Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Страхотна идея. А горски скици да ти се намират ?

    Коментар


    • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Здравей пиши ми на скайп niki_kovachev познавам човек който може да ти помогне с картите в мащаб 1:5000. А аз се интересувам от землищата в .dwg формат и ще съм ти благодарен ако можеш да ми ги изпратиш.

      Коментар


      • От: До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Здравейте имам въпросните морски карти с фарватери и друга информация за Българското Черноморие. Пишете ми на скайп niki_kovachev за да ви ги изпратя. Ако някой друг има нужда от тези карти нека ми пише ще ги пратя.

        Коментар


        • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Имам много прост въпрос, на който трудно намирам отговор тук из темите, а да изчета всичко ще трябва да си взема отпуската за следващите, поне, 2 години напред.

          Та така: имам сканиран картен лист от ЕТК 1:5000, как да го превърна в карта за гармин?

          Има ли нещо за целта толкова бързо, лесно и просто като CvtTool на Холукс?

          Коментар


          • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            1. Новите Гармини май могат да отварят калибриран растерен файл.
            2. Ако си със старГармин, която работи само с векторни карти от стария тип, то трябва да "векторизираш" картата. За това има няколко начина, като резултатът много зависи от качеството на сканирането (и на самата карта). Потърси в гугъла. У нас едно момче - Vedrin се занимаваше с това - има сайт на който качва такива карти. Картите стават бая тежки, но като за един лист - няма проблем.
            3. Купи си първия китайски GPS (или смартфон с GPS и Андроид, Windows, и т.н.) и си ползвай сканираната и калибрирана карта: има програми за WinCE които са превъзходни за това.

            Коментар


            • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
              Имам много прост въпрос, на който трудно намирам отговор тук из темите, а да изчета всичко ще трябва да си взема отпуската за следващите, поне, 2 години напред.

              Та така: имам сканиран картен лист от ЕТК 1:5000, как да го превърна в карта за гармин?

              Има ли нещо за целта толкова бързо, лесно и просто като CvtTool на Холукс?
              Имам лиценз за Мапвел, програмата с която Ведрин конвертира руските топокарти във векторни. Така че не е проблем да ти я конвертирам ако искаш стига да е геореферирана в някоя позната географска система различна от 1970 че там мъка с нея. Макар че вече от Министерството пуснаха една програмка точно за конвертиране на координатите от 1970 системата в други. А и да Холуксите са със WinCE като повечето масови китайски навигации, и затова могат да им се слагат лесно растери че даже може и Озиексполър директно с малко шмекерии по приемника.

              Коментар


              • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Първоначално публикуван от piz Преглед на мнение
                Благодарение на Николай, липсите от K-5 са вече по-малко.
                Това е новия актуален списък на липсващите карти:

                Липси К-3: – 17бр.

                K-3-12-Г-г
                К-3-13-В-в
                К-3-56-Б-б
                К-3-57-А-в,г
                К-3-57-Б-а,б,в,г
                К-3-57-В-б,г
                К-3-57-Г-а,б,в,г
                К-3-58-А-г
                К-3-58-Г-г

                Липси К-5: - 16бр.

                К-5-31-Б-б,в(има черно-бяла),г
                К-5-31-В-б,г
                К-5-31-Г-а,б,в,г
                К-5-52-В-а,б,г
                К-5-52-Г-а,б,в,г

                Липси К-7: - 12бр.

                К-7-22-Г-б,в,г.
                К-7-41-Б-а,б,в,г
                К-7-41-Г-а,б
                К-7-42-А-а,в
                К-7-42-В-а

                Липси К-9:

                K-9-23-А-б,в,г
                К-9-24-В-г(София) !!!!!!
                К-9-24-Г-б
                К-9-25-В-а,в,г
                К-9-34-А-а,б
                К-9-34-Б-б
                К-9-43-В-а,б,г
                К-9-43-Г-в
                К-9-44-А,Б,В,Г(цялата зона)
                К-9-45-А,Б,В,Г(цялата зона)
                К-9-46-В-в,г
                К-9-46-Г-а,б,в,г
                К-9-47-А,Б,В,Г(има някои листа ,но са черно-бели,много изкривени)
                К-9-48-А-а,в
                К-9-48-В-а,в
                К-9-53-Б-а,б,в,г
                К-9-53-Г-б,в,г
                К-9-54-А-а,б,в,г
                К-9-54-Б-а,б,в,г
                К-9-54-В-а,в
                К-9-54-Г-б,в,г
                К-9-55-А,Б,В,Г(цялата зона)
                К-9-56-А-а,б,в,г
                К-9-56-Б-а,б,в,г
                К-9-56-В-а,в
                К-9-56-Г-б
                К-9-57-А-б,г
                К-9-57-Б-а,б,в,г
                К-9-57-В-а,б,г
                К-9-57-Г-а,б,в,г
                К-9-58-А-а,в
                К-9-58-В-а,в
                К-9-63-Б-а,б,в,г
                К-9-63-Г-а,б,г
                К-9-64-А-а,в
                К-9-64-В-а,б
                К-9-65-Б-б,г
                К-9-66-А-а,б,в
                К-9-66-Б-а,б
                К-9-67-А-а,б,в,г
                К-9-67-Б-а,б
                К-9-68-В-а


                Имам и един въпрос към 100yanov - какво стана с обмена за сръбските карти 1:25 000, картите които търсеше beard ги имаме(повечето) някой направи ли връзка с човека.

                И един въпрос към dhv - нали беше споменал, че има шанс да се намерят и останалите липсващи карти, има ли раздвижване по въпроса(дано не съм нахален).

                Здравейте! Не намирам картите, които според този списък трябва да ги има. Интересува ме сектор К3, по-специално 43. До момента след детайлно преравяне съм намерил (и то частично) 43 (а, в), 44, 45, 47, 55, 56. Може ли съдействие къде могат да се намерят останалите? Благодаря!

                Коментар


                • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Аз имам съхранена въпросната зона от карти предоставени преди 3 години от колегата Вектор за въпросната зона K3. Драсни едно ЛС да се разберем как да ти ги пратя.

                  Коментар


                  • От: До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Търся карта К5 - 24 Бв

                    Коментар


                    • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      Явно публикуваният по-горе списък на липсите вече не е актуален. Търся топографски карти К9-32-Б (a,в), но не ги намирам. Ако някой има някаква идея къде може да са?...

                      Коментар


                      • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Едно приложение за андроид с руски топографски карти .

                        Soviet Military Maps Free


                        Описание
                        Offroad Navigation App със световно топографски карти (предимно руски Генералния щаб). За много страни в Африка и Азия тези карти все още принадлежи на най-добрите налични topomaps.Налични слоеве карта:
                        • Topomaps света (100K-500K света безпроблемно покритие)
                        • Google Maps (спътникови снимки, Road-и Terrain-карта)
                        • Open улица Maps (OSM Mapnik, Osmarender и Cloudemade Cyclemap)
                        Това приложение дава подобни възможности за картографиране, както може би знаете от Garmin или Magellan GPS джобните компютри.
                        Основни характеристики за работа на открито-Navigation:
                        • Създаване и редактиране Памет
                        • GoTo-Waypoint-Navigation
                        • Track запис (със скорост и височина профил)
                        • Tripmaster с полета за километраж, средна скорост, лагер, височина и т.н.
                        • GPX-Import / Export , KML-Export
                        • Search (placenames, POIs, улици)
                        • Адаптивни datafields в Map View и Tripmaster (например скорост, разстояние, Compass, ...)
                        • Bulk-мишката сектори от картата за офлайн ПОЛЗВАНЕ (НЕ са включени в безплатната версия)
                        • Waypoint-/Track-Sharing (чрез електронна поща, Facebook, ..)
                        • и още много други ...
                        Съветската военна Maps е перфектният движещ ап карта за офроуд пътувания, приключенски пътувания и експедиции. Вие планирате кръстосано-пътувания до пустинята Сахара или трекинг тур до Хималаите? С руски топос имате винаги чудесна алтернатива на други източници карта. Под добър релеф на картите са много малки пътеки и неасфалтирани пътища, които липсват в другите набор от карти.
                        Руските карти имат допълнителни английски етикети.
                        Внимание: Съветските военни Maps са създадени главно в 80-те години и са по-малко интересна за индустриализираните страни. Извън Африка и Азия, които ще намерите на OSM / Google карта слоеве по-полезен.
                        Моля, обърнете внимание: Това приложение не осигурява пряка "завой-по-завой" навигация - но с избраната точка от маршрута можете лесно да преминете към Google Navigation.
                        Ограничения на безплатната версия:
                        • Обяви
                        • Max. 3 Памет
                        • Max. 3 Tracks
                        • Не внос на точки и писти
                        • Не Bulkdownload
                        • Не Локално City DB (Offline Search)
                        • Не Hillshading Overlay
                        Моля, свържете се с нас, ако имате някакви въпроси, заявки за функции или доклади за грешки по отношение на това приложение: android@atlogis.com
                        Можете да разглеждате на съветската военна Maps тук (само до ниво на мащабиране 12): http://www.topomapper.com
                        Виж обхвата на различни мащаби карта: http://www.topomapper.com/images/topomapper-coverage . JPG
                        Карта на покритие:
                        Scale 1:100.000 и 1:200.000:
                        Европа, Афганистан, Грузия, Япония, Киргизстан, Мароко, Пакистан, Русия, Таджикистан, Узбекистан
                        Scale 1:200.000:
                        Афганистан, Египет, Алжир, Ангола, Аржентина, Армения, Азербайджан, Бахрейн, Бангладеш, Беларус, Бенин, Бутан, Боливия, Ботсуана, Британските Вирджински острови, България, Буркина Фасо, Бирма, Камбоджа, Камерун, Централноафриканската република, Чад, Чили, Китай, Коморски острови, Кот д'Ивоар, Куба, Кипър, Чешката република, Демократична република Конго (част), Джибути, Еритрея, Естония, Етиопия, Фолкландски острови, Финландия, Гамбия, Грузия, Гана, Гвинея, Гвинея-Бисау , Исландия, Индия, Индонезия, Иран, Ирак, Израел, Ямайка, Йордания, Казахстан, Кения (част), Кувейт, Киргизстан, Лаос, Латвия, Ливан, Лесото, Либерия, Либия, Литва, Мадагаскар, Малави, Малайзия, Мали, Мавритания, Молдова, Монголия, Мароко, Мозамбик, Намибия, Непал, Нигер, Нигерия, Северна Корея, Оман, Пакистан, Филипините, Катар, Румъния, Русия, Саудитска Арабия, Сенегал, Сиера Леоне, Сингапур, Словакия, Сомалия, Южна Африка, Южна Корея, Испания, Шри-Ланка, Судан, Свалбард, Свазиленд, Швеция, Сирия, Тайван, Таджикистан, Танзания (част), Тайланд, Гамбия, Того, Тунис, Турция, Туркменистан, Украйна, Обединени арабски емирства, Узбекистан, Виетнам, Западна Сахара, Йемен, Замбия, Зимбабве
                        Scale 1:250.000 (местно карти от USGS, Geoscience Австралия, CTIO):
                        САЩ, Канада, Австралия
                        Scale 1:500.000:
                        Всички останали страни
                        Карта легенда и кирилицата: http://www.topomapper.com/PDF/Soviet_Military_Maps_Documentation.pdf

                        Коментар


                        • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
                          Едно приложение за андроид с руски топографски карти .

                          Soviet Military Maps Free
                          Това приложение отдавна е известно из тукашните среди. Освен това покритието за България на картите е в мащаб 100к, а масово се ползват 50000 така че за мен е малко безмислено. Оруксмапс е по-добро и като ми трбява някоя карта мога просто да си я конвертирам за целта. Нямаше да е зле да сложиш оригиналното описание на английски, защото това автоматично преведеното което си постнал е много зле. Знам че си се постарал да бъде разбираемо на български, ама ако не ти се играе да го редактираш превода направен през онлайн транслатор по-добре е оригиналното описание да се вижда.
                          Освен това не е многа за тука този пост тъй като има отделна подтема във GPS секцията за софтуер и фирмуеър.

                          Коментар


                          • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Здравейте!
                            Занимавам се доста активно с планински преходи, ориентиране, планинско бягане...екстремизми, общо взето. Наскоро изпитах нуждата от подробни топо карти на района около София. Трябват ми за тренировъчни цели. Цяла сутрин преглеждам темата, но не успях да намеря еднозначни отговори на няколко въпроса:

                            1. Какви са адресите на ftp-тата, които ползвате за качване на картните листове?

                            2. Лично мое питане - Някои има ли в 1:25000 или 1:5000 картни листове К-9-24-Г, К-9-25-В и/или К-3-54-Г? По закона на Мърфи ТОЧНО, ама ТОЧНО тях не мога да намеря никъде по линковете, които са пускани в темата.

                            Благодаря на всички ви за труда, който сте положили! Голяма част от картните листове, които сте качили са невероятно съкровище, което улеснява работата ми много!
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Първоначално публикуван от ReconProG Преглед на мнение
                              Здравейте!
                              Занимавам се доста активно с планински преходи,......
                              Toва се ползваше за обмяна на файлове. Аз малко съм поизостанал от темата ..... та, тия означения от коя карта са? Знаех руски топо, натовски топо карти ама,,,,
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар


                              • От: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Оначенията можеш да видиш на 6та страница от тази тема.
                                Доколкото разбирам, това са някакви български координати, с които се означават картните листове с мащаб 1:25к и 1:5к.

                                Прегледах вече на спелеото ftp-то, но така и не намерих картните листове, които ми трябват в мащаб различен от 1:50к

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X