Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Качени нови сателитни снимки, нива 17 и 18.
    Може би трябва да отворя нова тема за сателитните снимки. Успяха веднъж да ме баннат от Гугъл, ако се случва често не е добре. SAS планетата няма никаква защита от бан, освен бавните заявки, но явно само това не помага. Може би ще трябва да организираме някаква обмяна на изтегления кеш.

    Може да мина и на друг вариант: Google Earth + PlaceMaker + MapBuilder.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Това е списък на липсващите карти или частично застъпени с картите които качих аз:
      К-7-14-Г-в; К-7-14-Г-г

      К-7-15-В-б-в; К-7-15-В-г; К-7-15-Г-в; К-7-15-Г-г

      К-7-24-А-а; К-7-24-А-б ;К-7-24-А-в; К-7-24-А-г; К-7-24-Б-а; К-7-24-Б-б-; К-7-24-Б-в; К-7-24-Б-г; К-7-24-В-а; К-7-24-В-б; К-7-24-В-в; К-7-24-В-г;

      К-7-25-А-а; К-7-25-А-б; К-7-25-А-в; К-7-25-А-г; К-7-25-Б-а; К-7-25-Б-б

      К-5-34-А-а; К-5-34-А-б; К-5-34-А-в; К-5-34-А-г; К-5-34-В-а; К-5-34-В-б; К-5-34-В-г; К-5-34-Г-а; К-5-34-Г-в

      Останалите квадрати на изток от к-7-25; к-7-33; к-7-43; к-7-53;
      к-5-13; к-5-23; к-5-34 са налични 100%

      PIZ, коя е тази оригинална разграфка за Силистра?[/QUOTE]

      Ето това имам в предвид и не е само за Силистра : хttp://bgspeleo.info/others/Others/Rabota%20po%20topografski%20karti-NE%20TRII/piz/l2.jpg

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Направих списъка за улеснение,за да не се търси по двете разграфки.

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          PIZ това, което предостави преди и сега с това качество е изключително полезно и практично в рамките на зоните, но не и като цяло ако човек иска да използва картите за цялата страна. На практика практически за обикновенния потребител картите в двете системи на разграфка са почти неприложими(не казвам невъзможни за ползване), като имам предвид ориентирането в преходните зони с различни разграфки. Надявам се и някой друг да предостави картите за останалите зони съгласно разрафката, която е прложена за К7 и К5 от Вас.
          Последно редактирано от tabak; 10-08-09, 20:47.

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Качвам липсите за К7-14,15,24. Тия дни,ако ми остане време, ще потърся и оставащите посочени по-горе. Имам молба- трябват ми изправени и калибрирани листата от К3-Понор планина от дефилето на запад до границата и Врачански балкан, ако има и 5 и 10К за там също във връзка с една експедиция-просто нямам никакво време да си ги калибрирам аз, а и нямам растер дизайн..Ако някой има доброто желание да ги метне на някоя папка във спелеото или по друг начин,, ще съм му много благодарен. Ако трябва да ги изброявам, няма проблем. PIZ,оригиналната разграфка (Силистра) си е ок, нещо не си преброил правилно квадратчетата.Поздрави.

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Имаш ли достъп до картите на ftp.offroad-bulgaria.com?
              Там има 5-хилядните и 25-хилядните на Врачански Балкан. Останалите (1:25000 на запад от Понор) ги имам калибрирани, но не са изправяни. От изправянето няма да се подобри нищо, точността на картите си е такава - обсъждано е.
              Ако не можеш да теглиш от фтп-то, ще ги кача на спелеото временно, но малко по-късно.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                За сега нямам достъп-не ми е и трябвал,с този ник съм отскоро,а когато се обадих по телефона на админите да си възстановя стария отпреди 3г. май,,некъв младеж ме отеба.. Сега съм стар юзер със статута на младши :-)..Ще трябва да чукна на някой приятел за гарант, ма сега са по морето..как да е-благодаря!!!Ще върна жеста при първа възможност!Ще ти пиша, като ги дръпна , да ги махнеш,само чукни,че си ги метнал. skype: jinstonik

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  100yanov, каичил съм картите на спелеото: /Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/dhv/Ponor
                  Като ги издърпаш, кажи да ги изтрия.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Към 100yanov - моля да качите и К-7-15-В-а и К-7-15-В-в.

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      DHV, Благодаря, отдавна съм готов съм с картите и писах, но много ми се бавят постовете -трий ги.

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        PIZ, опитах да кача, но много бавно се точи-стои си на 1 процент и се реконектва wi-fito-може отсреща да е изключен компа нещо.Ще пробвам пак сутринта след 9.И- не се познаваме, но-може ли на ти ?

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Качих липсващите гранични листа,посочени от PIZ.

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Какво е положението с К5-31,32,41,42,51,52?

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              К-5-31; К-5-32; К-5-41; К-5-42;К-5-51; К-5-52 липсват (налична е само К-5-31-Б-в(Чирпан),но е черно-бяла и не е с добро качество,така че може да се качи отново).И ДА – може на ти разбира се. Благодаря за допълването на липсите.А азпак да си питам – случайно да ти се намират К-9-47 и К-9-57 и рила и пирин(к-9-44;к-9-45 и к-9-54) че нещо се губят.

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Качих К5-32, мисля, че тия дни ще намеря и останалите. С К9 положението верно е мрак,както се изрази някой-не мога да намеря нищо на юг...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X