Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Първоначално публикуван от piz Преглед на мнение
    Малко уточнение - това са липсващите карти от тези които качих аз и отчасти на Vector - но щом не е удобна разграфката на картите които качих - ще направя списък на липсите от Vector(макар че аз не виждам какъв е проблема с другата разграфка(нали dhv направи нова разграфка и се вижда много ясно кой лист на кой отговаря)пък и ozi-то автоматично си сменя листовете.
    Проблема идва когато искаш да векторизираш от дадена карта отделни елементи тъй като различните участъци от едно и също изображение се явяват с различен цвят което малко затруднява обработката им при използването на автоматични методи за векторизиране, та и затова ми беше основно въпроса дали ги има да речем оригиналите на картите. Иначе за използването им за навигация с Озиексплорер наистина няма значение какви са картите тъй като той си ги зарежда автоматично според покритието.

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      100yanov
      П.С. Междувременно качих оставащите от К5-42 и 51
      Здрасти Можеш ли да качиш още веднъж тези карти тъй като гледах на фтп-то на спелеото но ги няма в твоята папка и не знам дали ти си ги изтрил или някой друг? Обикновенно следя темата като пуснеш нещо и веднага го тегля по принцип ама сега пропуснах.

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Здравейте, на всички. Мисля, че и аз мога да помогна малко с попълването на колекцията от карти от зона К-7. За сега мога да Ви предоставя карти К-7-53-Б-а; К-7-53-Б-б;К-7-54-А-а; К-7-54-А-б;. След седмица се надявам да мога да предоставя и останалите липси за попълване на зоната. Само някой да ме инструктира къде да ги кача и как става. Благодаря и успех на всички.

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Първоначално публикуван от Only_ArcGis Преглед на мнение
          Здравейте, на всички. Мисля, че и аз мога да помогна малко с попълването на колекцията от карти от зона К-7. За сега мога да Ви предоставя карти К-7-53-Б-а; К-7-53-Б-б;К-7-54-А-а; К-7-54-А-б;. След седмица се надявам да мога да предоставя и останалите липси за попълване на зоната. Само някой да ме инструктира къде да ги кача и как става. Благодаря и успех на всички.
          Ето тук колегата е описал как се качват неща на временното фтп bgspeleo където и качваме картите засега. Обаче там по описанието влизаш в папка "Rabota po topografski karti-NE TRII" в нея си създаваш една нова папка да речем с твоят ник и после в нея качваш тези карти които имаш. Ако има нещо неясно и не успееш да се оправиш ще помагаме.


          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Това са оставащите липси от К-5:
            K-5-11-Г-г;
            К-5-22-А-в;К-5-22-А-г;К-5-22-Б-а; К-5-22-Б-б; К-5-22-Б-г
            К-5-23-А-г
            К-5-31-Б-б; К-5-31-Б-в(има я,но е черно-бяла); К-5-31-Б-г; К-5-31-В-б; К-5-31-В-г;
            К-5-31-Г-а; К-5-31-Г-б; К-5-31-Г-в; К-5-31-Г-г
            К-5-52(всички)
            Уточнявам - това са липсите по покритие , а не по разграфките.Според мен е по-важно първо да имаме пълно покритие ,а после могат да се добавят липсите по разграфката, която е по-удобна.С тези листове К-5 ще има пълно покритие.

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              И още едно уточнение–
              К-7-53-Б-а,К-7-53-Б-б;К-7-54-А-а,К-7-54-А-б ги има(и са изправени от DHV)а аз писах че липсват.
              До Only_ArcGis -картите които си качил на ftp-to са от менТези листа не са изправени.
              Поздрави

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                ОК. Значи е станало объркване, за което може би аз имам вина, защото не знаех от къде ги имам тези карти. ако съм внесъл смут се извинявам. Ще се опитам да се реванширам.

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Имам нови карти 1:5000. До няколко дни чакам още попълнения. Не са много, общо около 50 листа. Засега не са калибрирани, като пристигнат всички ще ги калибрирам и добавя в Спелеото.

                  Обхващат малки райони около Карнобат, Петрич и Вълчедръм.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Здравейте.icpart,качих ги пак. piz, качих К5-52,каквото намерих.Останалите от К5 са ми проблем, дано някой друг помогне.Питанка-къде сторвате картите,които качвам, и другите необработени? Не ги намерих на сървъра, а ако ми притрябва някоя, ще я калибрирам по екселските таблици.

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      Освен на спелеото на друго място май не се съхранява (е има и малко на фтп-то на форума но там е само една малка част предоставени от колегата Vector) и аз каквото се е качвало и каквото ти си слагал там аз съм бързал да го сваля защото забелязах че ги триеш след време картите (предполагам че защото си мислиш че се прехвърлят на друго място).

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                        Освен на спелеото на друго място май не се съхранява (е има и малко на фтп-то на форума но там е само една малка част предоставени от колегата Vector) и аз каквото се е качвало и каквото ти си слагал там аз съм бързал да го сваля защото забелязах че ги триеш след време картите (предполагам че защото си мислиш че се прехвърлят на друго място).
                        Ползвайте спелеото като работна маса. Когато проекта свърши, естествено ще качим всичко тук.
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Аз също имам свалено всичко, каквото е качвано на Спелеото (освен ако не съм пропуснал нещо през отпуската ми). Засега май на друго място не се пазят.
                          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Някъде четох , че Pacific ги складира на друго място, и за това ги трия-и за това питам къде е мястото...ма ако е толко....

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
                              Някъде четох , че Pacific ги складира на друго място, и за това ги трия-и за това питам къде е мястото...ма ако е толко....
                              Не ги складирам никъде. Предоставил съм Спелеото за общо ползване, с цел да ви е по-лесно на вас в изработка на картите. Сваляйте и качвайте каквото и както е необходимо във връзка с вашата инициатива. Когато картите са готови за масово разпространение, направете една папка ( примерно "Готови") и аз ще ги кача на тукашното ФТП.
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Сега ви виждам темата
                                Ако ви трябват мога да кача листите K-9-24-А-г, K-9-24-Б-а, K-9-24-Б-б, K-9-24-Г-а и K-9-24-В-а.
                                А дали някой има К3-43-А-а,б,в,г и К5-43-В-а,б,в,г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X