Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Ще гледам в събота да метна GRID-а на ftp-то в двете проекции, ако ли не поне в UTM 35N.
    Последно редактирано от Pacific; 22-03-11, 21:54.

    Коментар


    • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      "Мятай" каквото имаш, само ми каже къде е това фтп Ако имаш някакви друг разграфки примерно за 5к или 50к ще съм благодарен, ако ги споделиш.

      Поздрави!

      Коментар


      • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Kартите които търсиш( к3-56-в-в и к3-56-в-г ) ги има,само не знам дали са качени на ftp-to,ще погледна и мога да ги кача.

        Първоначално публикуван от redrum1 Преглед на мнение
        Tabak, благодаря ти за помощта Излиза, че районът който ме интересува в момента се пада на границата между зони к3 и к9, но за съжаление не разполагам с картите от к3 ( к3-56-в-в и к3-56-в-г ). Ако случайно ги имаш и не е проблем да ги споделиш...ще съм много благодарен. И въобще някаква идея дали по някакъв начин човек може да се сдобие с всички 25к за България?

        Малък принос към всичко съфорумци от мен. Данните от openstreetmap в .shp формат за цял свят може да дръпнете от тук - http://download.geofabrik.de/osm/

        Коментар


        • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Благодарение на Николай, липсите от K-5 са вече по-малко.
          Това е новия актуален списък на липсващите карти:

          Липси К-3: – 17бр.

          K-3-12-Г-г
          К-3-13-В-в
          К-3-56-Б-б
          К-3-57-А-в,г
          К-3-57-Б-а,б,в,г
          К-3-57-В-б,г
          К-3-57-Г-а,б,в,г
          К-3-58-А-г
          К-3-58-Г-г

          Липси К-5: - 16бр.

          К-5-31-Б-б,в(има черно-бяла),г
          К-5-31-В-б,г
          К-5-31-Г-а,б,в,г
          К-5-52-В-а,б,г
          К-5-52-Г-а,б,в,г

          Липси К-7: - 12бр.

          К-7-22-Г-б,в,г.
          К-7-41-Б-а,б,в,г
          К-7-41-Г-а,б
          К-7-42-А-а,в
          К-7-42-В-а

          Липси К-9:

          K-9-23-А-б,в,г
          К-9-24-В-г(София) !!!!!!
          К-9-24-Г-б
          К-9-25-В-а,в,г
          К-9-34-А-а,б
          К-9-34-Б-б
          К-9-43-В-а,б,г
          К-9-43-Г-в
          К-9-44-А,Б,В,Г(цялата зона)
          К-9-45-А,Б,В,Г(цялата зона)
          К-9-46-В-в,г
          К-9-46-Г-а,б,в,г
          К-9-47-А,Б,В,Г(има някои листа ,но са черно-бели,много изкривени)
          К-9-48-А-а,в
          К-9-48-В-а,в
          К-9-53-Б-а,б,в,г
          К-9-53-Г-б,в,г
          К-9-54-А-а,б,в,г
          К-9-54-Б-а,б,в,г
          К-9-54-В-а,в
          К-9-54-Г-б,в,г
          К-9-55-А,Б,В,Г(цялата зона)
          К-9-56-А-а,б,в,г
          К-9-56-Б-а,б,в,г
          К-9-56-В-а,в
          К-9-56-Г-б
          К-9-57-А-б,г
          К-9-57-Б-а,б,в,г
          К-9-57-В-а,б,г
          К-9-57-Г-а,б,в,г
          К-9-58-А-а,в
          К-9-58-В-а,в
          К-9-63-Б-а,б,в,г
          К-9-63-Г-а,б,г
          К-9-64-А-а,в
          К-9-64-В-а,б
          К-9-65-Б-б,г
          К-9-66-А-а,б,в
          К-9-66-Б-а,б
          К-9-67-А-а,б,в,г
          К-9-67-Б-а,б
          К-9-68-В-а


          Имам и един въпрос към 100yanov - какво стана с обмена за сръбските карти 1:25 000, картите които търсеше beard ги имаме(повечето) някой направи ли връзка с човека.

          И един въпрос към dhv - нали беше споменал, че има шанс да се намерят и останалите липсващи карти, има ли раздвижване по въпроса(дано не съм нахален).
          Последно редактирано от piz; 09-04-11, 12:14.

          Коментар


          • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Първоначално публикуван от piz Преглед на мнение
            Имам и един въпрос към 100yanov - какво стана с обмена за сръбските карти 1:25 000, картите които търсеше beard ги имаме(повечето) някой направи ли връзка с човека.
            Мисля, че Dido2 от bgmountains проекта се свърза с beard, не знам дали е качил сръбските карти някъде.

            Коментар


            • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Някой намери ли лесен начин за премахване на инициалите от картите на Only_ArcGis, за да можем да попълним още малко липси от К9.

              Коментар


              • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Трудна работа. Другият вариант е, ако се намирят 5к, да се сглобят и премащабират за 25К. Естествено в цифров вид.

                Коментар


                • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Първоначално публикуван от piz Преглед на мнение
                  Някой намери ли лесен начин за премахване на инициалите от картите на Only_ArcGis, за да можем да попълним още малко липси от К9.
                  Може ли да попитам къде да ги намеря тези новите попълнения към картите които си получил Piz или евентуално кажи ако трябва да ти драсна някое ЛС за да ми ги пратиш.

                  Коментар


                  • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
                    Мисля, че Dido2 от bgmountains проекта се свърза с beard, не знам дали е качил сръбските карти някъде.
                    Дайте някакъв сървър, с постоянен достъп за всички, да ги кача.

                    Коментар


                    • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      bgspeleo.info/others
                      user: others@bgspeleo.info
                      pass:123456

                      Има папка "Работа по топографски карти". Качвай там.
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Здрасти Дидо
                        bgspeleo.info/others
                        user: others@bgspeleo.info
                        pass: 123456
                        Тук на фтп сървъра има една папка "Rabota potopografski karti- NE TRII" там можеш да ги метнеш например си направи една папка с твоето име и ние ще знаем че са от теб.

                        Коментар


                        • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          При мен са налични всички 25к карти, но има проблем със споделянето им. Картите са със воден знак, и има изрично условие да не ги разпространявам. Ако ми попаднат такива немаркирани, ще ги качвам.
                          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                          Коментар


                          • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Много ми е чудно, дали този воден знак си го е сложила някоя частна фирма. Защото ако е така... това е супер нахалство.
                            Проблема с "къткането" на геодезически дании, които така или иначе витаят между колегите не е от вчера.
                            Но като цяло, гилдията ни е известна с подлярските си отношения и свирепата лакомия на фирмите реализирали се около средата на деветдесетте.
                            dhv, това в никакъв случай не е насочено към теб, не ме разбирай погрешно.
                            Оценявам желанието ти да помогнеш безвъзмездно за нещо некомерсиално. Просто... понякога ми избиват бушоните.
                            Та кажи, на частна фирма ли са водните знаци?
                            Поздрави.
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                              Проблема с "къткането" на геодезически дании, които така или иначе витаят между колегите не е от вчера.
                              Но като цяло, гилдията ни е известна с подлярските си отношения и свирепата лакомия на фирмите реализирали се около средата на деветдесетте.
                              Здравей, VECTOR
                              ето че се намери най-сетне геодезист, който да попълни посочените от piz по-горе в темата липси и да ги качи на посоченият пак там сървър - въпросът се оказа наличие на добро желание и 10 свободи минути...
                              Поздрави

                              Коментар


                              • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Ами воднят представлява инициали "БВП" наложени на няколко места върху картите. Не знам коя е фирмата. Спазвам обещанието да не ги разпространявам. Каквото друго имам съм го качил на сървъра.
                                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X