Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Използвах го и намерих всякакви карти на БГ. Искам само за морето кари, а не общи сухоземни + 1-2 мили от брега.

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Ето тук има малко
      http://agabaga.dir.bg/_wm/gallery/?d...4e5cfaf569e0ed

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Качих на Спелеото картите преодставени от колегата Zahari007 за района около Русе в папката с моя ник. Файловете са с име Ruse1.rar и Ruse2.rar. Картите са в мащаб 1:5000 в tiff формат с данни за терена от 1974г.

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Здравей Icpart,

          В Ruse2.rar 5К са от Врачански и Михайловградски райони.

          Привет

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Благодаря Табак за поправката. В интерес на истината направо качих файловете които ми прати колегата и този втория не го бях отварял да видя от кои зони са картите.

            Коментар


            • Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Предлагам ви един линк от който можете да си дръпнете изключително подробни армейски топогравски карти на България и почти целия свят! Картите са правени за генералния щаб на руската армия и са изключително прецизни и подробни..!!!

              http://www.topomaps.eu/europe/bulgaria.shtml

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                Предлагам ви един линк от който можете да си дръпнете изключително подробни армейски топогравски карти на България и почти целия свят! Картите са правени за генералния щаб на руската армия и са изключително прецизни и подробни..!!!

                http://www.topomaps.eu/europe/bulgaria.shtml
                Мнението е копирано от друга тема. Реших да го добавя и тук за всеки случай.
                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                  Предлагам ви един линк от който можете да си дръпнете изключително подробни армейски топогравски карти на България и почти целия свят! Картите са правени за генералния щаб на руската армия и са изключително прецизни и подробни..!!!

                  http://www.topomaps.eu/europe/bulgaria.shtml
                  Също на който му е интересно за тези карти може да погледне и тази малко позабравена тема от форума ето тук:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7443

                  Коментар


                  • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Качвам 7 топографски карти М 1:5 000 за общо ползване. Имам и други ама още не сам ги сканирал. Молбата ми е ако може някой да сложи координати за да мога да ги векторизирам в WGS 84 проекция UTMНатиснете снимката за да я уголемите

Име:K-3-55-224.jpg
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5179596Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K-3-55-191.jpg
Прегледи:1
Размер:159.4 КБ
ID:5179597Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K-3-55-192.jpg
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5179598Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K-3-55-189.jpg
Прегледи:1
Размер:174.9 КБ
ID:5179599Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K-3-55-190.jpg
Прегледи:1
Размер:156.3 КБ
ID:5179600Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K-3-55-208.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5179601Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K-9-26-196.jpg
Прегледи:1
Размер:177.2 КБ
ID:5179602

                    Коментар


                    • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      Координатите на картните листи в . pdf format без тази от К9. Трансформирани са за зона 35. Напоследък карти на държавни агенции създават карти за странат в WGS84 UTM, използвайки една зона(35). Това е ако картнитните листи са разделени от 24 deg.

                      По-добре архивирай картите и ги изпрати в .rar формат отколкото като картинки. Така изглеждат лошо сканирани
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от tabak; 26-05-10, 16:17.

                      Коментар


                      • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Имам проблем с качване на .rar, ако искаш ми дай поща да ти ги пратя.

                        Коментар


                        • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Изпратих ти лично съобщение за имейла , но в настройките не си ги настроил да ги приемаш.
                          Последно редактирано от tabak; 27-05-10, 16:01.

                          Коментар


                          • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            След малко ще кача на /Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/ в папка моя профил една карта, която мисля, че ще бъде полезна.

                            Коментар


                            • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Там са отразени зони К-3, К-5, К-7 и К-9, заедно със цялата разграфка до 1: 5000

                              Коментар


                              • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                                Изпратих ти лично съобщение за имейла , но в настройките не си ги настроил да ги приемаш.
                                Аз съм младши участник, а такива като мен нямат много права във форума включително и немогат да получават лични съобщения.
                                Предполагам, че не искаш мейла ти да става обществено достояние затова guspei4a@abv.bg. Аз ще ти пратя картите, а ти ги качи като .rar.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X