Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Спешно се нуждая от възможно най-подробна топографска карта на района в горната третина на К-35-73-3 (язовир Беглика). Възможно най-подробния мащаб, 1:5000, или 1:10000, в краен случай 1:25000.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Все още се надявам да намерим всички 25-хилядни карти. Един колега беше (уж) уредил да ги вземе, но засега чакаме...

      Досега не съм виждал нищо по-подробно за този район от картите на Генщаба.
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        Спешно се нуждая от възможно най-подробна топографска карта на района в горната третина на К-35-73-3 (язовир Беглика). Възможно най-подробния мащаб, 1:5000, или 1:10000, в краен случай 1:25000.
        Ако наистина ти е важно и спешно, можеш да отидеш до Агенцията по Геодезия, Картография и Кадастър - http://cadastre.bg/
        Там в отдела Геокартфонд можеш да си купиш топография в мащаб 1:5000. Един лист в М1:25000 съдържа в себе си 16 бр в М1:5000. Мисля че листа беше по 20тина лева.
        Георги Тонев

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
          Все още се надявам да намерим всички 25-хилядни карти. Един колега беше (уж) уредил да ги вземе, но засега чакаме...

          Досега не съм виждал нищо по-подробно за този район от картите на Генщаба.
          Има има. Картите 1:50 000 от 1933 година къртят мифки просто. Сегашните 1:25К и 1:50 К изглеждат като сделани в час по трудово спрямо ония.

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
            Имам нови карти 1:5000. До няколко дни чакам още попълнения. Не са много, общо около 50 листа. Засега не са калибрирани, като пристигнат всички ще ги калибрирам и добавя в Спелеото.

            Обхващат малки райони около Карнобат, Петрич и Вълчедръм.
            Аз искам само да питам какво стана с новите 5000 карти?(дано не е прекалено нахално)

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              5-хилядните сме ги получили, но съм малко натоварен, да приключим проекта (за който ги взехме). Нямам време да ги калибрирам, мога да кача само картите, по-късно ще ги калибрирам за Ози. Ще стане утре, нямам ги в къщи.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Да 5000 топография както всички знаем е много ценна. Може ли да помоля "dhv" или някой друг да ми изпрати картните листи които има на atanasovtr@abv.bg, защото са ми много необходими в момента. Благодаря предварително !

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Качих новите 5-хилядни карти, папка /Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/dhv/Topo 5000.
                  Така и нямам време да ги калибрирам засега, поне качвам картинките - 55 броя, по малко около Вълчедръм, Карнобат и Петрич, както и гр. Кюстендил.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Здравей DHV,
                    Срещнах две такива хартиени копия - хоризонтали само в кафяв нюанс и си казах, че с такъв отпечатък стават за векторизиране на хоризонтали.
                    Отворих само една и око всички са такива означава че ще могат по-лесно да се отделят хоризонталите. По-долу един опит с една карта малка по обем, направен набързо. Формата е .png,но не е проблем да бъде в .tif.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Pacific; 01-12-09, 11:46.

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      Не бих искал да разочаровам никого, но сериозно се опасявам за следното: През лятото в района на Триград (Родопите, близо до границата с Гърция) направихме опит за наслагване на данни от карти в М 1:25000 и в М 1:5000. Опитахме да насложим следните слоеве: т.н Формат на поземлените имоти (ZEM) (разработван от поземлените комисии на база карти М 1:10 000) и двата вида топографски карти. За съжаление неточността на съвпадение на контурите, особено в приграничната зона с Гърция достигна до ... 150 метра. По тази причина мисля, че трябва да се избере като носеща основа за обединяване на наличните топографски карти компромисна като мащаб топографска основа - М 1:50 000 е все още твърде дребномащабна, М 1:5 000 вече е твърде едромащабна (сечението на релефа при дребномащабните карти е далече по-генерализирано от това при едромащабните). Като най-подходяща основа се очертава 1:25 000. Това е и мащабът, предпочетен в горскостопанското проектиране за изчертаване на пътната мрежа, почвите, скалите, противопожарните съоръжения и други важни за горското стопанство характеристики на местността. Разбира се, пътната мрежа се доуточнява чрез сравнение с космически снимки, по-едрощамабни карти и преди всичко с проверка върху терена.

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Здравей,Caracondzul

                        Не разбрах откъде идва грешката-от неточности в картите К5 и К25, от земовете, от калибрирането?Търся отдавна К5 за именно този район-Триград ,Мугла,Борино -можеш ли да качиш на спелеото или да ми пратиш на мейл kuku1964@abv.bg?
                        Поздрави

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Първоначално публикуван от Caracondzul Преглед на мнение
                          При последното си посещение при съседите получих някои югославски карти на пограничните райони с България. Дадох им и линка на speleo, откъдето те си намериха и някои български карти за този район. Картите ми бяха дадени лично, но се договорихме за следното:

                          Мога да публикувам техните карти за районите на Пирот, Зайчар и Неготин (листове в мащаб 1:50000 на JNA-1970), ако можем да им предоставим чрез speleo нашите картни листове в мащаб 1:25000 (останалите мащаби са ги изтеглили от руски сайтове) за приграничния район в картни зони К3 : 43 Б,в,г; 32 А,б,в; 22; 23; 12г; 13в. Картите са интересни с нетипичната си километрична разграфка, а в отделни райони са много подробни по отношение и на българската територия.
                          Любопитно ми е какво стана с тези карти? По-добри ли са с нещо от тези на Генщаба? Ако не са и това е някакъв вид сделка, ми се вижда малко кон за кокошка...те нямат ли 25К?
                          Напомням, че все още събираме липсите от К9 и всякакви карти, качени за там, ще са от полза.

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
                            Любопитно ми е какво стана с тези карти? По-добри ли са с нещо от тези на Генщаба? Ако не са и това е някакъв вид сделка, ми се вижда малко кон за кокошка...те нямат ли 25К?
                            Напомням, че все още събираме липсите от К9 и всякакви карти, качени за там, ще са от полза.
                            100yanov и всички останали интересуващи се от топографски карти, здравейте и честита нова година. относно питането ти за карти К25 от зона К-9, мога да кажа, че се сдобих с някакви, като сред тях са и ценните за някои във форума участници, карти от района на гр. София. Имам обаче малък проблем с тях. На няколко места във всяка една карта има иницияли на собственика на картите и се притеснявам, че ако ги публикувам в този им вид лесно може да се разбере, че аз съм ги качил в интернет. Молбата ми е, ако мога да съм полезен с тези карти да изпратя на някого от Вас една такава карта или няколко и да дадете идея, как да се излезе от тази неприятна ситуация. Междувременно ще ревизирам картите с които разполагам от зона К-9 и ще кажа кои карти са при мен.Успех през новата година и пожелавам през тази година проектът да бъде завършен или поне доведен до финалната права.

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              А инициалите само като 2 букви ли са? Също така къде се намират в полето на самата карта или някъде по краищата и? По принцип няма невъзможни неща така че да се обработят картите стига така да не се повлияе много върху терена ако там са надписани като да не се изтрият ценни елементи. Но наистина трябва да се види точно за какво става дума.

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Only_ArcGis, Честита и Успешна година и за теб. Дал съм мейл малко по-нагоре, прецени каквото смяташ че можеш да архивираш и пратиш. Ще се постараем да го обработим и ако вида те удолетвори,тогава ще му мислим.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X