Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    В директория bgspeleo/others/Rabota po topografski karti-NE TRII/Guspaka съм качил предоставените от него картни листи 5К от К3_1970. Понеже са около 33 Мба затова са предоставени там.

    Коментар


    • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Първоначално публикуван от guspaka Преглед на мнение
      Качвам 7 топографски карти М 1:5 000 за общо ползване. Имам и други ама още не сам ги сканирал. Молбата ми е ако може някой да сложи координати за да мога да ги векторизирам в WGS 84 проекция UTM[ATTACH=CONFIG]210912[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210913[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210914[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210915[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210916[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210917[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210918[/ATTACH]
      Имаш ли ги в друга резолюция и степен на компресия - в тоя вид са малко използваеми, котите не се четат, някои от текстовете също.

      Поздрави ...

      Коментар


      • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Използваемите са в директориятя на BGspeleo......................./Guspak

        Наистина сканирането не добре направено(предполагам че е от това) и образа е "размазан".
        Последно редактирано от tabak; 28-05-10, 15:55.

        Коментар


        • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Току що качих и векторен вариант на схемите с реални координати за AutoCAD 7.
          Файловете K3.DWG, K5,DWG, K7.DWG и K9.DWG са с реални координати, а файла K-3-5-7-9.DWG е с обединени четирите зони приравнени към зона К-3.

          Говорим за координати в координатна система 1970, по късно когато ми остане време ще ги трансформирам към WGS84 - UTM

          Коментар


          • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
            Използваемите са в директориятя на BGspeleo......................./Guspak
            За тях говоря - 2000 х 2000 пиксела са, пробвай да разчетеш височините по котите - аз лично се затруднявам :-(

            Коментар


            • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Първоначално публикуван от pepelnew Преглед на мнение
              След малко ще кача на /Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/ в папка моя профил една карта, която мисля, че ще бъде полезна.
              Къде се намират тези директории в които прикачвате файлове.

              Коментар


              • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Тази връзка ще те препрати към пост от форума в който има оказания за бгспелеото:

                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...562#post309562

                ,а също и на стр.17 пост #332.

                http://www.offroad-bulgaria.com/show...т-GPS)/page17

                ПП. Mмежду другото, ако е възможно сканирането на картните листи да с по-висока резолюция.

                В папка ...../Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/Tabak/KMZ_KML на BGSpeleo съм поставил точковата мрежа на Зона К3(5К) в WGS84 и .KMZ формат
                Последно редактирано от tabak; 29-05-10, 10:53.

                Коментар


                • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                  Тази връзка ще те препрати към пост от форума в който има оказания за бгспелеото:

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...562#post309562

                  ,а също и на стр.17 пост #332.

                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...т-GPS)/page17

                  ПП. Mмежду другото, ако е възможно сканирането на картните листи да с по-висока резолюция.

                  В папка ...../Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/Tabak/KMZ_KML на BGSpeleo съм поставил точковата мрежа на Зона К3(5К) в WGS84 и .KMZ формат
                  Знам, че не им е много хубава резолюцията, ама няма как да ги сканирам на по-висока. Картите съм ги купувал от картографията и ми ги дадоха на файлове в този вид. Все пак е по-добре от нищо .
                  А иначе имам още 9 карти 5К от същия район ще ги кача и тях или по-скоро ще ти ги пратя на тебе да ги качиш тези дни.

                  Коментар


                  • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Все пак щом плащаш искай по-високо качество в сканирането. Даваш им модел за образец и при получаването на картните листи си търсиш това качество. Иначе си е гавра -дори и да не си предявил претенции по отношение на качеството служители са длъжни да ти ги дадът с приложимо такова. Това най-малко говори за отношението им към клиентите и мнението за техните услуги придобива медийно разпространение. Полезна информация за бъдещите клиенти, които ще си търсят това, което са заявили и искат да получат.

                    За К9 ще се постарая да получиш координатите.

                    Привет
                    Последно редактирано от tabak; 30-05-10, 09:04.

                    Коментар


                    • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      В bgspeleo\others\Guspaka съм качил картитните листи 5К със занчително повишено качество.

                      Привет

                      Коментар


                      • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Определяне на координатите на върховете на картните листи с помоща на GMapper и .shp файлове за върховете на картните листи. Вижте по-долу:

                        .shp файловете са в WGS84 Zona 35. Трябва да се внимава, когато се избират картните листи. Тези които попадат в зона 34 не използвайте. Примера е даден за К3_55_189 долен ляв ъгъл. Точките се избират с помоща на Featur Info Tool (i) от менюто на програмата.

                        Прикачам и останалите картни листи предоставени от Guspaka в bgspeleo........
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от tabak; 01-06-10, 17:53.

                        Коментар


                        • От: До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Predvaritelno se izviinqvam che pisha na latinica, no sum v edna zala v edin malyk grad i nqma kirilica.
                          Imam edin vupros otnosno koordinati za X i Y suotvetno zapochvashti s 226 i 201. Az predpolagam che ne sa 70-ta godina a nqkakvi lokalni koordinati izmisleni ot geodezistite po onova vreme ( 70-te). Dali e vuzmojno da se transformirat v neshto koeto moje da se polzwa?

                          Коментар


                          • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Геодезистите никога не са си измисляли локални координатни сиистеми, че да има и измислени локални координати. Може да са работили в 1950, 1970, Пулково 42, ама пак чак измислени. Може да са съкратен запис на 1970, а пък може да са и в Софийска. Поне опитай се да ги трансформиращ от 1950 във WGS84 и да видиш къде попадат. Аз опитах и попадат в Румъния. Това може и да е всичко дори и съкратен съкратен запис на координати. Поне да беше записал пълния запис, а не само първите три цифри. Въпроса ти по скоро звучи, като да познаеш числата от тото 6 от 49.

                            Локални могат да бъдат само, ако работиш с неофицален документ, т.е не са с подпис и печат.
                            Последно редактирано от tabak; 10-08-10, 22:20.

                            Коментар


                            • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Y 202 005,89 202 026,97 202 039,84 202 051,29
                              X 227 089,48 227 103,85 227 112,09 227 120.38
                              Ето ги координатите, аз пробвах да ги трансформирам с една програма Transform като ги представям като координати от 70 година ама не ги разпознава като такива. А би трябвало да са работили в тази система по техни данни. Пробвах ги и като софийска, пак не става. Аз за първи път виждам координати с такива стойности.

                              Коментар


                              • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Все пак трябва да определиш и определен район от който вземаш информацията. Може би около "Добрич". Това е съвсем произволно налучкване. Информацията е твърде оскъдна. Тези координати са взети все пак от някъде, където има ориентири. Искаш нещо без да дадеш достатъчнио информация. Ами действай

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X