Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    От моя телевизор е-сигурно нещо по настройките на Модзилата заради ъпгрейта. Тегли се с И Експлорер, остава и да върши работа.

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Използвай Internet Explorer Browser и ги тегли, като избереш с десен бутон на мишката "Save Target As". Не съм специалист по карти, но значително са по-добри от тези на Танасе(не са размазани и са четливи). Така че на този етап качвай и други ако имаш съобразявайки се с липсващите карти определени от DHV.

      Поздрави,

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Предоставените карти от г-н Стоянов съм ги обработил във фотошоп и експортирани в tiff формат без компресия с цел ако е необходимо последващо изправяне на картите. Добавил съм ги в папката "Obraboteni karti zona K7".
        П.С
        Между другото освен браузър може да се ползва и FTP клиента който се използван при качване на картите, даже е по удобен този вариант.

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Качих няколко от К5.

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Добавих К7-23.

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Карнобат и малко на изток.

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                K-5-25:k-5-26;k-5-35;k-5-36 съм ги качил в моята папака,просто не са отбелязани като налични.

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Освен това от к-7 съм качил и следните квадрати:к-7-27:к-7-36:к-7-44;к-7-45 и частично к-7-25:к-7-26;к-7-27,но и те не са отбелязани на разграфката липси,но са показани наличните карти на разграфките к7 изток и к-5 изток.Само уточнявам за да не става дублиране.

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Много навременно уточнение-до сега се ръководех от листовете "липси",не обърнах достатъчно внимание на листовете "изток", защото разграфката е друга (вероятно локалната разграфка на проект 25-не е лошо да ме светнете) и щеше да ми отнеме доста време да асоциирам кой лист с 4етирицифрен номер от PIZ на какво съответства.И сега не ми е ясно например в квадрант К5-34 кои листа липсват, защото тази разграфка не ги припокрива еднозначно.Качвам К5-33 и един лист-ъпгрейд-липси-за К5,както го разбирам до момента.Ако е така, може да го замените с лист Липси-К5 от тези в папка Tanase.Ако не-можем да търсим карти и по списък (номенклатура), не само по схеми.

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      Мога ли да помоля някои от София да ми запише едно двд с карти 5 и 25 мащаб понеже пиша от един тел и нямам интернет Благодаря ви

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
                        Много навременно уточнение-до сега се ръководех от листовете "липси",не обърнах достатъчно внимание на листовете "изток", защото разграфката е друга (вероятно локалната разграфка на проект 25-не е лошо да ме светнете) и щеше да ми отнеме доста време да асоциирам кой лист с 4етирицифрен номер от PIZ на какво съответства.И сега не ми е ясно например в квадрант К5-34 кои листа липсват, защото тази разграфка не ги припокрива еднозначно.Качвам К5-33 и един лист-ъпгрейд-липси-за К5,както го разбирам до момента.Ако е така, може да го замените с лист Липси-К5 от тези в папка Tanase.Ако не-можем да търсим карти и по списък (номенклатура), не само по схеми.
                        В схемите К5 изток и К7 изток са нанесени наличните карти от piz, те са в друга разграфка, защото са обработвани и налепени в някаква ГИС, след това са нарязани в НАТО-вска разграфка. Всички защриховани карти с жълт номер са НАЛИЧНИ. Отдолу се вижда разграфката в система 1970, може да се определи кои листа липсват (или са частично застъпени) по защрихованото покритие. Неудобството е, че трябва да се проверяват и двете разграфки, за да се види дали листа го няма и в двете.
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Ще направя списък на липсващите карти които са частично припокрити от к5 и к7 изток.

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Трябват ли на някого сателитни снимки, калибрирани за OziExplorer?

                            Сваляни от Гугъл със SAS Planet, от нива 17, 18, 19. Постепенно ще сваля цяла България с ниво 17, където има висока резолюция ще я свалям от ниво 18, а градовете от 19 (където има). Свалям ги на парчета по разграфката на картите от Генщаба.
                            След свалянето коригирам калибровката, защото почти навсякъде снимките имат измествания.

                            Засега са малко, но ще се увеличават. Ако има интерес мога да ги качвам на спелеото.
                            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Ако качиш ozfx3-та за цяла Българя ще е иделно.
                              И аз сега дърпам зоом 17 ама има още много.
                              Последно редактирано от 777; 23-07-09, 18:23.
                              2000 Jeep Grand Cherokee WJ 3.1

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Според мен ще е супер-има интерес,разбира се! Може би дори би било добре в раздела “карти“, да има подраздел “ сат. снимки“ с актуално инфо и препратки към местата, където се намират. Тъй като DHV вече е предложил разграфка (по генщаба) ,остава да се уточнят имената на кропнатите снимки-примерно ..номенклатурата на съответсващия картен лист 50К, но накрая –SAT..или нещо друго. Трябва да се уточни компресията- аз съм свалял като TIFF, но не считам, че ще е удачно за теглене-по-скоро ECW..Може да има примерно 2 подпапки-К34 и К35....аналогията със система 70 май също е неудачна.В самите подпапки пак да има подпапки с екселска таблица (примерно),където да фигурират: номер на снимката,съотв. на номера на картата; резолюция , зоом или левъл, при който е свалена; Дата, на която е снимана (не датата, на която е качена в гугъл!),дали допълнително е изправяна, може би компресията..естествено веднага изниква проблем със границите на снимките, където преливат висока със средна разделителна способност...но нали за това е форума :-)..може някакъв индекс-хай, мидъл, хибридна...мисълта ми е този, който търси, от тази таблица да има някаква отправна точка...като цяло идеята ми харесва и ще помагаме с квото..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X