Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Съгласно писаните правила на форума, младшите участници нямат право да зареждат свои файлове във FTP на сайта. Познанията ми не достигнаха и да заредя изображенията в директорията на speleo-то. (Директорията Karti на форума е с парола, но това вече е друг въпрос). Към момента имам една карта, която е сканирана в няколко зони, като се надявам с това да мога да отговоря на въпроса за какво става дума. Посочете обаче някакъв адрес, към който да изпратя сканираното.

    Поздрави

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Първоначално публикуван от Caracondzul Преглед на мнение
      Съгласно писаните правила на форума, младшите участници нямат право да зареждат свои файлове във FTP на сайта. Познанията ми не достигнаха и да заредя изображенията в директорията на speleo-то. (Директорията Karti на форума е с парола, но това вече е друг въпрос). Към момента имам една карта, която е сканирана в няколко зони, като се надявам с това да мога да отговоря на въпроса за какво става дума. Посочете обаче някакъв адрес, към който да изпратя сканираното.

      Поздрави
      Следвай тези инструкции:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...62&postcount=5

      В папка "Работа по топографски карти" направи своя папка ! И внимавай да не изтриеш нещо !!!

      Filezila от тук: http://filezilla.sourceforge.net/

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Здравей,
        Cаrаcondzur
        Не съм спесиалист, но предоставената карта в черно-бял вариант според мен е практически неизползваема. ЗАщО ?: Условните знаци са около осемдесет на брой. Едва ли масовата аудитория ще иска да се ориентира, като ползва толкова много условни знаци. Графичното изображение поне на тридесет от тях се дублира - виж собствеността, сечите и пътищата и др. Да не говорим за дебелината на различните линии, където близките размери не се различават видимо.
        Такива тематични карти се правят вече на слоеве, включително с основа тоопографска карта за ориентация.
        Това е лично мнение не ангажиращо никого.

        Поздрави
        Последно редактирано от tabak; 27-10-09, 15:26.

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          А вършат добра работа особено за проекта на BGMountains където именно могат да се ползват тези данни за границите на горските масиви която е доста полезна информация. А и бих добавил колкото повече по-добре За общо ориентиране може и да са малко неудобни за работа, но като източник на допълнителни данни които да се използват в други картни продукти ще свършат доста добра работа.

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Имам молба към модератора - допуснах грешка и директорията със сканираните образи трябва да се "потопи" с още едно ниво надолу. От FTP-commander при мене не се получи. В директорията съм добавил временно програма, която използваме за преобразуване на координатите от Пулково 1942 в WSG84 - PhGeoCalc. Лесоустройствените карти имат и обобщен вид в мащаб 1:25000, базиран на 1:10000, но върху тях се изобразяват само камионните пътища (без пътеките), а границите на растителността са генерализирани. Използват се за карти на почвите, на скалите, на землищата.

            Преди десетина дни помолих за достъп до някои картни листове - вероятно директорията Karti е заключена по сериозни съображения. Какъв е начинът и при какви условия може да се получи достъп до нея?

            С пожелания за успешна работа
            Владо Колев

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Условиео за достъп до тази папка е да имаш право на ЛС (Лично съобщение) като това става като понатрупаш малко постове във форума. Иначе както ти споменаха и колегите по-горе кажи кои точно карти ти трябват (стига да не са в описаните липсващи от Piz), и ако ги няма на спелеото ще ги качим наново, по принцип на фтп-то са много малка част както спомена и Пасифик, главното съдържание е на спелеото сложено.
              П.С.
              Преместих папката ти в тази с другите топографски карти.

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Първоначално публикуван от Caracondzul Преглед на мнение
                Имам молба към модератора - допуснах грешка и директорията със сканираните образи трябва да се "потопи" с още едно ниво надолу. От FTP-commander при мене не се получи. В директорията съм добавил временно програма, която използваме за преобразуване на координатите от Пулково 1942 в WSG84 - PhGeoCalc. Лесоустройствените карти имат и обобщен вид в мащаб 1:25000, базиран на 1:10000, но върху тях се изобразяват само камионните пътища (без пътеките), а границите на растителността са генерализирани. Използват се за карти на почвите, на скалите, на землищата.

                Преди десетина дни помолих за достъп до някои картни листове - вероятно директорията Karti е заключена по сериозни съображения. Какъв е начинът и при какви условия може да се получи достъп до нея?

                С пожелания за успешна работа
                Владо Колев
                Голямото, истинското съдържание с топо карти е на спелеото. На тукашното ще ги прехвърля, когато приключи проекта. От време, на време, правя и BackUp на всичко, което правите.
                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Браво Caracondzul, видях че си качил част от карти за планините, тази информация ще е особено полезна за проекта BGMountains така че ако имаш карти за планинските райони те в момента ще свършат най-голяма работа. В папка с моето име съм качил една част за зона оригиналите на картата за зона К7 предоставени преди време от колегата Вектор, като е възможно да има припокриване с някои карти в папката с обработените карти.

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
                    Колега tabak , имам екселска таблица с координатите на всичките около 70 000 (седемдесет хиляди) триангулачни точки на територията на България.Съдържа координати в UTM система (доколкото разбирам...) , описание на местонахождението и още някакви номера , които не знам за какво са.Ако могат да помогнат за Проект 25000 , ще ги предоставя по подходящ начин.
                    Имам и подобна информация в DWG файлове , но не знам какво точно съдържа. Не мога да ги отворя - нямам АутоКад инсталиран .
                    Привет! може ли да ми пуснете на e-mail:mania_vd@abv.bg тази таблица.Предварително благодаря

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      Първоначално публикуван от manja Преглед на мнение
                      Привет! може ли да ми пуснете на e-mail:mania_vd@abv.bg тази таблица.Предварително благодаря
                      Таблицата си е все там където публикуваме всичко относно Проект 25000 - на спелеото.

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Искам да попитам някой трябват ли му карти в мащаб 1:100000 на Генщаба на България и не само и котито са готови калибрирани в Ози . Вчера набарах едно сайтче но още не съм изтеглил всички карти които покриват България. Мога евентуално като ги доизтегля да ги метна на спелеото, пък ако някой знае и друг източник на тези карти в този мащаб на България да каже защото аз поне не съм срещал.

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Аз съм изтеглил от torrents.ru пълен комплект топокарти от Генщаба, на цял свят, всички мащаби. Общо над 100 гигабайта. В тях имаше и голяма част от 100-хилядните за нашата територия, но не всички. Не съм проверявал скоро дали са добавяли нови карти.

                          Общо взето, няма смисъл от 100-хилядните при положение че има всички 50-хилядни. Съдържанието е същото, но доста по-генерализирано и съкратено. Полезни са в редки случай, когато трябва по-обзорна карта.
                          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            По принцип това е сайта тук който намерих http://maps.vlasenko.net/?lat=42.96&...addmap1=google
                            Картите които има на него покриват по принцип цялата територия на страната в мащаб 50000 и 100000 хиляди и наистина тези 100 хилядните са по-обобщени та затова попитах дали има смисъл да ги качвам на спелеото тъй-като почти всеки има тези с по-подробния мащаб.

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              На някой да му се намират листи от старата топографска карта на България 1:50000 издание 1933 година (първата)
                              ???

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                При последното си посещение при съседите получих някои югославски карти на пограничните райони с България. Дадох им и линка на speleo, откъдето те си намериха и някои български карти за този район. Картите ми бяха дадени лично, но се договорихме за следното:

                                Мога да публикувам техните карти за районите на Пирот, Зайчар и Неготин (листове в мащаб 1:50000 на JNA-1970), ако можем да им предоставим чрез speleo нашите картни листове в мащаб 1:25000 (останалите мащаби са ги изтеглили от руски сайтове) за приграничния район в картни зони К3 : 43 Б,в,г; 32 А,б,в; 22; 23; 12г; 13в. Картите са интересни с нетипичната си километрична разграфка, а в отделни райони са много подробни по отношение и на българската територия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X