коментар
              Тези верно ли искат само кеш?

          • Свалих капака на клапаните и чукането се увеличи много, но не виждам никой от повдигачите да потъва по време на работата. А си се чува, все едно е от горе...
            Веригата също е обтегната добре и няма колебание на дъгата.
            Звукът като че ли е от към първи цилиндър, а и като че ли намалява, като откача буксата на бобината му.
            Свалих картера и махнах петата на 1 цилиндър.
            Не усещам луфт в буталния болт. Буталото не е обърнато.
            Прилагам снимка на лагера. ( тях не съм ги сменял)
            Да сложа ли новите и да пробвам пак.


            Прикачени файлове
            WJ 4.7 Limited
            0889 70 70 42

            Коментар


          • А да.
            Новите биелните лагери са без чоп. MAHLE
            Направих им по петата, но нормално ли е това?
            Гледам, че и други се оплакват.
            Последно редактирано от Dany_iv; 21-11-21, 19:16.
            WJ 4.7 Limited
            0889 70 70 42

            Коментар


            • Моля който има крушка на пепелника на WJ да каже постоянно ли свети или само при отваряне на пепелника ? Аз фабрично нямам , но намерих със все буксата и кабелите и мисля да я слагам , но си мисля , че ако свети постоянно докато съм на фарове , може да стопи нещо по пластмасата . Така напримерпри мен тези в краката на пасажера и шофьора си стопиха белите капачки .

              Коментар


              • Еми сложи им диодни крушки и забрави. Никога нищо няма да стопят.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Аз си купих тези диоди: https://www.aliexpress.com/item/1005...1b4424dfbUsqJV
                  Смених всички крушки в купето без тези в сенниците, защото не можах да ги разглобя. Резервните сложих на предните габарити. Стана чудесно. Избрах си бяла студена светлина и съм много доволен. Дойдоха с Български Пощи до адрес без никакви проблеми или допълнителни плащания.
                  Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                  Kia K5 LPG 2012 г.
                  LZ1DED

                  Коментар


                  • Гайка в цилиндъра.
                    Няма как да е влязла случайно.
                    Но... Факт.
                    Сега друг проблем.
                    При сваляне и слагане на капака на главата, бобини и инжектори, покрай целия теч на масло и бърсането му, явно съм изхвърлил скобите на инжекторите.
                    Някой да има 4 излишни, срещу почерпка разбира се.
                    Поздрави.
                    Прикачени файлове
                    WJ 4.7 Limited
                    0889 70 70 42

                    Коментар


                  • Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
                    Гледах клипове как американците разглабят половината автомобил за да сменят крушка на фара. Оказа се, че има капаче над фара, което като се махне се стига до крушките. Малката се маха със завъртане наляво. Малко по-трудно е поставянето. Оставих го без крушка защото чакам едни диодни от китай.
                    Във вторник ходих до Банско от Владо Тричков. Бях сипал в резервоара "Дизел Юнак" и свалих напречните греди на покрива. В Банско заредих и изненада - разход 10.8. Преди по същия маршрут и същото яко каране даваше над 12.
                    Моя дизелор, преди да го "ъпгрейдна" с окачване, по-големи гуми, скара за багаж, над 10.5- 1л/100 км. на хубав път, не ми е харчил никога, а не карам съвсем пенсионерската! Са вече съм и с кални гуми и отидох до коло 12, ама то все едно съм сложил зъбни колела, а не гуми......
                    п.п. за да не съм офтопик, калните гуми са последното "Какво направих по джипа днес"
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X