Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Първоначално публикуван от Tonysd Преглед на мнение
    Сега ви виждам темата
    Ако ви трябват мога да кача листите K-9-24-А-г, K-9-24-Б-а, K-9-24-Б-б, K-9-24-Г-а и K-9-24-В-а.
    А дали някой има К3-43-А-а,б,в,г и К5-43-В-а,б,в,г
    Трябва ни к-9-24-Г-а,но качи и другите на speleo-то,да видим с какво качество са.
    К3-43-А-а,б,в,г и К5-43-В-а,б,в,г ще ги кача на спелеото папка piz.

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Благодарности

      Довечера ще ги кача, защото ги нямам на служебния компютър.

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Картите са на сървъра.
        http://bgspeleo.info/others/Others/R...20TRII/Tonysd/

        Ще те помоля да качиш и К7-43-В-а,б,в,г ако не е затруднение.

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Първоначално публикуван от Tonysd Преглед на мнение
          Картите са на сървъра.
          http://bgspeleo.info/others/Others/R...20TRII/Tonysd/

          Ще те помоля да качиш и К7-43-В-а,б,в,г ако не е затруднение.
          Започнах да качвам тези четири карти които обработих в папката "Обработени карти зона К7"

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Това е актуален списък на липсите:

            Липси К-3

            K-3-12-Г-г
            К-3-13-В-в
            К-3-56-Б-б
            К-3-57-А-в,г
            К-3-57-Б-а,б,в,г
            К-3-57-В-б,г
            К-3-57-Г-а,б,в,г
            К-3-58-А-г
            К-3-58-Г-г

            Липси К-5:

            K-5-11-Г-г
            К-5-22-А-в,г
            К-5-22-Б-а,б,г
            К-5-23-А-г
            К-5-31-Б-б,в(черно-бяла),г
            К-5-31-В-б,г
            К-5-31-Г-а,б,в,г
            К-5-52-В-а,б,г
            К-5-52-Г-а,б,в,г

            Липси К-7:

            К-7-22-Г-б,в,г.
            К-7-31(всички)
            К-7-41(всички)
            К-7-42-А-а,в
            К-7-42-В-а,в

            За К-9 - там нещата са най-зле.

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Първоначално публикуван от piz Преглед на мнение
              Това е актуален списък на липсите:
              За К-9 - там нещата са най-зле.
              Кажи ги и тях ако трябва лично ми изпрати, че тази тме нещо я изгубих...
              Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Здравейте,
                Споделям какво е изоображението само на К_9_24_Б(СВОГЕ) в RasterDesing и GlobalMapper представено по-долу. Моля пробвайте за да не би проблема да е при мен. Не съм специалист, но мисля че е удълженo в северна посока ??
                Поздрави
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от tabak; 16-10-09, 13:13.

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  При мен се отваря нормално този файл, но по скриншотовете ми се струва че е имало временни проблеми с рендирането на изображението може би от видеото. А случайно да си се опитал едновременно да отвориш файла с няколко програми които да го четат едновременно? Тогава се получават подобни избозици доколкото си спомням с Глобал Мапера. А ако става само с този файл, а при отваряне на други е нормало може и да е повреден самия файл който ти имаш.

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Здравейте

                    Качих същия файл К9-24 -Ба, tabak,ако искаш, пробвай с него.

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      100yanov,
                      Вашият файл се отваря и с двете програми. Този,които имам на всичкото отгоре е и 13 Mb.
                      Благодаря

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        За нищо. Качих и каквото намерих за К7-31. Аз за това по-горе питах къде ги сторвате-мислех, че има някъде папки примерно К5000-необработени, К5000-обработени, К25000-необработени, К25000-обработени...та да може да се подменят картите с лошо качество, криво сканирани и т.н.Е,под "обработени" могат да се разбират много неща...примерно-с изрязани полета, изправени (в смисъла на dhv,) цветово оправени и накрая калибрирани...Но явно PIZ може да каже-щом определя липсите.

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          А сега се сетих,че има и 10 хилядни карти-нямам пред вид тези за ориентиране. Аз имам една такава хартиена и си спомням,че беше по-скъпа от другите..към 20 лв преди 5 години примерно.

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Според мен за целите на GPS K25 са достатъчно добри, стига да са с необходимото качество. По-точните неща са за геодезистите. Наскоро ме светнаха, че в общините имало и карти в мащаб 1:500, при които вариациите достигат не повече от 30 см. Е, това не е мое наблюдение или практика. Може и така да е. Но, Vector беше показал снимков материал за състоянието на такива може би карти.

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Малко с риск да изляза от темата-една питанка-някой може ли да обясни за т.нар. "чисто" пулково и пулково с поправки?

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Здравей 100yanov,
                                Защо не попиташ този от когото си получил информацията - какво е Пулково чисто ?. Явно някой е искал да се изкара важен. Ето то малко информация за Пулково взета от следния сайт:
                                http://ne-grusti.narod.ru/Glossary/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X