Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Добре, че ми напомнихте за картите. Който е заинтересуван, може да ги намери в спелеото.

    Я да питам аз - някакви успешни опити за сваляне на хоризонтали от 5к картите има ли вече?

    Коментар


    • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Дидо,ще може ли да качиш отново лист 730_1_2_Gostivar.jpg?

      Коментар


      • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
        Я да питам аз - някакви успешни опити за сваляне на хоризонтали от 5к картите има ли вече?
        То за успешни има, ама не толкова бързи. Става въпрос за тези с кафявото изoбражение на хоризонталите в картите. Средно със съществуващите програми за около 1.5 часа, може да се векторизира картен лист.
        Последно редактирано от tabak; 21-04-11, 08:09.

        Коментар


        • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          1.5 часа е добре. На мене ми отне около 6-8 часа 1 лист с EasyTrace всички хоризонтали вкл 2.5 метровите допълнителни на места. Става дума за силно пресечен терен с много скали и вертикална денивелация над 1200 м.

          Коментар


          • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Първоначално публикуван от piz Преглед на мнение
            Дидо,ще може ли да качиш отново лист 730_1_2_Gostivar.jpg?
            Готово

            Коментар


            • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
              1.5 часа е добре. На мене ми отне около 6-8 часа 1 лист с EasyTrace всички хоризонтали вкл 2.5 метровите допълнителни на места. Става дума за силно пресечен терен с много скали и вертикална денивелация над 1200 м.
              Пробвах на доста по-лек терен. Но, при картите с кафявите хоризонтали поне се изчистват всякаква допълнителна информация от други разцветки. Времето при терен над 1200 м и други изображения за него значително се увеличава и предполагам, че е нормално за такъв тип хоризонтали.

              За подобрение по преценка, ако някои хоризонтали са еквидистантни линии, могат да се копират успередно един на друг. Дори и да имат малки различия , ако са сплайл линии могат да се дообработят.
              Последно редактирано от tabak; 21-04-11, 12:05.

              Коментар


              • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                За подобрение по преценка, ако някои хоризонтали са еквидистантни линии, могат да се копират успередно един на друг. Дори и да имат малки различия , ако са сплайл линии могат да се дообработят.
                Имаше такива пасажи в картата. Няма нужда от копиране, понеже резултантния ДЕМ апроксимира наклона. В случая векторизирах само 25-метровите без междинните 5. Там обаче излиза един друг проблем - получава се специфично терасиране по ридове и долини когато се генерира ДЕМ.

                Все пак се оказа, че ако се наложи да правиш къси участъци от 5 метровите заради специфични детайли в терена, губенето на време е почти съизмеримо с това да направиш целия 5 метров хоризонтал.

                Иде реч за карти с кафяво/черно/синя разцветка иначе.

                Коментар


                • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Здравейте. Прочетох, че се опитвате да съберете всички 25-хилядни карти на България и след като проверих моите (и аз ги събирам) мога да ви изпратя картни листове К-5-31-Г-в, К-9-48-А-а и К-9-48-В-а, които доколкото видях ви липсват. Ако може някой, който се занимава с този проект, да ми даде ел. поща или скайп за връзка ще му ги изпратя, понеже за три картни листа няма смисъл да си играя да ги качвам в спелеото, а нови скоро не се очертава да получа.

                  Коментар


                  • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    изпрати ги на mgyy@abv.bg

                    Коментар


                    • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      Здравейте,
                      има ли някой, може би, на геоморфоложка карта на България?
                      Трябва само част от западно от София до границата със Сърбия.

                      Мога да предлагат голямо разнообразие от карти на Сърбия (топографски, геоложки, земя, ерозия карта)

                      Благодаря предварително

                      Коментар


                      • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Незнам дали тази върши работа. Геоложка карта на Карпато-Балканидите между Мехадия, Оравита, Ниш и София M1:300000:
                        http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3334431

                        Коментар


                        • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          За съжаление не
                          И все пак ние трябва да геоморфологични картата.
                          Тази карта е много добра и със сигурност ще ми помогне веднъж.
                          Благодаря все пак

                          Коментар


                          • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Уважаеми колеги,

                            поставил съм си малко странна задача - установяване на имената на иначе безименните върху стандартните топографски карти коти. В досегашната база данни разполагам с координатите на около 20 000 проверени по местонахождение коти (сравняват се котите от всички разполагаеми топографски карти с всевъзможни текстови данни). Особено полезни са 25000-те карти. Готов съм да предоставя на всеки разработения досега скромен софтуер. От първоначално 72000-те коти тези, които се локализират на терена са 20 000, за проверка остават около 16 400. Целта ми е разработка на пълната топонимика с географска локализация на височините в страната.

                            Молба: Azyrafel, адресът ми е vladakolin@abv.bg. Моля, изпратете ми трите картни листа. Ако някой разполага с картни листове от зона К9-47, моля да ги качи в Speleo (около Пловдив) - в момента липсват.

                            Коментар


                            • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Качени са в Спелеото в папка K9_47_25K.

                              Коментар


                              • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Благодаря на tabak.

                                Предложението ми за досегашните резултати от изследването на топонимиката, допълнено от географска локализация, остава открито. При интерес, моля пишете ми на посочения адрес до края на този месец. ПОЗДРАВИ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X