Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Здравейте,
    Имам всички сръбски 1:25000 карти (832 карти) и да го качите на някой, който да ми даде 39 български 1:25000 карти от този списък:
    http://yfrog.com/my25000pp
    Ако проявявате интерес мога да се свържете с вашия имейл:
    bgmountains.org @ gmail.com
    Имам всички 50000, 100000 и 200000 сръбски топографски карти.
    Ако се интересувате аз ще ви изпратя моята поща.
    Не използвам скайп: (

    Коментар


    • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Първоначално публикуван от beard Преглед на мнение
      Ако се интересувате аз ще ви изпратя моята поща.
      Не използвам скайп: (
      Интересувам се, изпрати си email-адреса на bgmountains.org @ gmail.com за подробности.

      Коментар


      • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        И аз се интересувам от топографски карти на Сърбия. Имам почти всички на българия М 1:25000. e-mail: cho2@mail.bg

        Коментар


        • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Аз ви пише имейл.

          Може би е погрешно темата, но аз ще попитам.
          Къде мога да намеря българска геоморфоложки и хидроложки карти?

          Или някои метеорологични и хидрологични данни като температура, вятър ... за специфична станция в граничната зона. Има ли институция, като хидро-метеорологичен институт, които събират, че видът на данните, и е възможно да се получи, че видът на данните, за моите изследвания.
          Аз не можах да намеря нищо от Google.

          Благодаря предварително.

          Коментар


          • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Имам геоморфоложки .... някъде .... бяха на един компакт диск, ама първо трябва да ГИ НАМЕРЯ ....
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Здравейте,
              Били ли сте разглеждали за карта?

              Коментар


              • От: До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Здравейте.
                Не вярвах че няма да мога да намеря в мрежата Ozf2img конвертор за формат Ozf2. Попадам само на конвертор за формат Ozf3. ного ще съм благодарен ако някой ми помогне да намеря конвертора за формат Ozf2.

                Коментар


                • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  IMG2ozf:
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Здравейте, имам няколко 25к карти от зона к9. Може ли някой да сподели дали има опит и да ми даде съвет как да ги геореферирам в аркгис (за съжаление там няма координатна система 1970, а и картите нямат никакви координати по тях). Разгледах данните от фтп-то ви и не успях да ги открия там. Картите са с абревиатури к9-26-г-в и к9-26-в-г.

                    Също така, дали може да някой има гридове в utm с границите на картните листа (25к) за отделните зони от 1970.

                    Благодаря ви предварително!

                    Коментар


                    • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      По-долу геореферираните картни листи, но не чрез аркгис. Също и координатите им в UTM. В Internet пространството карти 25К, няма да намериш, но картни схеми или нещо подобно - да. Всички програми имат чудесни обучаващи "tutorials", така че едва ли някой ще седне да обяснява процеса на георефериране. Във всички програми принципа не георефериране е един и същ. Който има желание сяда , чете и действа. Създаването на грид е също къртовкска работа, така че ако ти трябва си го направи.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Здравей, благодаря ти за отговора и за реферираните карти, но явно не съм се изразил добре

                        Нямам проблеми с геореферирането, а с координатната система 1970 и с координатите на картните листи, които липсват по самите карти. Откъде мога да ги намеря в табличен вид? 1970 има ли аналог с някоя друга координатна система и ти в коя геореферираш картите преди да ги трансформираш в UTM? Или направо ги геореферираш в UTM?

                        Опитвам се да ги геореферирам в 1970 и след това да ги трансформирам в UTM, за да не се получат измествания/изкривявания.

                        Благодаря за помощта и поздрави!

                        Коментар


                        • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          В табличен вид има малко данни в : bgspeleo/Rabota po topografski karti-NE TRII/dhv
                          и пост 124 - http://offroad-bulgaria.com/showthre...t=20490&page=7 за К7 в табличен вид с по-различна подредба.
                          В графичен: bgspeleo/Rabota po topografski karti-NE TRII/pepelnew

                          След като имаш координатите на един картен лист от дадена зона в 1970, можеш да получиш координатите на всички листи за съответната зона.

                          Аз използвам GlobalMapper за георефериране. Пробвал съм и с повече координати за рефериране, но ефект от подобрение няма. Ползвай си четирите краища на листа.

                          П.П -Точността на тези картни схеми не е голяма поради големината на мащаба. Средното отклонение за триангулачни точки варира от 5 до 25 м. За ориентиране стават. Точността им е съпоставима с такава направена използвайки данните от GoogeEarth.
                          Последно редактирано от tabak; 01-03-11, 11:15.

                          Коментар


                          • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Здравейте, на всички.
                            Приятели, радвам се, че има интерес към програмата ArcGis. Имам някои неща за георефериране на топографски карти в ArcGis и мога да дам в WGS84, UTM35N, като ще пробвам да ги конвертирам и в 1970-та. ако има интерес разбира се.

                            Коментар


                            • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Tabak, благодаря ти за помощта Излиза, че районът който ме интересува в момента се пада на границата между зони к3 и к9, но за съжаление не разполагам с картите от к3 ( к3-56-в-в и к3-56-в-г ). Ако случайно ги имаш и не е проблем да ги споделиш...ще съм много благодарен. И въобще някаква идея дали по някакъв начин човек може да се сдобие с всички 25к за България?

                              Малък принос към всичко съфорумци от мен. Данните от openstreetmap в .shp формат за цял свят може да дръпнете от тук - http://download.geofabrik.de/osm/

                              Коментар


                              • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Първоначално публикуван от Only_ArcGis Преглед на мнение
                                Здравейте, на всички.
                                Приятели, радвам се, че има интерес към програмата ArcGis. Имам някои неща за георефериране на топографски карти в ArcGis и мога да дам в WGS84, UTM35N, като ще пробвам да ги конвертирам и в 1970-та. ако има интерес разбира се.
                                Здравей,
                                ако имаш грид за зоните - давай насам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X