Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
    Piz между другото аз още преди около 4 месеза бях направил подобно упътване за работа с GIMP как се обработват карти в темата "Методи и програми за обработка на растерни карти", там вече направих един ъпдейт и допълнение с обещаното упътване.
    Tова съм го пропуснал.Дръпнах нещата - много добро упътване.Ако сега някой направи такова упътване за калибрирането с ози ще е много добре.

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Ето всички липсващи листа:
      Липси К-3

      K-3-12-Г-г
      К-3-13-В-в
      К-3-56-Б-б
      К-3-57-А-в,г
      К-3-57-Б-а,б,в,г
      К-3-57-В-б,г
      К-3-57-Г-а,б,в,г
      К-3-58-А-г
      К-3-58-Г-г

      Липси К-5:

      K-5-11-Г-г
      К-5-22-А-в,г
      К-5-22-Б-а,б,г
      К-5-23-А-г
      К-5-31-Б-б,в(има черно-бяла),г
      К-5-31-В-б,г
      К-5-31-Г-а,б,в,г
      К-5-52-В-а,б,г
      К-5-52-Г-а,б,в,г

      Липси К-7:

      К-7-22-Г-б,в,г.
      К-7-41-Б-а,б,в,г
      К-7-41-Г-а,б
      К-7-42-А-а,в
      К-7-42-В-а,в

      Липси К-9:

      K-9-23-А-б,в,г
      К-9-24-В-г(София) !!!!!!
      К-9-24-Г-б
      К-9-25-В-а,в,г
      К-9-34-А-а,б
      К-9-34-Б-б
      К-9-43-В-а,б,г
      К-9-43-Г-в
      К-9-44-А,Б,В,Г(цялата зона)
      К-9-45-А,Б,В,Г(цялата зона)
      К-9-46-В-в,г
      К-9-46-Г-а,б,в,г
      К-9-47-А,Б,В,Г(има някои листа ,но са черно-бели,много изкривени)
      К-9-48-А-а,в
      К-9-48-В-а,в
      К-9-53-Б-а,б,в,г
      К-9-53-Г-а,б,в,г
      К-9-54-А-а,б,в,г
      К-9-54-Б-а,б,в,г
      К-9-54-В-а,в
      К-9-54-Г-б,в,г
      К-9-55-А,Б,В,Г(цялата зона)
      К-9-56-А-а,б,в,г
      К-9-56-Б-а,б,в,г
      К-9-56-В-а,в
      К-9-56-Г-б
      К-9-57-А-б,г
      К-9-57-Б-а,б,в,г
      К-9-57-В-а,б,г
      К-9-58-А-а,в
      К-9-58-В-а,в
      К-9-63-Б-а,б,в,г
      К-9-63-Г-а,б,г
      К-9-64-А-а,в
      К-9-64-В-а,б,в
      К-9-65-Б-б,г
      К-9-66-А-а,б,в
      К-9-66-Б-а,б
      К-9-67-А-а,б,в,г
      К-9-67-Б-а,б
      К-9-68-Б-а,в


      Ще правя актуализация когато излезне нещо ново.
      Последно редактирано от piz; 18-10-09, 23:57.

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        На Спелеото в директория /Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/dhv съм качил инсталационен файл за Мапсорс на "BG Topo Map". Довечера ще пусна отделна тема за проекта.
        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Малииии....
          За северозападна България си избил рибата!!!

          Голям кеф!
          По-подробна до сега не съм виждал. Където има вкарани данни де ...
          Е, разбира се като изключим 50 000
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Където има вкарани данни, те са от всички източници, включително 1:50000 и 1:25000, така че ще бъде толкова подробна колкото тях. Само около Враца е така, и то далеч непълно. Останалата част е само пътна прежа и населени места, в момета се занимавам с нея, за да има работеща основа. После ще се попълва останалото съдържание....
            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Уважаеми колеги, опитах се да намеря целия набор карти в мащаб 1:25000, който досега е зареждан в сайта. Вероятно греша някъде, но не намерих необходимата папка. Липсват ми картните листове на Врачанската планина, търся каквото има за Родопите. По принцип и аз работя като Вас със GPS, само че на базата на т.н. ZEM-формати (карти в мащаб 1:10000, които се използват в лесоустройството). Стандартната среда за визуализация е EasyMap. Тези карти са доста точни, като на тях са дадени и границите на резервати, природни паркове и други забележителности. На тях се изобразяват и всички горски пътища. Ако някой проявява интерес имам E-Mail: vladakolin@abv.bg.

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Ами, може да споделиш с нас ... нещо ...

                Мен лично ме интересуват Странджа и Сакар.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Първоначално публикуван от Caracondzul Преглед на мнение
                  Уважаеми колеги, опитах се да намеря целия набор карти в мащаб 1:25000, който досега е зареждан в сайта. Вероятно греша някъде, но не намерих необходимата папка. Липсват ми картните листове на Врачанската планина, търся каквото има за Родопите. По принцип и аз работя като Вас със GPS, само че на базата на т.н. ZEM-формати (карти в мащаб 1:10000, които се използват в лесоустройството). Стандартната среда за визуализация е EasyMap. Тези карти са доста точни, като на тях са дадени и границите на резервати, природни паркове и други забележителности. На тях се изобразяват и всички горски пътища. Ако някой проявява интерес имам E-Mail: vladakolin@abv.bg.
                  Картите които са събрани досега и са сложени в сайта се намират на адрес: бгспелео.инфо/отхерс (напиши това на латиница) и там в папка "Работа по топографските" карти се намира каквото сме намерили. Иначе да тази информация с която разполагаш и ако можеш да споделиш с нас ще бъде много полезна.

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Малко уточнение - не всички карти ги има на спелео-то.Картите които Vector качи бяха изтрити и ги няма дори в domainbg(там има само к9,част от картите 1:25 000 от DHV и 1:5000 които DHV качи).На спелеото останаха само част от картите.
                    До Carcondzul - кажи кои листа те интересуват , за да ги качим на спелео-то(но първо погледни в папка dhv(в папка к9 има няколко листа Родопи).А колкото до 1:10 000-те,ако не е проблем си направи папка в спелеото и ги качи.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      Картните листове в мащаб 1:10000 се използват за целите на лесоустройството и съдържат много подробна пътна мрежа. Те се изработват на всеки десет години и са неразделна част от лесоустройствените проекти, които са документ, на базата на който се извършва стопанисването на горите в България. Тези карти нямат координатна мрежа и са без хоризонтали, но са разработени на базата на топографски листове в мащаб 1:10000, Балтийска координатна система, 1970 г и са с прецизни координати. Орографската мрежа (системата от била), хидрографската мрежа (реки и дерета), границите на растителността, (отчасти наименованията на била и дерета), както и трайната теренна маркировка (границите между горските отдели) е дадена с най-малки подробности, допълнително уточнявани с космически снимки. Размерът на тези картни листове е 594х840 мм, което съответства на формат А2. Подобни скенери са рядкост. По тази причина картните листове се изработват като репродукция на оригинали (съхранявани в Агролеспроект ЕООД,София, Софроний Врачански 10) по фотографски метод. Цените им са около 5 лв за неоцветено копие и 15 лв за цветна карта с информация за предвижданите сечи и залесявания. Особено подходящи са за уточняване на пътната мрежа върху картни листове с по-едри мащаби. Ако има интерес, мога да съдействам за среща със специалисти-лесовъди, за да обсъдим евентуалните взаимни интереси. Имам намерение да съпоставя информацията от тези карти и картни листове в мащаб 1:25000 в чертожната среда на AutoCad и след това да създам файлове в .tiff формат.

                      Работя върху подреждането на разполагаемата картна информация в следната йерархия:

                      1. Руски генерален щаб - 1:100 000
                      2. Руски генерален щаб - 1:50 000
                      3. Налични топографски листове 1:25000

                      Първите две нива от йерархията са ми попълнени 100%. Освен това някъде в архива имам и югославски карти за пограничните райони между Сърбия и България в мащаб 1:50 000 (трябва да поразровя архива) на югославската армия.

                      Хиляди благодарности за предложената ми помощ за попълване на колекцията. Ще сравня това, с което разполагам, за картите в мащаб 1:25000, с това, което е в момента върху спелеото и публикувания списък с липси. Ще опитам да намеря някои от липсващите листове.

                      С пожелания за успешна работа: Владо Колев

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Здравейте,
                        Сравнението между достъпните от спелеото карти и списъкът на липсите показа, че следните карти евентуално са били изтрити или
                        представени под друга форма (за Картните зони К-5 и К-7)

                        Липси K-3
                        (българските части)
                        К-3-22
                        К-3-23
                        К-3-24
                        К-3-25
                        К-3-32 до К-3-37
                        К-3-42 до К-3-47
                        К-3-56 до К-3-58
                        На спелеото са намерени:
                        К-3-43-Аа
                        К-3-43-Аб
                        К-3-43-Ав
                        К-3-43-Аг
                        K-3-47-Aг
                        K-3-47-Бв
                        K-3-47-Бг
                        K-3-47-Вг
                        K-3-47-Га
                        K-3-47-Гв
                        K-3-47-Гг
                        K-3-55-Бб
                        K-3-55-Бв
                        K-3-55-Гб
                        K-3-56-Аа
                        K-3-56-Аб
                        K-3-56-Aв
                        K-3-56-Aг
                        K-3-56-Бв
                        K-3-56-Га
                        ***************
                        Липси К-5
                        К-5-11
                        К-5-12 (цялата зона)
                        К-5-13А
                        К-5-13-В
                        К-5-13-Г
                        К-5-14-Б
                        К-5-14-В
                        К-5-14-Г
                        К-5-15
                        К-5-16
                        К-5-17
                        К-5-21
                        К-5-22-А-а
                        К-5-22-А-б
                        К-5-22-Б-в
                        К-5-22-В
                        К-5-22-Г
                        К-5-23
                        К-5-24
                        К-5-25
                        К-5-26
                        К-5-31
                        К-5-32
                        К-5-33 до К-5-37
                        К-5-41
                        К-5-43
                        К-5-44


                        Липси К-7
                        К-7-15 (цялата зона)
                        К-7-23 (цялата зона)
                        К-7-24 (цялата зона)
                        К-7-25
                        К-7-26
                        К-7-27
                        К-7-28
                        К-7-32-Вб
                        К-7-32-Гб
                        К-7-33-Б бвг
                        К-7-33-В
                        К-7-33-Г
                        К-7-34
                        К-7-35
                        К-7-36
                        К-7-38
                        К-7-41 до К-7-45 (без К-7-45-Гг)
                        К-7-47-Аг
                        К-7-52
                        К-7-53-Аа
                        К-7-53-Аб
                        К-7-54-Ба
                        К-7-54-Бб
                        К-7-56
                        К-7-57
                        Редица от тези липси в зоните К-5 и К-7
                        се припокриват от карти, предоставени с друга разграфка


                        Липси К-9

                        К-9-13-Гг
                        К-9-25-Ав
                        К-9-43-Вв
                        К-9-47 (цялата зона, но съм доволен и на черно-бели)

                        Планът ми е да направя инвентаризация на всичко качено, за да знам какво следва да се търси в геодезическите архиви:

                        С пожелания за успешна работа

                        Владо Колев

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          В идните дни мога да започна допълване на данните на спелеото с това което е било изтрито стига да не съм пропуснал някоя карта качвана временно там, но мисля че ги имам всичките. Мисля че и колегата piz също ги има и може да помогне за допълване на изтритите липси.

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Caracondzul,
                            По-долу линк към фирма, сканираща растерни карти и съответни цени. Дали са актуални към момента не знам, но това е обявено(според мен цените не са пренебрегване за организация, която по-принцип актуализира картни листи).



                            Моля, линкове към чужди сайтове да се разпространяват по друг начин.
                            Последно редактирано от Pacific; 22-10-09, 20:23.

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Аз също имам всичко, което е минавало досега през Спелеото.

                              А между другото вчера се разбра, че има надежда да се намерят всички 25-хилядни карти. Наш колега има познат, от когото може би може да ги вземе (прозвуча като известен виц...). Не знам обаче в какъв вид и кога. Засега нищо конкретно.
                              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Първоначално публикуван от Caracondzul Преглед на мнение
                                Планът ми е да направя инвентаризация на всичко качено, за да знам какво следва да се търси в геодезическите архиви:

                                С пожелания за успешна работа

                                Владо Колев
                                Не разбрах каква е идеята за инвентаризация - на предишната страница(16) съм дал пълен списък на липсите по зони(всички останали карти са налични)За зони К5 и К7 ще направя по нататък едно допълнение,защото в момента съм ги дал актуални като покритие в 2-те разграфки,а не по координатна система "1970-та година".(към момента наличните листа са около 1134(около 80 повтарящи се листа) в координатна система "1970-та година" и 325 в другата разграфка.
                                За цените разбрахме,но не се разбра дaли ще видим картите 1:10 000.
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X