Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    За К31 намерих 3 карти, К41 са 12. Качени са.

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Качвам К5-42А,Б.и някаква програма за векторизиране на френски.

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Колега Стоянов браво за програмата хвърлих и едно око на бързо и не е за векторизиране а за създаване на DEM модел (може би и там в темата за DEM модели и е мястото) утре ще я разуча как се ползва изглежда наистина интересно.

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          icpart, благодаря,че си погледнал-и на мен ми беше любопитно, ма пусти френски...във всеки случай не трябва да ги подценяваме (-: За мен до сега представата за създаване на ДЕМ е била свързана винаги с 2 осн. неща-векторизиране на хоризонтали и после-ДЕМ, за това така я описах.Съмнявам се обаче процеса да е автоматизирам-по-скоро може да е улеснено ръчното векторизиране-това ти ще кажеш де.Лошото, което знам от опит е, че за франсетата няма други зони освен UTM31,32, ED50, и Lambert 1-4. Хубавото е, че преди време писах на автора на тази и други програми по съвсем друг повод (на английски ) и той взе, че ми отговори - мисълта ми е, че ако програмата върши някаква работа, но просто ги няма нашите си тука зони и т.н., не е проблем да му пиша с молба да ги добави.
          Поздрави

          П.С. Има някакви тест файлове, единият е gif, а другият не знам, прилагам ги. И си прав, че може би не е тука мястото...
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Втория тест файл е на същата карта, вероятно дигитализирана, , но с неизвестна екстензия .dig.За съжаление май форума не разрешава 7zip прикачване, аз нямам winzip, за това го меткам при програмата.

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              имам калибрирани карти в озиексполрер.
              има 2 фаила картина(jpg, tiff,bmp) и map фаил.
              възможно ли е да ги сложа на гсм-нокиа е51,която използва симбиан?
              моя писшете ми как става

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Мисля, че няма начин. Oziexplorer CE мисля че няма версия за Симбиан, само за Windows Mobile. Не знам дали има друг мобилен софтуер за целта, не ползвам такива устройства.
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                  Мисля, че няма начин. Oziexplorer CE мисля че няма версия за Симбиан, само за Windows Mobile. Не знам дали има друг мобилен софтуер за целта, не ползвам такива устройства.
                  Спомням си че преди имаше една програмка която чете озиексплорер картите във формат ozxf2 и която беше точно и само за Симбиан и мисля че се казва SmartCOMGPS, просто преди две три години съм я гледал и не знам дали е съвместима с по-новите версии на Симбиан. Иначе другия вариант е да ползваш java програмката mapnav която също върши чудесна работа като Озиексплорера и чете и записва в неговия формат че даже има и повече някои екстри единствения недостатък е че конвертирането на картите е малка играчка но не непосилна задача.

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Здравей,icpart. Исках да те питам пробва ли френската програма за ДЕМ и ако да, става ли за нещо или е пълно дърво?
                    Поздрави

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      До работещите по проект К25 - колеги, вече имам право на ЛС и достъп до ФТП-то.Не знам как да проверя какви налични карти имаме там-ако някой иска да ме светне, може да ми прати ЛС.Понеже не знам как да проверя какво имаме налично, питам:
                      1.Да не би вече да са събрани всички карти и аз да не знам и да си търся?
                      2. Има ли зона, за която са събрани всички карти,и някоя, за която остават съвсем малко?
                      3.Има ли зона, за която са обработени всички карти и готови за ползване от ПС или покет-ГПС?
                      За К9 знам, че има липси, какво стана там?
                      Изобщо-какво е дереджето, да знам как да помогна. Може и на ЛС.
                      Поздрави.

                      П.С. Междувременно качих оставащите от К5-42 и 51.

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Да пробвах е но не се различава особено от подобните програми за създаване на DEM модел като се задават ръчно по топокартата точките с параметрите за височината, бих казал че основното и предимство е сравнително опростения интерфейс. Хубавото е че може да експортва генерирана мрежа TIN във формат за Surfer която е програма предназначена именно за неговото създаване и обработка но там определено редактирането на точките от DEM модела е по-голямо дърво отколкото в тази френска програма. Пък и гледам тя е създадена като помощна към една друга програма предназначена за картографиране на пещери така че като цяло не е за изхвърляне, но наистина ще е хубаво ако поддържа и други проекции явно оригиналния вариант е свързан с използването и главно във Франция.

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Благодаря,icpart!. Като намеря някой да ми преведе на френски, ще му пиша с питане планира ли да сложи други проекции (с молба за наште демек) и планира ли да направи хелп на английски...въпреки че из нета има някакви транслатори.Ако това стане,ще пиша.Ако искаш, можеш в темата за ДЕМ да класираш програмите според тяхната успеваемост и твоя опит-би било интересно.

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
                            До работещите по проект К25 - колеги, вече имам право на ЛС и достъп до ФТП-то.Не знам как да проверя какви налични карти имаме там-ако някой иска да ме светне, може да ми прати ЛС.Понеже не знам как да проверя какво имаме налично, питам:
                            1.Да не би вече да са събрани всички карти и аз да не знам и да си търся?
                            2. Има ли зона, за която са събрани всички карти,и някоя, за която остават съвсем малко?
                            3.Има ли зона, за която са обработени всички карти и готови за ползване от ПС или покет-ГПС?
                            За К9 знам, че има липси, какво стана там?
                            Изобщо-какво е дереджето, да знам как да помогна. Може и на ЛС.
                            Поздрави.

                            П.С. Междувременно качих оставащите от К5-42 и 51.

                            Липси К-7:
                            К-7-22-Г-б;К-7-22-Г-в;К-7-22-Г-г.
                            К-7-31-
                            К-7-41-
                            К-7-42-А-а,К-7-42-А-в,К-7-42-В-а,К-7-42-В-в
                            К-7-53-Б-а,К-7-53-Б-б
                            К-7-54-А-а,К-7-54-А-б

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Ето поече инфо в тази тема 100yanov http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24963
                              Също така можеш да се обърнеш и към колегата pacific за достъп до раздела с картите.
                              Липси К-7:
                              К-7-22-Г-б;К-7-22-Г-в;К-7-22-Г-г.
                              К-7-31-
                              К-7-41-
                              К-7-42-А-а,К-7-42-А-в,К-7-42-В-а,К-7-42-В-в
                              К-7-53-Б-а,К-7-53-Б-б
                              К-7-54-А-а,К-7-54-А-б
                              Piz нали тези липси допълват картите предоставени от Vector и покриващи зона К7?
                              Стоянов ако имаш и такива даже които се покриват от качените преди време карти от piz за район К7 там правени по една друга разграфка ще е супер тъй като е много по-удобно за работа с отделни карти, а те бяха обединени и нарязани на ново в друга разграфка.
                              Последно редактирано от icpart; 03-10-09, 20:24.

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                                Ето поече инфо в тази тема 100yanov http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24963
                                Също така можеш да се обърнеш и към колегата pacific за достъп до раздела с картите.

                                Piz нали тези липси допълват картите предоставени от Vector и покриващи зона К7?
                                Стоянов ако имаш и такива даже които се покриват от качените преди време карти от piz за район К7 там правени по една друга разграфка ще е супер тъй като е много по-удобно за работа с отделни карти, а те бяха обединени и нарязани на ново в друга разграфка.
                                Малко уточнение - това са липсващите карти от тези които качих аз и отчасти на Vector - но щом не е удобна разграфката на картите които качих - ще направя списък на липсите от Vector(макар че аз не виждам какъв е проблема с другата разграфка(нали dhv направи нова разграфка и се вижда много ясно кой лист на кой отговаря)пък и ozi-то автоматично си сменя листовете.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X